Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ

Jagoda kamczacka jest::

Czas głosowania minął 15 mar 2008, o 15:57

pyszna!
13
15%
smaczna
36
43%
taka sobie
27
32%
nie dobra
5
6%
nie do zjedzenia
3
4%
 
Liczba głosów: 84

Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1014
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Identyfikacja odmian jagód kamczackich jest łatwiejsza niż przy borówkach. Po prostu stare odmiany rosyjskie mają liście najbardziej wąskie (kształtem zbliżone do liści wierzby).
Z sześcioletnich Wojtków zbieram średnio po 2 pojemniki litrowe po kapuście kiszonej. Z trzy- i czteroletnich Karin, Moren, indigo Gem i Wojtków po około 1 litrze. Na dwuletnich Aurorach, Honeybee, Indigo Gem, Juganach, Bakczarskim Velikanie i Córce Velikana miałem pierwsze owocowanie, po garści z krzaka.
Dosadzę (tylko jak trafię w jakimś CO) 2 Boreale (Blizzard i Beast), Vostorg i Zojkę.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7497
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Wroniarz, też mam nieśmiałe pytanko; wspomniałeś o trzech odmianach-Jugana, Indygo Gem i Aurora. Mogę kupić i przetransportować tylko dwie, dla dzieciaków, słodkie i nie osypujące się. Które wybrać? A może jeszcze znasz jakąś inną odmianę, no i by się zapylały?
Znalazłam szkółkę w której są wszystkie wymienione odmiany a za miesiąc wyjeżdżam więc sprawa pilna. Podpowiedz , proszę!
Pozdrawiam! Gienia.
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1014
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Dla Aurory dobrym zapylaczem jest Indigo Gem. Obie odmiany są słodkie, owoce się nie osypują , dojrzeją przed borówkami. Indigo Gem ma owoce tylko średnie ale jędrne, lepsze do przechowywania. Łapie czasem na liściach trochę mączniaka ale nie wpływa to na owocowanie.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7497
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Też tak typowałam, ale czekałam na Twoje zdanie. Dziękuję! ;:136 .
No to zamawiam.
Pozdrawiam! Gienia.
karion
500p
500p
Posty: 549
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Wroniarz pisze: 4 mar 2023, o 19:25 Dla Aurory dobrym zapylaczem jest Indigo Gem.
Mógłbyś napisać kiedy u ciebie zbiór aurory od kiedy i do kiedy ?(klimat mamy zbliżony). W czerwcu od 10 do 30 możliwe ,że mnie nie będzie a ,że będę miał kilka owców na nowych sadzonkach to chętnie bym spróbował.
Jest szansa ,że uda się spróbować w 1 weekend czerwca lub 1 weekend lipca?

Jeszcze honey bee , jest w różnych tabelkach jako dobry zapylacz do aurory.
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1014
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Aurora na stanowisku słonecznym wybarwia się od początku czerwca (około 10 dni po Wojtkach i 5 dni po Indigo) . Do 15 praktycznie zjedzona. Dojrzała nie osypuje, ale robi się ,,kapciowata''.
Honey Bee, choć dopiero trzyletni już wymaga redukcji pędów. Uniwersalny zapylacz o bardziej złożonym smaku.
karion
500p
500p
Posty: 549
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Dzięki za informacje. U mnie te owoce świadomie upchnąłem właśnie w słońcu przy płocie.
Obrazek
W kolejności aurora, indigo,aurora,honey i jakaś Polska - nie miałem z nią co zrobić a miała największe pąki - może jakaś ją zdąży zapylić. Niestety nie miałem do pary.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”