Ogród i róże Ireny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Dziękuję Irenko sama sobie przemówiłam do rozsądku ,ze 3 badylków róża to żadna róża, więc wszystkie będą cięte nisko, ale z tym nisko też różnie u mnie bywa :;230 cudne widoczki a Munstead wood cudowny ;:167 Achhh ,żeby mój tak w połowie kwitł jak Twoje ;:224 jednak liczę na to ,że wreszcie sie zrehabilituje bo co roku ma więcej kwiatów a The Prince cofał się w rozwoju .Jestem ciekawa jak jego potomek się rozkrzewi
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko, dziękuję za informację ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko :wit
Zawsze mówię ,że te twoje róze są wyjątkowo piękne.
Z wielką przyjemnością oglądam taki duże zdrowe krzaczki i pięknie ukwiecone ;:173
Munstead Wood prześliczna ;:167
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

No to już wszystkie róże przycięte i to nawet dosyć mocno. Zobaczę co z tego wyjdzie? :tan
Ale to cięcie przypłaciłam przeziębieniem i teraz siedzę w domu i się kuruję :cry:
Opierałam się, opierałam i nie wytrzymałam. Zamówiłam 3 róże, z niskich. Pójdą na przód zeszłorocznej rabaty. Zamówiłam, a teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam?
Na pewno zawita Garden of Roses , tak zachwalana. Do tego Escimo Flower Circus i Pashmina. I co do tej ostatniej mam wątpliwości. Gdzieś przeczytałam,że nieładnie wygląda po deszczu i lepiej ją przed deszczem chronić. A co mam parasol postawić nad nią.
Jak macie jakieś doświadczenia z nią to proszę o jakieś informacje.


Jadziu ta Twoja Munstead Wood - na pewno weźmie się w garść , może przemów jej do rozsądku? ;:124
Co do The Prince - może jej miejsce nie służy? i może potrzebuje większej uwagi, pogłaskania ;:180.

Po cięciu powsadzałam patyki przy rodzicielkach, ciekawe co z tego będzie?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu
- czy one takie zdrowe, to nie do końca, tylko robiąc zdjęcia staram się uchwycić to co najładniejsze, ale prześliczne zdjęcia to Ty robisz, jesteś mistrzynią w pokazywaniu magii piękna roślin.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Ireno z zamówionych róż mam tylko Garden of Roses, to strzał w 10-tkę, to najlepsza róża w moim ogrodzie, więc sądzę,że u Ciebie też się sprawdzi.
Mam ją od 2012 roku i przez te lata nigdy mnie nie rozczarowała tak w pierwszym jak i drugim kwitnieniu.
Mam 10 krzaczków i mogłabym mieć ich jeszcze więcej.
Pashminę ma chyba Dorotka,możesz ją zapytać Eskimo też chyba mnie polecała, więc chyba to fajna róża.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko, dziękuję za wyczerpującą opinię o Pat Austin ;:168 Zniechęciłam się do tej odmiany i na razie odpuszczam. Zwieszanie główek mnie nawet nie przeraża, bo u młodych Austinek to częste, ale skoro napisałaś, że nie kupiłabyś jej po raz drugi, to znaczy, że nie rzuciła Cie na kolana. Wobec tego nie warto zawracać sobie nią głowy.
A jaka jest Twoja opinia o Brother Cadfael?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko a czy te patyki nakryłaś też butelkami >?????? ja tak robię .Cudny Twój Munstead ale na mojego również liczę w tym roku .Sadzonka The Princa poszła w dobre ręce i jestem ciekawa jak u niej będzie rosła ta róża .Zresztą u niej wszystkie moje maruderki super rosną, wiec i on da tam radę. Ja zostawiłam sobie ukorzenionego patyczka The Princa i jestem ciekawa jak będzie rósł na własnych korzeniach . Przecudne widoczki i mam nadzieję ,ze zdróweczko się poprawia bo i pogoda nie pozwala na wychodzenie z domu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Daysy dziękuję za cenne uwagi. ;:131
Sama nie wiem co zrobić. ;:145 Potrzebuję 3 niedużych różyczek na przód rabaty różanej. Muszę się jeszcze zastanowić. Co prawda zamówienie już złożone i opłacone. ;:202

Dorotko - co do Brother Cadfael - to z całego serca ją polecam. Rośnie u mnie od jesieni 2016. W zeszłym roku to był jej 2-gi sezon i pokazała się z jak najlepszej strony. Krzew solidny, duży, prawie bez kolców, zdrowy. Na koniec ubiegłego roku miał chyba ponad 2 m.
Nie chorował, nie licząc kilku plamek już na sam koniec. Kwiaty ma duże pełne, ładnie pachnie i kwitnie cały czas , do końca sezonu. Po deszczu ma kilka kropek na płatkach. Polecam gorąco.
To i kilka zdjęć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dorotko jakbyś mogła mi napisać co sądzisz o Pashminie i Escimo Flower Circus, byłabym wdzięczna.

Jadziu nie wszystkie patyki ponakrywałam butelkami, bo chyba za dużo tych patyków powtykałam w ziemię. ;:224
Muszę Ci powiedzieć, że moja The Prince chyba bardzo rwie się do życia, bo ma chyba największe pączki, ale na razie nie robiłam zdjęć, tylko dzisiaj przeszłam się po ogrodzie, bo na zmianę i deszcz, śnieg i słońce, a ja do końca jeszcze nie tak super zdrowa.




Obrazek

Obrazek

Obrazek


do następnego razu. ;:3
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko jednak nie zawsze 100 się ukorzenia dlatego zawsze wole dać więcej To obojętne czy wsadzę czy wyrzucę a zawsze można się z kimś zamienić na inną różyczkę .U teraz sypie śnieg dachy są już białe .Kurcze, ale dalej mamy zimę pomimo ,że juz było przedwiośnie :;230 Mam nadzieję ,ze wichury nie wyrządziły szkód liczę i to bardzo na mojego patyczkowego The Princa
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witaj Irenko, właścicielko królewskiego ogrodu ;:180
Przepięknie u Ciebie, widoki niesamowite ;:138


Pozwolę sobie zaglądać od czasu do czasu, wypiję kawę i nakarmię oczy urokliwym klimatem różanym z nutą hortensjową.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Dobrze moja poprzedniczka napisała- właścicielko królewskiego ogrodu witaj!

Jak zaglądam do ciebie, to taj jakbym przemieszczała się w inny piękny różany ogród w wielką klasą ;:180
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko, póki zamówienie nie jest zrealizowane możesz je zmienić. Myślę, że nie będzie problemu, ja bym przynajmniej zapytała o taką możliwość. Poza tym, może się okazać, że u Ciebie w ogrodzie może zupełnie dobrze rosnąć, to przecież zależy od wielu czynników.
Decyzję jednak musisz podjąć sama. Niejednokrotnie przekonałam się, że róże o których czytałam niepochlebne opinie w moim ogrodzie nie potwierdzały się i odwrotnie te zachwalane u mnie nie zdawały egzaminu. Może warto spróbować.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witajcie kochane. :wit :wit
Jadziu ja teraz prawie przy każdej róży powsadzałam po kilka patyczków, przydypałam je ziemią i poczekam co będzie. Z zeszłego roku (nie chcę zapeszyć) mam chyba małą Teasing Georgię i chyba Benjamina Brittena. Jak faktycznie przeżyją i coś z nich będzie to będę miala satysfakcję. Tylko się zastanawiam , kiedy można je wykopać i posadzić do doniczki?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witaj eDorko w moim ogródku. Jaki on tam królewski? Ale za pochwałę dziękuję. Mam dużo bukszpanu, bo jak chyba już kiedyś pisałam dostawałam od już śp.sąsiada całe wiadra obciętego bukszpanu i żal mi go było wyrzucić , więc sadziłam, a potem wymyśliłam takie romby i tak wyszło.
Miło mi Cię gościć i zapraszam częściej i pozdrawiam ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witaj Aniu - jak już wyżej pisałam nic wielkiego w tym ogrodzie, tyle że dużo bukszpanu. Boję się co bedzie w tym roku z nim, oby tylko ta wstrętna ćma bukszpanowa wyniosła się gdzie indziej. Na pewno będziemy z nią walczyć. ;:164 ;:163

Obrazek

Obrazek


Daysy - jak Ci już wiadomo zdecydowałam, że mimo wszystko pozostanę przy moim zamówieniu. A może będą chciały u mnie rosnąć. A jak nie to poszukam czegoś innego. Ale spróbuję. Dorzuciłam jeszcze Stawberry Hill. Myśl o niej chodzi za mną już ze 2 lata. Raz ją zamówiłam, ale brakło więc zaproponowano mi Wildeve. Ale teraz mam nadzieję, że dotrze do mnie.
Ja Kosmos mam też od zeszłego roku i bardzo mi przypadły do serca od pierwszego roku.
Poniżej Chippendale i Kosmos


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”