Ogród po wiejsku

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Oczko w oponie od ciągnika? ;:oj Jesteś pewna?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Kasiu - :wit
Jak bardzo ciekawie wątek rozwijasz, jak ciekawie opowiadasz co się tam u Ciebie dzieje, czasami nawet niesamowitego.
A jakie to byliny będziesz wysiewać?
Mam nadzieję, że juz bezterminowo wytrwasz w swoim noworocznym postanowieniu co do fotek ;:215
Pozdrawiam. ;:3
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

anida- zakopię ją tak, że nie będzie widać jej zupełnie. Do tego obowiązkowo pompka solarna z mini fontanną. Płaskie kamienie na obrzeżu, z kwiatami. No. Tak w skrócie. To taki straszny obciach byłby? Opona pełniłaby rolę formy w zasadzie.
Pogodę mamy w kratkę. Z zainteresowaniem śledzę na fb kilka grup fascynatów roślin. I wiecie co? To jest przerażające, jaka ilość dezinformacji tam można znaleźć. Są tacy, co znają si? na rzeczy, reszta informacji to kupa ...kompostu. Tym bardziej doceniam ogromną wartość merytoryczną naszego forum. A porady dotyczące cięcia o tej porze grubych konarów starej czereśni to już w ogóle była totalna herezja.
Będę wysiewać długą listę, część już teraz, i na podwórko. M.in ze względu na ziemiórki, które wciąż mam, niestety. Piszę z telefonu, nie jest to specjalnie wygodne, a lista długa. Niech mi uda się po dwie, trzy rośliny uzyskać- będę zadowolona.
Obrazek

Obrazek

Jeszcze będzie pięknie.
Bea, dzięki za miłe słowa! Wpadnę z wątkową rewizytą!
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Kasiu masz 100 procentową rację, nie raz poczytywałam wpisy na FB i ręce opadają. Mam jedna zasadę wiem to pisze a jak nie wiem to nie wprowadzam w błąd...i tego się tutaj nauczyłam :D
Do tej opony chyba dodasz folię bo od spodu coś musi wodę zatrzymać?
A takiego ślimaczka, jak była odwilż, spotkałam na tarasie ;:oj
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Tak, Marysiu, folia do środka. Tylnie koło to spore oczko, ok. 1,5m średnicy!
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Kasiu, nie gniewaj się, ja mam po prostu uraz do wszystkiego oponiastego. Sąsiedzi mają kwietniki w różnokolorowych oponach, łabędzie i kosze też z opon, itd. Więc sama rozumiesz..... U Ciebie, rozumiem, że ta opona będzie niewidoczna. Uff.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

anida, :wit ;:306. widzę że mamy podobne" ulubione" elementy małej architektury ogrodowej. No torsje mam jak widzę, ale de gustibus...itd. Akceptuję tylko zakopane. Chociaż gryzie się to trochę z moim ekologicznym sumieniem, ale kiedyś i tak trafią przecież gdzie ich miejsce.
Pozdrawiam! :wit
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Kasia fajnie tam u Ciebie. Będę wpadać. Pozdrawiam.
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Opony podobno że coś wydzielają co idzie w glebę i nie są najekologicznkejszym rozwiązaniem. Mnie też nie podobają się takie ozdoby typu łabędzie, palmy itd ale w tamtym roku w opony wrzuciłam kompost i sądziłam dynię. Bardzo dobrze to wyszło. Jako że zawsze mam oponę w ogrodzie ( dla psa) to kusi mnie i w tym roku wykorzystać.

-- 6 lut 2019, o 14:19 --

Opony podobno że coś wydzielają co idzie w glebę i nie są najekologicznkejszym rozwiązaniem. Mnie też nie podobają się takie ozdoby typu łabędzie, palmy itd ale w tamtym roku w opony wrzuciłam kompost i sądziłam dynię. Bardzo dobrze to wyszło. Jako że zawsze mam oponę w ogrodzie ( dla psa) to kusi mnie i w tym roku wykorzystać.

-- 6 lut 2019, o 14:21 --

Opony podobno że coś wydzielają co idzie w glebę i nie są najekologicznkejszym rozwiązaniem. Mnie też nie podobają się takie ozdoby typu łabędzie, palmy itd ale w tamtym roku w opony wrzuciłam kompost i sądziłam dynię. Bardzo dobrze to wyszło. Jako że zawsze mam oponę w ogrodzie ( dla psa) to kusi mnie i w tym roku wykorzystać.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Dziś był piękny, słoneczny dzień. Słońce grzało mocno, zlodowaciały śnieg topniał w oczach. Wyszłam na podwórze, z zamysłem obejścia i nacieszenia oczu, i utwierdzenia się w swoich planach, tymczasem zaświerzbiały mnie ręce , złapałam taczkę, nożyczki, małe gracki i zaczęłam mozolny proces oczyszczania po zimie. Póki co zaczęłam przy drzwiach wejściowych. Na ogródku masa śniegu jeszcze leży, a konsystencja gleby nie zachęca do jakiejkolwiek pracy tam.
Niespodziewanie dla samej siebie znalazłam mnóstwo objawów wiosny ;:oj . Sami zresztą zobaczcie. Tulipany, zielone szafirkowe liście, chyba floksa nie sfoczyłam tylko. Kącik ogrodnika w destrucji- koty ściągnęły słomę z płotu. Oj, czeka mnie pracy... ;:224
Obrazek
Mam tego więcej- narobiłam sobie żeby cieszyć oczy w razie pogorszenia pogody ;:215 . Widać też jedną, jedyną roślinkę maku wschodniego , która wyrosła z kilku paczek wysianych w różny sposób nasion.
No i w tym tygodniu przyjadą moje nasiona! Zrobię wtedy im ładne zbiorowe zdjęcie i wam pokażę ;:136 . A potem to, co z nich ewentualnie wyrośnie ;:108 .
I chociaż w sumie lubię gości, to cóż- dziś mogli nie przyjeżdżać ;:131
No, ale mam nadzieję że takich dni będzie więcej i więcej.
Idę w wirtualną gościnę do was ;:162 ;:7

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Czyli ogrodowa niespodzianka, że już tulipany widać, że wiosna do nas ma już dużo bliżej niż dalej.
No nie wiem, czy to pocieszenie dla Ciebie czy nie - ale chyba każdy z nas ma mnóstwo pracy wiosną. Więc niech nam będzie raźniej w tym czasie.
Ja już też sobie jakiś plan w głowie ustanowiłam z czym najpierw trzeba ruszyć. Mnie tylko przeraża ta ilość "pozimowej zieleniny", któtą trzeba wywozić do punktu, bo u mnie nie odbierają takich ogrodowych. Trzeba samemu zawieźć, bo przecież nie wszystko na kompost daję.
Kilka kursów autkiem będzie. ;:71
Niech więc każdy kolejny spacer po ogrodzie coraz bardziej Cię cieszy, Kasiu, i utrwala w nadziei, że wiosna jest tuż już za rogiem. ;:3
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

;:167
Przyszły i cieszą jak najlepszy prezent walentynkowy ;:306
Obrazek

I z inspektorką wszelkich przesyłek:
Obrazek
W międzyczasie poprzesadzałam domowe doniczkowce, bo marnieć mi zaczęły. Kto podpowie,jaki nawóz będzie najlepszy do wybudzania fuksji? Czy magiczną siłą do róż nie zrobię im krzywdy?
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Gdzie robiłaś zakupy? Zainteresowała mnie ta szałwia i powojnik. Idealnie nadałyby się na Walentynki. :)

Może być i ta magiczna siła, chociaż może coś uniwersalnego z większą niż w nawozach do kwitnących zawartością azotu byłoby lepsze. Ja tam walę wszystkim nawozu do kwitnących, nie ma wybrzydzania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”