Pomidory w donicach cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Karolcia92
100p
100p
Posty: 126
Od: 3 cze 2022, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Ta sznurówka musi być wciśnięta w okolice korzeni.
Na niebie słońca, w sercu radości, niech Cię dzisiaj nic nie złości:-) Miłego dnia!
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Zdecydowałam się na przesadzenie części rozsady pomidorków do foliaka, a część do wiader 15 l. Dziś zauważyłam , że w wiadrze Malachitowa Szkatułka zawiązuje pąki kwiatowe. Na jednej rozsadzie pierwszy pąk jest duży, staśmiony a następne normalne. Czy go usunąć ?
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Wybór należy do Ciebie ;:108
Ja najczęściej zostawiam... z ciekawości ;:306
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
krtek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 19 maja 2023, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Co prawda nie w donicy, aoe prawie :wink: mam takiego oto gargamelka:

Obrazek
Wiem, przenawożony jest okrutnie, niestety moje chęci zrobienia dobrze poprzez wrzucenie na dno garści obornika kurzego wyszły jak wyszły. Pytanie jest takie, czy warto go trzymać, czy ukrócić żywot? Pokręcony jest dwa tygodnie, co tydzień dostaje tylko wodę, ale nic się nie zmienia. Raczej też nie rośnie.
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

:wit
Wyrzucić zawsze zdążysz, spróbuj może przesadzić do uboższego podłoża.
Ewa
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Moje doniczkowe póki co wyglądają tak. Są tu różne odmiany, bo w gruncie nie mam za dużo miejsca (tyle co widać obok i trochę w skrzyniach. Wiem, że nie ma szału, ale to hodowla blokowa rozsady, warunki mało słoneczne.
Wsadzone do donic i wystawione do ogrodu były tydzień temu, dokładnie 2 miesiąc od wysiania, a miesiąc od pikowania.
Obrazek
x-S-e-x-ka
ZBANOWANY
Posty: 44
Od: 4 cze 2023, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

mam w donicy Malinowy smaczek. Pomidor koktajlowy. Zwykle takim nie obrywałam wilków, ale ten ma ich tak dużo, że boję się iż mi się za bardzo zakrzaczy. Oberwać?

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

;:7
Z obrywaniem "wilków" poczekałbym do momentu dojrzewania owoców.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
x-S-e-x-ka
ZBANOWANY
Posty: 44
Od: 4 cze 2023, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Dzięki za radę.
karion
500p
500p
Posty: 523
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Czy pomidor w donicy 10l na czas nieobecności może stać w podstawce z wodą i do jakiej bezpiecznej wysokości może być woda? Pojemniki/podstawki nie będą o podstawie bóg wie jak szerokie , więc wyższy poziom zapewni dłuższy okres dostępności wody. Na czas dłuższej nieobecności będę zmuszony do różnych kombinacji. Pomidory i papryki będą w mieszkaniu niedaleko okna na stole i kartonami będą osłonięte donice z boku i góry tak by ograniczyć nagrzewanie.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2041
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Może coś takiego by Ci się przydało.
nawadniacz-do-kwiatow-doniczek-z-kranikami

Nie umieszczamy na forum linków do portali handlowych z uwagi na ich szybką deaktualizację i tym samym zaśmiecanie forum linkami/Karo
Pozdrawiam, Jacek
mateos
200p
200p
Posty: 221
Od: 12 mar 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

U mnie się sprawdza sznurek bawełniany, dodatkowo włożyłem go do wężyka elastycznego(powinien być dopasowany do wewnętrznej średnicy wężyka). Zbiornik z woda musi być wyżej. Trzeba sobie dopasować grubość sznurka do ilości kapiącej wody. Ze starego mopa można sznurki wykorzystać, do większych donic kupiłem już grubszy i dłuższy sznurek. Jeden koniec do zbiornika z wodą drugi do doniczki z roślinami, musza być dobrze zamocowane żeby się nie wsunęły. W tamtym roku nie było mnie parę tygodni i wszystkie rośliny miały odpowiednio wilgotną ziemię.
karion
500p
500p
Posty: 523
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Nie wykluczam innych metod , ale oprócz tych pozostałych to chciałem wiaderka 10l produkcyjne wsadzić do pojemników misek z wodą. Nie chciałbym bym przelać i żeby korzenie nie zgniły. Czy taka donica zanurzona np na 5cm będzie bezpiecznie? Obawiam się czy podłoże od razu nie wyssie tej wody.
Wyjazd ok 3 tygodni , więc spory czas. 2 Pomidory rumba ożarowska i 3 papryki robertiny jeszcze nie ma kwiatów.
Podłoże jest bardzo lekkie zdaje się na bazie torfu do wysiewu.
Na razie testuje wytrzymałość to nie jest tak źle. Myślę też czy nie dać na wschodnią stronę to pokój chłodniejszy od zachodniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”