W.o...Motoryzacji i naszych autach, kupno, nowinki techniczn

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ranking terenówek.
jest o czym pomarzyć :D :D :D
http://manager.money.pl/styl/auta_luksu ... 08196.html
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Aurynko pamiętaj, że dobry samochód to większe zmartwienie i obawa przed złodziejami. Zresztą przeczytaj jak martwili się właściciele pewnego Mercedesa, który pewnego razu znikł z ich pola widzenia. :D :D :D


Obrazek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Yaro32 pisze:Aurynko pamiętaj, że dobry samochód to większe zmartwienie i obawa przed złodziejami. Zresztą przeczytaj jak martwili się właściciele pewnego Mercedesa, który pewnego razu znikł z ich pola widzenia. :D :D :D


Obrazek
Dobre! :lol: Na szczęście nie zamierzam jeździć ani Mercami, ani Hondami, ani BMW-icami, ani VW itp. Wolę kilkuletnie osobówki bez wyposażenia full wypas, lub 10-12- letnie brudne i poobijane terenówki :D
Promyczek

Post »

Ja chciałbym mieć Subaru albo Volvo, ale niestety muszę jeździć Oplem 10letnim :wink:
Awatar użytkownika
glad
100p
100p
Posty: 182
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

Post »

aurynka pisze:Opłaca się kupować coś takiego?
Jeep Grand Cherokee

Obrazek

używany
rok produkcji: 1993 r.
pojemność silnika: 4000 cm3
przebieg: 120.000 km
moc silnika: 184 KM
układ paliwowy: benzyna+gaz
aktualna cena: 15.900złbrutto
opis:
skórzana tapicerka, elektryczne lusterka, elektryczne szyby, centralny zamek, klimatyzacja manualna, radio, ABS, wspomaganie kierownicy

Dziwny przebieg na pewno nie realny.

A oto moje cacko:
Toyota Corolla z 1991 roku. Przebieg:256 tysięcy. koszty bieżące i naprawy przekroczyły już dawno wartość samochodu sprzed 5 lat bo tyle to auto posiadam.
Lecz co najważniejsze - auto NIGDY nie zawiodło, dobrze wkręca sie na obroty i zbiera sie lepiej niż niejeden niemiecki pancerwagen.



ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Wejdź obejrzyj*ZAPRASZAM*Pozdrawiam*
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=85402" onclick="window.open(this.href);return false;
Milena
50p
50p
Posty: 80
Od: 21 sie 2007, o 11:47
Lokalizacja: Gryszczyn k/Poznania

Post »

Admiiin pisze:Dla mnie za droga w utrzymaniu , za wolna, za mało komfortowa, za głośna a zawieszenie jak jeździ się po asfalcie to osobówka podobne odcinki wytrzyma jak terenówka , a ceny części porównaj - nie sądzę żeby było to korzystne porównanie dla terenówek. Moim zdaniem terenówka jest dobra jako 3-ci lub drugi samochód w rodzinie i to dość zamożnej... chyba... ale może się mylę, nie mam, tylko tak to odczuwam...
;:113
jestem tego samego zdania, zwłaszcza, że sporo terenówek to tzw (prze fachwoców) terenowe zabawki, naprawdę w wiekszości do jazdy po drogach bitumicznych. Jeśli jednak to marzenie i można je spełnić poprzez posiadanie takiego auta i utrzymania go , to czemu nie..
Milena
Awatar użytkownika
smn2000
100p
100p
Posty: 152
Od: 27 cze 2006, o 20:17
Lokalizacja: Chojnice, pomorskie

Post »

Mariola54 pisze:Ranking terenówek.
jest o czym pomarzyć :D :D :D
http://manager.money.pl/styl/auta_luksu ... 08196.html
Ten ranking kłamie. Najleprze są Uazy i Gazy :D 8).
Szymon
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

3 miesiące temu kupiliśmy kosmiczne auto :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Polecam super bryczka . Wyposażenie super . Po prostu rewelacja ,Honda to honda .
Awatar użytkownika
Milosz-s
200p
200p
Posty: 249
Od: 29 maja 2007, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań strefa 7a

Post »

Witaj Aurynko

Podzielam Twoją fascynację motoryzacją i dużymi mocnymi samochodami.
Jeżeli kiedyś o kiepskim kierowcy mówiło się "baba za kierownicą" to dzisiaj szczególnie panie z temperamentem poczynają sobie nie gorzej niż Hołek. Nie jestem piratem, ale sądzę że jeżdżę zdecydowanie, tzn przeciętnie szybko w granicach rozsądku, a nie rzadko wyprzedzają mnie jadące może czasem z podwójną prędkością panienki w służbowych autach. Wiem że pracodawcy często wymagają od nich dużej operatywności i nakładają tak dużo zadań, że muszą gnać. Dają sobie z tym radę. Są niejednokrotnie lepszymi kierowcami od nas mężczyzn. Rozumiem więc Aurynko że to duże auto ma pozwolić Tobie abyś poczuła się taką właśnie wyzwoloną kobietą pełną temperamentu , która pokaże światu że potrafi zapanować nad tą potężną maszyną z 4 litrowym silnikiem.

Życzę tobie tego z całego serca

Zaczynałem od maluszka, później były większe auta, aż zapragnąłem limuzyny, takiej rodzinnej. Kupiłem Citroena XM V6 z 3 litrowym silnikiem. Moc taka jak Twojej terenówki.
Wyjechałem na autostradę do Warszawy i wycisnąłem z niego 220 km/h i trochę się wystraszyłem. Auta które jechały na prawym pasie ok 100-120 km/h wydawało mi się jadą w żółwim tempie. Niesamowite uczucie. Po chwili jednak zastanowiłem się co mógłbym zrobić gdyby któreś z nich nie spodziewając się że nadjeżdżam tak szybko zechciało wyprzedzać poprzedzające je autko i wjechało na mój pas. Przecież u nas nie ma trzeciego pasa. Czy ABS wystarczy aby wyhamować 2 tony rozpędzonego żelastwa. A wewnątrz dwójka dzieci i żona. Zwolniłem i już nigdy tak szybko nie jechałem.
Miałem jednak limuzynę wygodną [wiadomo marka Citroen] zrywną, co przydawało się i w mieście i na trasie przy wyprzedzaniu i prezentującą się. Byłem bardzo zadowolony, a najbardziej w wakacje. Duża przyczepa i nareszcie poznałem całe nasze wybrzeże.
Były też i minusy, a największy to zużycie paliwa - w mieście [większość jazdy] do 13 l/100km a zimą czasem do 18l/100km [na bieżąco podaje komputer] co przy dzisiejszych cenach paliwa daje ok 60-80 gr za kilometr. Za szpan trzeba płacić. Po 5 latach zadowolenia sprzedałem autko z żalem.
Dzisiaj jeżdżę dieselkiem za 20 gr/km i często wspominam XM-a

Trzeba kiedyś poszaleć by móc wspominać.

Życzę Ci Aurynko wielu wspaniałych chwil w Twoim terenowcu[/b]
Cieplutkie, słoneczne, już wiosenne, pozdrowionka z Jelonka - MIŁOSZ
R.O.D. Jelonek k. Poznania
Awatar użytkownika
glad
100p
100p
Posty: 182
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

Post »

grigori24 pisze:3 miesiące temu kupiliśmy kosmiczne auto :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Polecam super bryczka . Wyposażenie super . Po prostu rewelacja ,Honda to honda .

piękna Honda, marzy mi sie taka, 8)
Wejdź obejrzyj*ZAPRASZAM*Pozdrawiam*
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=85402" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
AddMaster
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 4 lut 2008, o 01:25
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mariola54 pisze:Ranking terenówek.
jest o czym pomarzyć :D :D :D
http://manager.money.pl/styl/auta_luksu ... 08196.html
Range Rover dobra maszynka, ale to nie jest ranking terenówek...

Subkompaktowy SUV: Fiat Sedici 1.9 MultiJet - paskudny szmelc, ni pies ni wydra, niby lekki teren, a wiekszosc jezdzi tylko po ulicach., zbędny!

Średniej wielkości SUV: Lexus RX350 sobie-L - jeden z najpaskudniejszych klocków, wygląda jak krowa

Najlepszy silnik: BMW 3.0sd (X3) - to nie terenówka, to pomyłka!

No, ponarzekałem sobie, to teraz dodam, ze nowa Honda Civic jest niestety brzydka! Nie chce w zaden sposób urazic posiadaczy tego auta, ale mi sie nie podoba!

A co do kobiet za kółkiem, to owszem, są czasem dobrymi kierowcami i OWSZEM, są przypadki, w których niektóre kobiety są lepsze od niektórych mężczyzn, ALE ogólnie najgłupsze wpadki, najbardziej błahe pomyłki, najprostsze błędy robią na drodze kobiety! :evil:

co robią kobiety:
Na wlasne oczy:
-utknięcie na parkingu spowodowane 'sklejeniem' sie z gumową scianką
-cofnięcie na swiatlach i stłuczka
-problemy z zaparkowaniem małego kompaktu na miejscu dla Forda Transita
-ogólnie, wiele sytuacji ZLEGO parkowania
-potrącenie mnie na pasach... mialem zielone, uderzyla mnie w udo. Potem jeszcze mnie zwyzywała!
-wymuszanie pierszenstwa (NIEBEZPIECZNE!!)
-zerowa orientacja w przestrzeni, CALKOWITA nieznajomosc wymiarów swojego auta.

No i w internecie (ciekawe filmiki z udziałem kobiet, POLECAM!!)
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... &plindex=0
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... &plindex=0
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 9454955959

i przezabawny, 11sekundowy filmik, jakie powinny byc auta dla kobiet :)
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... &plindex=0

POZDRAWIAM wszystkich kierowców i życzę wiecej rozwagi na ulicach! (szczególnie temu Panu w żółtym VW, który dzis chciał wycofać na czerwonym świetle i uderzył mojego Fiacika w przód) :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

AddMaster pisze:(...)nowa Honda Civic jest niestety brzydka! Nie chce w zaden sposób urazic posiadaczy tego auta, ale mi się nie podoba!
No i mamy problem. Nie podoba mi się to co piszesz, a właściwie sposób, w jaki to ujmujesz. Masz pełne prawo pisać, że czegoś nie lubisz, coś Ci się nie podoba, wolałbyś widzieć, czy mieć coś innego, ale dlaczego stwierdzasz, że to coś jest brzydkie? To Tobie się nie podoba, a więc napisz, że dla Ciebie jest brzydka, a nie że w ogóle jest brzydka.

A co do kobiet za kierownicą, to mam zupełnie inne zdanie niż Ty. Przykro mi, że takie masz doświadczenia, ale może to tylko tzw. efekt "fałszywej powszechności"? Zwraca się uwagę tylko na rzeczy, które tę uwagę przykuwają, są inne, niż najczęstsza norma. Większość kierowców jeździ dobrze, albo bardzo dobrze, a na kogo zwracamy uwagę? Na kiepskich, powolnych, niezdecydowanych, gwałtownych. Jednym słowem na odbiegających od normy. Tobie rzuciły się w oczy tylko kobiety :? Może zacznij obserwować też facetów za kierownicą?

Jak Cię zobaczę na drodze, to do Ciebie pomacham ;:172 Zobaczysz, że można być i Kobietą, i Dobrym Kierowcą :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
AddMaster
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 4 lut 2008, o 01:25
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Zgadzam sie w pewnym stopniu.
Ale co do początku Twojej wypowiedzi:
jak pisze, ze Honda Civic jest brzydka, to chyba logiczne, ze dla mnie jest brzydka... myslalem, ze nie musze tego dodawać. Nie mam prawa mówic za innych, więc myślalem że to zbędne dodawać ze 'dla mnie'. (poza tym nie tylko dla mnie, bo 90% osób które znam i rozmawiam z nimi 'na żywo' podzielają moje zdanie, ale to już inna historia)

Wracając do kobiet za kółkiem, owszem, zwracamy uwage tylko na tych, którzy prowadzą źle, tyle że w 80% przypadków kiedy ktoś robi coś głupiego/złego na drodze to za kólkiem jest niestety nie kto inny jak płeć piękna (albo emeryt, równie groźny kierowca)

Zastanawiam się, czemu nie ma w Polsce prawa, które nakazuje po 65 roku życia coroczny, krótki test sprawnosci dla kierowców. Przeciez sporo ludzi w takim wieku ma problemy z normalną rozmową i z codziennymi zakupami, a samochodem jeżdżą!

Przykro mi, niestety, może mam zbyt surowe osądy, możecie sie ze mną nie zgadzać. Kobiety już zostawiam w spokoju, zbyt dużo jest kobiet kierowców, żebym się do wszystkich przyczepiał, dużo na prawde jest dobrymi kierowcami, ale jak widze, jak jadąc 80km/h kobieta maluje sobie usta i patrzy w lusterko zamiast na droge to krew mnie zalewa...

Trudno, cóż poradzic, pewnie jest takim swietnym kierowca, ze moze robic makijaż przy takich predkosciach...

Nalewka, ja nie twierdze, ze Ty jestes zlym kierowcą, czy jakaś kobieta jest złym kierowcą. Na prawdę, mam nadzieje ze jestes za kólkiem lepsza ode mnie, cieszyłbym się z tego.

Wracając do Hondy Civic, wolałbym nową Hondę niż samochód, którym jeżdzę teraz. Mam Punto I, z 95r. Honda jest bezawaryjna, ma lepszy silnik, gwarancje i jest nowa. Ale to nie zmienia faktu, ze nie podoba mi sie taka stulistyka, wygląda troche jak zabawka, moim zdaniem jest zrobiona bez gustu. Wolałbym Forda Focusa, Renault Clio, są dużo ładniejsze.

Pozdrawiam i zycze szerokiej drogi :)
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”