W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu niebieskości w ogrodzie uwielbiam! Oj będzie cudownie u Ciebie ;:215
Facelia jest wspaniała, uwielbiam ją... cudowny z niej wypełniacz na rabatach! ;:138
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

I ja gratuluję udanych zakupów, choć nieśmiało napiszę, że i mi udało się ostatnio upolować fajny koszyczek, pradopodobnie z przeznaczeniem na kwiatki.
Z takimi detalami ogród wygląda ciekawie.
pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, jestem i ja w nowym wątku :wit

Podziwiam niebieską brytfankę i pierwsze wysiewy ;:63 Nasiona pokazały się w wielu sklepach, ale ja nie mam coś ręki do wysiewów na parapecie :roll: Wolę wprost do gruntu jak już się zrobi ciepło.
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ania, wpisuję się do nowego wątku, bo z moim zapałem wszystko mi poucieka i potem będę szukała wiatru w polu :lol:
Piszesz, że pootulałaś najwrażliwsze róże, a ja jestem załamana temperaturami i tym co widzę za oknem. Niestety pogoda mnie zwiodła i poza kopczykami nie zrobiłam nic. Oby jakoś przetrwały. Rankiem miałam -15. Na dzisiejszą noc straszą mrozami większymi niż -20 :shock: :shock:
Niebieska gęsiarka cuuudo ;:152 ;:152 , bardzo niespotykane znalezisko. Chętnie widziałabym podobną w swojej..kuchni. Uwielbiamy pieczone ptaszyska :D
OOO, zapomniałabym - gratuluję pierwszych wysiewów ;:168
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Mnie też nie kusi sadzenie w butach ;:185 Gdy mój em marudzi "straszę" go zdjęciami, na których pośrodku ogrodu stoi muszla klozetowa z posadzonymi w niej kwiatami ;:306 w podtekście "nie marudź, inni mają gorzej" ;:306
Pomidory z nasion udało się wyhodować nawet mnie, więc ty tym bardziej nie powinnaś mieć problemu. To że bardzo suche lato, a potem wyjątkowo deszczowa jesień ograniczyła zbiory do minimum to już inna sprawa ;:224 :D
Czy udaje ci się lewkonia? Próbowałam w tamtym roku, ale w ogóle nie wzeszła. Może dlatego, że wysiałam prosto do gruntu dość wcześnie, a potem spadł śnieg... W tym roku postanowiłam dać jej kolejną szansę, więc wszelkie rady, aby nie powtórzyła się sytuacja mile widziane ;:108
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Marzec...mamy marzec,czyli coraz bliżej do wiosny ;:138 Dziś pojechałam po ziemię do wysiewu.
W Casto były firmy Compo 5 l po 10 zł,ta sama ziemia w Leroyu 13 zł. W końcu w Brico kupiłam 20 l za 6,50 i w końcu byłam usatysfakcjonowana:) Jutro zaczynam sianie. Mam już przygotowane doniczki z podpisami poszczególnych odmian.

Róże też mi się marzą,oczy wypatruję za Batshebą nowością Austina ;:oj . Nie ma jej w polskich szkółkach,a szkoda,bo miałaby branie. Princesse Anna chyba zamówię i może jeszcze jedną,tylko pomyślę jaką?
Za tydzień u nas ma być już cieplej...hmm czyżby to był pierwszy dzień porządków na działce?
Dziś na taśmę w sklepie postawiłam obornik bydlęcy granulowany,a pan przede mną spojrzał na owy produkt i coś parsknął pod nosem. Brzmiało to tak: - No coś podobnego? Kiedyś po tym się deptało,a dziś płaci się za to pieniądze....No cóż co się nie robi dla róż ?

Wiolu dorwałam facelię,zobaczymy co mi wyrośnie? To mój debiut;)
Krążki torfowe już kiedyś testowałam i dosyć dobrze mi wzeszły nasiona. Potem hyc do doniczki i gotowe,zero brudzenia itd. Ja kupiłam 20 szt za 12 zł .To chyba nie tak drogo?
Z pomidorami jutro zaczynam przygodę. Swoje pomidory z krzaczka wygrzanego w słońcu to niebo na talerzu,więc próbuję i się nie poddam :uszy

Aniu ja to samo dzięki forum i dziewczynom odkryłam gęsinę i mam na nią ochotę.
Naczynie byłoby idealne na taką pieczeń :uszy
W krążkach niby łatwiej i szybciej coś wysiać,ale różnie to bywa. No zobaczymy co mi wyrośnie?
Jutro do kuwetki wysiewam jeszcze floksy Drummonda,które mi się bardzo spodobały:)
Mam 4 kobee,już przepikowane. Pewnie już i Twoje wzeszły?

Ewelinko uwielbiam takie targi,ale nie zawsze coś znajdę. Tym razem się udało ;:108
Cieszę się na Twoje odwiedziny i kroczenie ze mną:)

Basiu ja tez lubię wszelkie niebieskości:) Ale nie tylko,bo róże,morele i nawet żółcie też mi się podobają. Facelię siejesz wprost do gruntu? Chyba coś Wiola pisała,że u Ciebie ją znalazła.
Masz może jej zdjęcie z sezonu jak kwitła?

PaulaF-Z dokładnie,ja też lubię dodatki w ogrodzie w różnych postaciach.
Koszyczków nigdy nie za dużo ;:215

Dorotko i ja witam Ciebie:) Corocznie wysiewam swoje parapetowce,nawet jeśli mi się nie udaje to nie przejmuję się tym. Ja wiem i roboty później z pikowaniem i bawieniem,ale ja to chyba lubię ? :uszy

Sabinko witaj :) Różom tylko co poniektórym dałam kopczyki,a inne biedne,nieokryte,musiały sobie same poradzić przy minusowej pogodzie ;:124 Jestem ciekawa co zastanę,gdy pojadę już niedługo na działkę? Aż się boję... -20 stopni,no to u Ciebie mroźniej i rzeczywiście można się lekko obawiać...trzymam kciuki za Twoje róże i rośliny.
Gęsiarka na razie w piwnicy,jeszcze nie wiem co z nią pocznę? Teraz mi szkoda jej na rośliny jak mi dziewczyny o gęsinie podpowiedziały;)
Wysiewy zapoczątkowane,a u Ciebie kobea wysiana?

Gosiu co to ludzie nie wymyślą? W klozecie kwiaty ;:202
Na pomidory mam zapotrzebowanie,a jeszcze w tym roku planuję z mamcią tylko z nasion od przemiłej forumki. Rozsad nie kupimy,oby wszystko poszło zgodnie z planem.
Lewkonię sieję po raz pierwszy,wysiałam część nasion do krążków torfowych,takie małe doświadczenie. Widzę,że zaczynają kiełkować,więc będę obserwowała co dalej z tego wyrośnie.
Na opakowaniu tak wdzięcznie wyglądają.

Kobee szt 4 dwie dla mnie,a dwie dla mamci:)

Obrazek

Krążki torfowe zalane i już powoli coś kiełkuje...

Obrazek

Debiut siania w pojemnik po jajach...

Obrazek

Czu u was też koper spełnia rolę wypełniacza ?

Obrazek

Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia w zdrowiu:)
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Właśnie siedzę i wysiewam floksy Drummonda ;:306 i gwiaździste.
Z kobeą wyszło jak zwykle ;:222
Kupiłam nowe nasiona. Pan radził, żeby je ponacinać.
Złamałam się i kupiłam różę w kartoniku. Było ich bardzo dużo i nikt nie kupował, a one już puszczają listki, więc uratowałam jedną, czerwona angielka. Ciekawe co trafię. ;:224
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu floksów gwiaździstych jeszcze nie dorwałam,ale chyba jak na razie na Drummonda poprzestanę :D
Kobea nie wylazła? ;:oj A spróbuj lekko pogrzebać w ziemi? One czasem późno wychodzą. Ja wciskam nasiono od góry na opak,lekko skosem i zawsze wyłazi...Hmm czerwona angielka,no ciekawa jestem co się z niej wykluje? Koniecznie się potem pochwal :uszy
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

W ziemi juž grzebałam, są całe , a jak się naciśnie wylatuje biała maź. ;:145
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu czy wysiewałaś już ostnicę ?
Nie wiem czy już to zrobić czy jeszcze czekać.
Nadszedł gorący czas wysiewów a na parapecie już ciasno.
Krążki kupiłaś w lepszej cenie. Ja już dokładnie nie pamiętam, ale chyba sporo więcej zapłaciłam. Wiem że kupowałam je w Obi.
Koper fajnie wygląda jako wypełniacz. U mnie jednak prawie zawsze obsiadają go mszyce i boję się żeby nie przechodziły np na róże.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu to życzę Ci udanych i owocnych wysiewów :D Widzę, że każdy z nas poczuł już wiosnę a jeszcze nie dawno ostro marzliśmy :) ale taki mamy klimat w Polsce :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, mój teść sieje facelię jako poplon i zawsze sypie ją prosto do gruntu ;:108 Bardzo lubią ją pszczoły, słychać je z daleka :heja Floksów Drummonda nie mogę dostać już drugi sezon, ale znalazłam nasiona sprzed dwóch lat i te posieję. W końcu nic nie tracę, może akurat wykiełkują? Bardzo mi się podobały, to mam nadzieję, że tak właśnie będzie.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Cześć Aniu :wit

Spodobał mi się koper miedzy różami u Ciebie :D Chyba też tak zrobię ;:215 Ja sieję aminek - ten koper ozdobny, ale ten jadalny ma chyba ładniejszy kwiatostan - no i w razie czego, można podkraść trochę do ziemniaczków :lol:

Miłego weekendu :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”