Cudowny powiew wiosny! cz.38

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

A u mnie nawet pierwiosnki przymarzły, ;:222 koron w ogóle nie widzę, ;:145 jedynie krokusiki nie zawiodły, choć też nie wszystkie wyszły. ;:108
Odpocznij sobie, Marysiu, należy Ci się odetchnąć po ciężkiej pracy. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu, pewnie pomyliłam z piwonią koperkową? Bo to już chyba ona?
Wystarczyło kilka chwil ciepła, a wiosna wystrzeliła z prędkością światła ;:oj Może ogólnie nie ma jej oznak jeszcze jakoś szczególnie dużo, ale wiosenne kiolory są tak świeże, że widoczne są z daleka. Jestem ciekawa jak wygląda to u mnie, bo jak byłam ostatnio, to jeszcze nic nie wskazywało, że wiosna się panoszy. Mam nadzieję, że w piątek uda mi się pojechać, chociaż jak na złość wieszczą znaczny spadek temperatur ;:223 Ale jak tylko nie będzie padać, to jadę.
Widzę, że dostałaś szaleju, jak powiada mój eM i teraz ledwo dychasz? A w telewizji mówilili, żeby spokojnie, pomału. Jakaś działkowiczka się wypowiadała, że na powoli, to ona nie ma czasu :;230 Tak jakbym nas widziała ;:306
Oby zakwasy jak najszybciej Cię opuściły ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu przy takiej pogodzie większość czasu przebywamy w ogrodzie, także forum chyba będziemy ogarniać w deszczowe dni ;:306
Pracy ogrom, ja dzielę na etapy bo inaczej chyba bym wieczorem nie trafiła do łóżka.
Piękne zwiastuny wiosny.
A na drób proszę nie narzekać, masz z nich same korzyści, na kupkach super wszystko rośnie ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu piękne korony widać, moje coś chyba wypadły, bo ich nie widzę... peaca wre u Ciebie :) nie dziwię CI się, że jak wracasz to nie masz siły pisać już nic, ja też czytam, czytam i pisać mi się nie chce, a przecież jeszcze nie rozpocząłem moich prac ogrodowych ;:306
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Maryś, chyba przepadłaś w ogrodzie, albo po powrocie nie masz sił ruszyć palcem ;) Mój kocur ma już swoje lata i na pyszczku sporo siwych włosów, wstyd byłoby nie dać mu jeść, aby podnieść "łowność" ;) A swoją drogą, ponoć koty polują z przyjemności, bez względu na pełny brzuszek, chociaż nie znam żadnego psychologa od kotów i niby jak miałby to udowodnić ;:173
Rośnie ta kondycja, jak chwasty na moim trawniku! Pokręciłam się w ogrodzie, pomachałam szpadlem ładne kilka godzin, a wieczorem jeszcze na 1,5 godzinki poszłam na rower i chyba nawet nie jestem jakoś strasznie zmęczona :tan
Marysiu, dwukrotnie tu sobie biadoliłam, że tych pierwiosnków główkowych nie sprzedają w formie instant (znaczy jako nasion). Siałam sobie zeszłej wiosny omszone, storczykowe, wyniosłe czy tam wzniosłe i ząbkowane. ZĄBKOWANE! W ogóle nie pokojarzyłam, ze to są właśnie te Twoje pierwiosnkowe brokułki! Jakaś niepodobna ta druga nazwa, ale tak czy siak, jestem szczęśliwą posiadaczką sporej ilości takich pierwiosnków z siewu ;:215 Przesadzałam je z rozsadnik w grudniu a teraz ładnie zaczynają kwitnąć :tan
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu i u Ciebie widzę wiosnę ;:215 Życzę ;:3 , zdrówka i ciepełka aby sprzyjały spędzaniu przyjemnie czasu na ogrodowych pracach ;:196

Pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam!

Nie było mnie wczoraj i to nawet nie na nadmiar pracy i zmęczenia, ale coś mi pogryzło nogi przez poprzednie dwa dni i walczę z uczuleniem. Nie mam chęci pisać jak się drapać chce ;:306 Wczoraj się zaparłam i posadziłam ostatnie nabytki (oprócz lilii) i nie zrobiłam zdjęć, bo nie tyle sadzenie mnie wypompowało co noszenie wody i obornika pod nowe nasadzenia, ale cieszę że już nie męczą się w doniczkach.
Dzisiaj ochłodziło się i wieje, po oględzinach ogrodowych muszę dostosować tunel do sadzenia. Ciągle go poprawiam po dostarczeniu przez niesolidnego sprzedawcę złej folii ;:131 Jak nie będzie padać uruchomie glebogryzarkę, a co z planów wyjdzie...zobaczymy!

Basiu nie jesteś późno...to wiosna przyszła późno ;:196 Masz racje to najpiękniejsza pora roku, jedyna w której dostrzegamy tylu odcieni zieleni!

Misiu każda strona jest dobra, żeby odwiedzić ogród koleżanki Obrazek Wschodów i zachodów jakoś mało, bo pasmo chmur puszcza słońce dopiero w pełni wyjścia, a takie zdjęcia już nie są atrakcyjne ;:131
O tak wiosna to czas wielu radości!

Elżbietko musimy więcej czasu poświęcić ogrodom, że by właśnie było co pokazywać...żeby nam ogródek nie zarósł Obrazek Teraz najłatwiej o niego zadbać i co się w początkach nie zrobić to potem coraz trudniej, wiem coś o tym bo rok temu zaczęłam od czerwca i nie mogłam nastarczyć odchwaszczania :lol:
Wszystkie ostatnie zdjęcia są jak najbardziej aktualne, listeczki rosną nowe i kwiatuszki wychodzą. Dziękuję Obrazek

Lucynko Ty miałaś specyficzny czas jesienią, ale ja mimo okrycia najwrażliwszych widzę straty w roślinach, które kiedyś rosły mimo niższych temperatur. Te ostatnie mroźne wiatry narobiły szkód ;:202 Te pierwsze krokusiki już odchodzą, ale zaczynają żonkile żółknąć.
Odpoczywam Luciu, bo kondycja taka sobie! Życzę zdrówka i radości z ogródka Obrazek

Iwonko tak we wstępie jest koperkowa, ale w tym roku jakoś inaczej wschodzi i już myślałam że przepadła...ale jest tylko nie wychodzi pączusiem :) Na pewno i u Ciebie wiosna wybuchnie, jak temperatura jej na to pozwoli, ma też padać deszcz i on pomoże roślinom ;:333 Na telewizję nie bardzo mam czas i nie widziałam działkowiczki, ale popieram w 100 % bo co nie podgonię teraz to potem trzeba będzie w dwójnasób ;:306 Dziękuję i życzę żeby rowerek jak najszybciej zaniósł Cie na działeczkę Obrazek


Dorotko zmęczenie pozwala poczytać, ale na pisanie czasem już sił nie starcza i szybko oczy się zamykają z nadmiaru świeżego powietrza Obrazek
Każdy zwiastun wiosny cieszy! Nie narzekam na drób, nawet wczoraj się zmartwiłam, bo wyjechaliśmy na zakupy i po powrocie zauważyłam niepokojące objawy. Jedna kurka zraniona noga a druga leży i po podniesieniu okazało się, że łapę ma jakby wyrwaną...czyli chyba coś je napadło. Wybroniły się więc pewnie jakiś drapieżnik z góry ;:202 Jajka zamówione, a populacja kur spada więc będzie naturalna wymiana ;:224

Mariuszu moje korony chodzą po ogrodzie...tzn chodzą na moich nogach Obrazek Szukam im dobrego miejsca i może nareszcie trafiłam. Te same cebule mam od lat i raz jest ich więcej innym razem mniej, może i u Ciebie wyjdą? U moich widzę już przynajmniej 3 kwiatostany ;:215 Może nas ogarnia zmęczenie wiosenne ;:168

Agnieszko nie miałam zamiaru namawiać Cię do głodzenia kota...tylko takie ogólne stwierdzenie :D Jak do mnie zaglądają dzikie koty to chętnie u mnie jedzą ale polują u Kargula popisując się i jeszcze bezszczelnie znoszą mi kargulowe myszy Obrazek Miałam małego czarnego kotka ogrodowego , którego Lola mi ;:124 który namiętnie polował i myszy zjadał na moich oczach, a jedzenie traktował chyba jakoś coś na ząb Obrazek
U mnie niestety kondycja już tak szybko nie wraca, ale to chyba normalne że z wiekiem sił coraz mniej i po to wymyślili emerytury :wink:
Cieszy mnie że doszłaś do tego że masz brokułki i nie dziw się ileż to razy jak szukałam kwiatków (nie raz kupowałam) które potem znajdowałam w swoim ogródku Obrazek

Beatko dziękuję serdecznie Obrazek, wszystko się przyda bo deficyt sił a i słonko dzisiaj zawiodło ;:131
Tobie kochana również pięknej wiosny i sił do ogrodowania ;:168

Nie mam niestety zdjęć, ale obiecuję wkleić przed wieczorem :oops: Dobrego dnia!
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witaj Marysiu :wit . Jednak Cię zapodziałam gdzieś :oops: . No ale na szczęście już odnalazłam ;:196 . Cieszę się na ten cudowny powiew wiosny i na Twój nowy wątek ;:215 . Na pewno będę podglądać Toje zmagania w szaliczku bo i jestem ciekawa tych kurek . Kto wie może i ja z wiekiem się wkręcę w temat :lol: . Uczulenie to paskudna sprawa ale mam nadzieję, że jest już dobrze . Wczoraj było cudnie a dzisiaj pogoda zagrała sobie z nami na nosie i jest już zimno i pochmurno :evil: . No cóż, taki mamy klimat :;230 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu czyżby meszki cię już pogryzły, współczuję.
Na pewno kleszcze już atakują, bo wczoraj wyciągałam nabrzmiałego psu koleżanki.
Dziwna dzisiejsza pogoda rano zimno, później wiatr dość mocny.
Kurek szkoda ;:145
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu, wiosna nabiera rozpędu, następnym tygodniu temperatura może skoczyć nawet do 25 stopni ;:138
widzę że korony cesarskie u ciebie wystartowały moje jeszcze w ziemi, o ile wyjdą. Masz kolorowo w ogrodzie ;:4
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Zgodnie z obietnicą jestem i mam parę zdjęć, ale najpierw pochwalę się co zrobiłam. Okazało się rano, że wśród cebul lilii są jeszcze liliowce i irysy do posadzenia...no to wsadziłam. Potem uruchomiłam glebogryzarkę
i przegryzłam tunel. Uzupełniłam o nową folię krótsze boki tunelu i jest już szczelny, a zatem wstawiłam stół i jutro rozpocznę siewy. Potem zjawił się niespodziewanie pomocnik i mam przygotowaną glebę pod skrzynie. Niestety skrzynie będę skręcać dopiero jutro, bo sił i czasu nie wystarczyło ;:131
Przy okazji okazało się że w okolicy grasuje jastrząb i wczorajsze rany kur są po jego odwiedzinach ;:oj Po 9 wyszło słońce i świeciło do końca dnia, mimo że trochę chłodniej to pracowało się bardzo przyjemnie :D

Ewelinko ja też jestem ciekawa kurek i całego rozgardiaszu, który mnie z pewnością czeka. Ale jak nie spróbuję to nie będę wiedziała jak to jest :?: Pogoda się poprawiła i dzień był bardzo przyjemny i słoneczny. Do pracy nawet lepiej jak jest niższa temperatura. Uczulenie jest dokuczliwe, ale na lekach jest zdecydowanie lepiej.
Pozdrawiam Cię również ;:196

Dorotko właśnie nie jestem pewna czy to meszki, bo inne kiedyś miałam objawy, ale nie ważne co to ważne że upier...... O kleszczach już czytałam na FO :wink: Po 9 pogoda poprawiła się i wspaniale się pracowało :D Kurki niestety chciał upolować jastrząb ;:oj

Wandziu wiosna rządzi w ogrodzie i nieśmiało, ale usuwam ślady zimy. Jeszcze kopczyków nie rozgarnęłam, ale róże już tnę. Korony mają wyraźne pączki co mnie cieszy, ale były lata że bawiły się ze mną w chowanego ;:306 Pozdrawiam wiosennie ;:168


Coraz więcej miodunek kwitnie

Obrazek

Niestety niektóre krokusy już są w odwrocie ;:222



Obrazek

Ale zaczynają żonkile, a najwcześniej oczywiście miniaturowy

Obrazek

Różne cebulkowe



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i zaczyna się festiwal pierwiosnków



Obrazek

Obrazek

Ten bodziszek mnie zachwyca


Obrazek

i na koniec rannik

Obrazek

Dobranoc!
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witaj Marysiu...no i mamy nareszcie kolorową wiosnę. ;:215 Najbardziej zachwycają mnie twoje żonkile i pierwiosnki, pięknie kwitną. Moje pierwiosnki dopiero pierwsze miniaturowe kwiatki pokazują, nie ma się czym pochwalić. :wink: Wiosna jak dla mnie najpiękniejsza pora roku ale i najpracowitsza. :wink: Uważaj na jastrzębie, pilnuj kurek a i dobrze że z uczuleniem lepiej. ;:168 . Dziś jadę na swoją działkę, nie przepuszczę tak pięknej pogody jakiej i tobie życzę. ;:128
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu .w końcu wiosna u Ciebie :D Mogę wyjść na głuptasa , ale nie sądziłam, ze miodunki kwitną na inne kolory niż fiolet. Twoja jest cudowna, taka piękna barwa. U mnie też krokusy w odwrocie.Jedynie takie fiolerwo-prążkowane ( chyba Picwick _) jeszcze trzymają fason. Twoje mini-zonkiliki prześliczne. Mam takie , ale tylko trzy cebulki a u Ciebie takie duża słoneczna kępka .Marysiu czyżbyś miała cebulicę w kilku kolorach ? Są inne odmiany oprócz tej niebieskiej, którą mam ? Pierwiosnki masz cudowne, takie nietypowe.I tyle młodych kiełków, pędów budzi się i Ciebie do życia. Och jak bardzo chciałabym mieć tunel. Może w nim moje siewki nie wyginałyby się do słońca niczym krzywa wieża w Pizie :D Udanego weekendu Marysiu :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”