Lana i storczykowe towarzystwo.

kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Lucyna czekamy i na Twoje nowosci z wystawy. Ciekawa też jestem ktory to storczyk aż tak bardzo Ci się spodobał że zakupilaś aż dwie sztuki :wink:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

A ja mam drugie pytanie :lol: dlatego w Twoim wątku taka cisza ;:145 i proszę nie tłumaczyć mi się córką :;230
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Lucynko też czekam na relacje z zakupów :)
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Kochane dziewczyny, aż mi wstyd :oops: , ale jak siadam wieczorem przed komputerem, to już sił mi brak. Obiecuję solennie, że to nadrobię ;:180 . Nie ma na razie sensu fotografować nowych nabytków, bo to sama sałata. Nazwy także jak nasza kochana Asia powiada "kiki kici miał miał" :lol: . W zakupach chciałabym być podobna także do Asi, ona robi to zdecydowanie rozsądniej ode mnie ;:108 . Za to cały czas czekają w kolejce zdjęcia kwitnień tych, które były, ale także nowych.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Lucynko, na pewno znajdziesz w dogodnym czasie jakąś chwilkę, żeby nam pokazać co nieco... ;:180 ;:180 ;:180

W zakupach koniecznie musisz być podobna do mnie, wtedy też zamiast kolejnego storczyka kupisz sobie sandałki,
a może i torebkę ;:215 :D
Lucynko, wciąz zachwycam się Twoim prezentem ;:226 Zobacz jak perłowo błyszczy w słońcu

Obrazek
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Asiu oczywiście, że jest piękny :D . Totalnego brzydala bym Ci nie sprezentowała ;:185 . Dzielić się trzeba, a i miejsce na inne cudowności znaleźć ;:224 .
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Słowo się rzekło i trzeba stanąć na wysokości zadania. Na początek coś co już przekwitło i tylko zdjęć nie zdążyłam wstawić :oops: .

Phal. Hawaii Dragon Girl x speciosa Chienlung Di

Obrazek

Kolejna roślina już niestety nie stoi na moim parapecie. Jakiś czas temu walczyłam z wirusem, walka niestety przegrana, a ta roślina nosiła bardzo podobne plamy, jak wcześniejsi nieszczęśnicy. Wolałam nie ryzykować, chociaż kwitnienie piękne. Phal. Venosaps x bellina green

Obrazek

Obrazek

Teraz coś papugowatego, ale jedna z moich ulubionych
Phal. Dragon Tree Eagle 4n x amboinensis flavida

Obrazek

Obrazek

Maleńka, wręcz miniaturowa Phalaenopsis nn, ale jaka wdzięczna

Obrazek

Obrazek

Coś z prawdziwych perełek. Phal. stuartiana punctatissima

Obrazek

Obrazek
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Ciąg dalszy, wolałam podzielić na części ze strachu, że coś mi zje posty i trzeba by było jeszcze raz wszystko wstawiać :lol:

Kolejna, wdzięczna Phalaenopsis nn. Tak, tak, nie wstydzę się i takie posiadać, dla mnie one wszystkie są cudne.

Obrazek

Obrazek

Teraz coś, w co nie wierzyłam, że może zakwitnąć w moich warunkach domowych, na dodatek chciejstwo sprzed może 5-6 lat, a może i dalej.
Sedirea japonica lub według nowej nomenklatury Phalaenopsis japonica. Przyznaję, że te maleńkie kwiatuszki są trudne do dobrego sfocenia :wink: . Dwa wspaniałe pędy.

Obrazek

Obrazek

A tu jeszcze większa niedowiara i do tej chwili dziwię się, że nie ubiłam. Ze mnie jest prawdziwy dendrobiowy morderca. Może ręka ofiarodawcy była taka szczęśliwa lub..... to jedyna roślina która pozostawiłam w kamyczkach, ponieważ kochana Mireczka, jak wszyscy wiemy, jest fanką roślin w hydro. Jeszcze większą niespodzianką jest fakt, że nie została przechłodzona w zimie, ani przesuszona, a mimo to wspaniale zakwitła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Wow druga część postu bardzo w mój gust.
Phalaenopsis japonica też mam i na tą chwilę cisza, ale za to Twój pięknie kwitnie i to jeszcze na dwóch pędach ;:180 piękne te kwiatuszki ;:138
I to Dendrobium bardzo ładny kolorek. Widzisz Mirka umie przekonać do hydro.

Widzisz ja też mam sporo hydrydy Phalaenopsis i nie planuje się ich pozbywać, są piękne i też się nie wstydzę, że je mam. Jak dla mnie wszystkie storczyki są równe (za wyjątkiem ceny ;:306)
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Marto z tymi cenami masz zupełną rację :lol: , gdyby w cenie :lol: marketowych ślicznotek można by kupić te nasze pozostałe, to dopiero zrobiły byśmy interes, a parapety chyba jednak z gumy by były :tan .

Muszę Ci Marto jeszcze coś powiedzieć, Twoje życzenie dotyczące Yungho Gelb Canary x tetraspis C1 w tym roku zakwitło zupełnie na biało. Ani jednej mojej upragnionej plamki :? .

Chyba do nowego nazewnictwa się nie przyzwyczaję, dla mnie pozostaje w łatwiejszym zapamiętaniu Sedirea. Nie mogłam uwierzyć, że jednak się udało. Zatem zawsze warto próbować ;:138 .

Co do hydro Mireczki to muszę się przyznać, że przekonania nie mam dalej, po prostu bałam się wyciągać toto z tych kulek, bo dopiero szybko by zeszło ;:224 .
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Hej, hej Lucynko, już od samego rana delektuję się Twymi kwitnącymi pięknościami ;:226
Nie mogłam tylko pisać do teraz.

Wymyśliłam już, dlaczego tak długo chomikowałaś tyle cudnych zdjęć... Chciałaś po prostu za jednym zamachem położyć
nas wszystkich na łopatki ;:183 ;:191

Bardzo podobają mi się Twoje hybrydy nn. Biała miniaturka muśnięta promyczkiem różu i ten drugi falenopsis, który ma coś w urodzie z schilleriany :)

Sedirea japonica - kwitnienie zjawiskowe ;:224
Przy tych maluchach, które kupiłam dla siebie i dla Mireczki to chyba obie zdążymy sie zestarzeć zanim toto zakwitnie.
W dodatku dziś przy namaczaniu na jednej wylazły wełnowce, których wcześniej nie widziałam. Co za podstępne bestie.
Mogłam się domyślić, że skoro kupiłam u tego samego sprzedawcy co Phal. Anna Larati (z bonusem) to i te trzeba opryskać... ;:161

Dendrobium od Mirki - to też moje klimaty kolorystyczne. Super Ci zakwitło !
Pierwsze trzy, to urocze perełki ;:224
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Przepiękne zdjęcia, kwitnienia oczywiście też. Prawdziwa uczta dla oczu ;:167

-- 8 cze 2018, o 14:32 --
Art pisze: Sedirea japonica - kwitnienie zjawiskowe ;:224
Przy tych maluchach, które kupiłam dla siebie i dla Mireczki to chyba obie zdążymy sie zestarzeć zanim toto zakwitnie.
Przy dobrej opiece na pewno zobaczycie niedługo, sedirea kwitnie już przy malutkich rozmiarach :)
A w dobrą opiekę u Was nie wątpię :D
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Dziewczyny serdecznie dziękuję za komplementy i chyba na nie nie zasługuję :oops: . Kwitnienia są z kwietnia, a w aparacie już czekają następne, te obecne. Postaram się, aby długo nie musiały czekać, zapewniam że tam też będzie dużo ciekawych roślin :heja .

Asiu te "bonusy" jakoś szczególnie Cie lubią, weź im powiedz, że Ty ich tak nie za bardzo.... :pogon. Luisa rzeczywiście ma rację, Sedirea nie osiąga jakichś wielkich rozmiarów, jest dosyć kompaktowa i rzeczywiście potrafi zaskoczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”