Fasolka szparagowa cz. 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2104
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Będzie w sam raz, na czas. ;:108
Patrząc na śnieg za oknem dochodzę do wniosku, że jednak wolałbym mieć młodszą rozsadę :wink:
Pozdrawiam, Jacek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Szkoda, że nie podlałem podłoża po wyłożeniu podkiełkowanych nasion Previcur Energy bo teraz będę musiał wykonać oprysk. Od czasu kiedy producenci nasion przestali stosować zaprawy już na etapie siewek robi się problem. Dużo roślin porażonych.
Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

W piątek fasolka trafiła na stałe miejsce w tunelu. W tym sezonie tylko 1 rządek 4 m długości. Po wysadzeniu musiałem podlać sadzonki Previcur Energy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

;:7

Dzisiaj wysiałem żółtą fasolę karłową Krakuska na rozsadę z przeznaczeniem do uprawy w gruncie.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 729
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Dziś wysiałam w doniczki mieszankę tycznej szparagówki od Legutko: Jimenez, Goldmarie, Neckarkonigin, Blauhilde i Monte Gusto. Zamierzam sklecić stożek z bambusowych tyczek i obsadzić go rozsadą . Robię to pierwszy raz, może dobre rady?
ania1590
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Z bambusowych? A jakiej to grubości i wytrzymałości jest, czy nie za słabe będą?
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 729
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Na wytrzymałość tyczek liczę a raczej nie mam wątpliwości, to mocny materiał, a tyczki u podstawy są grubości mojego kciuka. Mam za to małą powierzchnię gleby pod uprawę fasoli, dlatego pierwszy raz i bardzo bym chciała żeby się udała, bo bardzo lubię fasolkę. Karłową uprawiam corocznie z miernym skutkiem, bo to coś mi ją wyżre zanim skiełkuje i wysiewam kilka razy zanim coś wyrośnie, albo kiepskie nasiona i nie wschodzą. Teraz stoją w doniczkach w oranżerii i czekam czy mi coś wyrośnie.
ania1590
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Czy wybiegnięte sadzonki fasoli można posadzić głębiej, po liścienie :?: Pierwsze które mi wykiełkowały mają tą część podliścieniową około 10cm ;:oj
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Można a nawet trzeba, nawet lekko skośnie, żeby się nie połamały na wietrze. Robię tak co roku.
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

ania1590 pisze: 22 kwie 2023, o 06:43... Mam za to małą powierzchnię gleby pod uprawę fasoli...
Robiłam kiedyś stożek z tyczek, jednak wolę obecny sposób uprawy (wygodniejszy zbiór).
To wkopane dwa/trzy grubsze paliki między którymi rozciągnięta jest siatka mocowana opaskami zaciskowymi.
U mnie siatka tzw leśna z dużymi oczkami, szybsza do oczyszczenia po skończonej uprawie.
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Mogę potwierdzić, że to najbardziej oszczędzający miejsce i wygodny sposób uprawy fasoli. Ja mam metalową siatkę o dużych oczkach, bardzo podobną do leśnej rozciągniętą na kilku słupkach. Świetnie się zbiera strąki, wygodnie pieli, wiatr nie stanowi problemu, same zalety, polecam.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

;:7
Fasola szparagowa karłowa Krakuska- 3 dni temu wyłożona do kiełkowania - 2 rzut

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Karolcia92
100p
100p
Posty: 126
Od: 3 cze 2022, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Kupiłam wczoraj odmianę Borlotto Rosso bo mi się kolor podobal :roll: na opakowaniu pisze że nadaje się na suche nasiona i na fasolkę szparagowa. Miał ktoś ta odmianę? Jak smak?
Na niebie słońca, w sercu radości, niech Cię dzisiaj nic nie złości:-) Miłego dnia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”