Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ

Jagoda kamczacka jest::

Czas głosowania minął 15 mar 2008, o 15:57

pyszna!
13
15%
smaczna
36
43%
taka sobie
27
32%
nie dobra
5
6%
nie do zjedzenia
3
4%
 
Liczba głosów: 84

Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Tak, właśnie przeglądałem wpisy w różnych wątkach i widze że Yogibeer701 gdziś w mojej okolicy mieszka(choć to może zbyt szerokie pojęcie albo się myle kompletnie) to może faktycznie dobierać coś z jego polecamych odmian.


Szczególnie, że obecnie jestem na starcie i nie zakładam jakiejś plantacji, a chciałbym za 2-3lata jakieś fajne zbiory mieć. :)
mirass
100p
100p
Posty: 150
Od: 12 sie 2019, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. Jasła
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Miałem dotąd odmiany Borealis, Indygo Gem i Honeybee. Za Waszą radą jesienią dosadziłem Aurorę. Po małych zmianach w jagodniku pozostało mi miejsce na jedną jagodę. Kusi Boreal Blizzard, ale z tego względu, że docelowo i tak będę miał 20 borówek amerykańskich i mam 2 świdośliwy to chciałbym posadzić cos wcześniejszego. Te odmiany, które mam owocują w niemalże podobnym terminie.

Czy odmiana Blue Banana rzeczywiście jest 2 tygodnie wcześniejsza od tych, które podałem? Czy rzeczywiście jest taka słodka? Jedyny minus to małe owoce, ale jeśli będzie wczesna i słodka to nie problem. Ewentualnie jaka inna odmiana? Vostorg według tabel owocuje w bardzo podobnym terminie co odmiany kanadyjskie. Ale jak jest w rzeczywistości? Jaką odmianę słodką (bez mocnej goryczki), ale wcześniejszą od kanadyjskich polecacie?
Macios
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 5 lut 2021, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szydłowiec

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Blue Banana faktycznie jest wcześniejsza niż Boreal Blizzard - coś koło 2 tygodni (centralna Polska), ale owoce niewielkie choć znakomite w smaku. Vostorg dojrzewa podobnie jak Blue Banana lub kilka/kilkanaście dni wcześniej - tu wielkość owoców działa na plus, smak bardzo dobry. U mnie Boreal Blizzard i tak został pochłonięty z krzaków zanim w pełni doszły świdośliwy a borówki nawet najwcześniejsze dopiero zaczynały się wybarwiać. Osobiście nie obawiałbym się tym że będą w tym samym terminie do zbioru - mogą się zazębić ale niewiele.
mirass
100p
100p
Posty: 150
Od: 12 sie 2019, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. Jasła
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Dzięki za odpowiedź. Tylko z tego wynika, że Blue Banana owocuje w podobnym terminie co moje Aurora, Indygo Gem, Honeybee i Borealis. A szukam czegoś wcześniejszego, żeby mieć jakiś wcześniejszy owoc. Ale jeśli nie ma nic wcześniejszego, na tyle dobrego w smaku (słodkiego, bez mocnej goryczki) to już lepiej rzeczywiście posadzić Boreal Blizzard.
Macios
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 5 lut 2021, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szydłowiec

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Jeśli wcześniej ma dojrzewać niż Borealis, Aurora i HonneyBee to jednak Vostorg lub Sinij Utes ewentualnie Jugana - wszystkie dobre w smaku. Dużo wcześniej nie będą, ale zawsze. Inne wczesne odmiany które mam :albo nie są tak smaczne albo mam jeszcze zbyt młode i nie jestem w stanie potwierdzić smaku.
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 706
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Ja dosadziłem Boreal Blizzard i Aurorę obie mają smak wybitny ale nieco inny a owoce są duże i jest ich dużo a poziom zapylenia wysoki. Blizzard zaczyna się wybarwiać na początku czerwca, można zacząć skubać około 10 czerwca, 15 można rwać 20 czerwca koniec. Z Aurorą jest podobnie choć jest kilka dni dłużej do 25 czerwca. Aurora ma nieco inny posmak owoców ja ją uwielbiam. Blue banana nie jest kwaśna, dość smaczna, słodka ale chyba nie tak jak Blizzard? Wybarwia się w 3 dekadzie maja i 5-10 czerwca jest po owocach.
Aurora ładnie rośnie w górę w kształcie V. Blizzard też ładnie rośnie. Po 4 latach nie wymagają prawie żadnego cięcia. Dobry wzrost, dużo owoców i grubych, takie są te dwie odmiany i po szukać innych?
mirass
100p
100p
Posty: 150
Od: 12 sie 2019, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. Jasła
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Przekonaliście mnie. Dosadzam Boreal Blizzard, ale będę szukał gdzieś miejsca na jeszcze jeden, jakiś wcześniejszy krzew :wink:
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 989
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Mam dwie teoretycznie najwcześniejsze odmiany: trzyletnie Karinę i Morenę. W stosunku do pozostałych około 10 odmian wybarwiają się tylko kilka dni wcześniej od większości pozostałych. Tak że super wczesne nie istnieją.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

U mnie najwcześniej owocuje Dlinnopłodna, jakieś dwa, trzy tygodnie wcześniej niż inne odmiany, ale to jest stara odmiana, o bardzo małych owocach i smakowo też pozostawia wiele do życzenia.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 706
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

U mnie na jednej wybarwienia pojawiają się już po 15-20 maja zależnie od pogody i sezonu. Prawdopodobnie jest to Czelabinka. Ma małe owoce i nawet smaczne ale trzeba poczekać do końca maja. Ale podskubywać można wcześniej. U mnie sezon jagodowy trwa góra 4 tygodnie owoce zbieram od przełomu maja i czerwca do 20 czerwca czasami trochę dłużej.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5753
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Wczoraj zauważyłam ze na jagodach pękają pączki i pojawiają się listki. ;:oj :?
U nas na razie jest bardzo ciepło jak na styczeń , bo nawet 11 sropni
Ale na dniach ma się ochłodzić,
Temperatura ma być ujemna.
Nie zaszkodzi im ?
Asia
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Też dzisiaj zauważyłem że się budzą.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

U mnie jest to samo z pąkami. Trochę mnie to martwi.
Wprawdzie pąki ponoć wytrzymują mróz do minus 5 stopni,
ale przecież to dopiero połowa stycznia i nie wiadomo co w lutym będzie :?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”