Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Witaj :wit . Zgubiłam Cię ale już odnalazłam ;:196 . Piękne wspominki z ubiegłego sezonu pokazałaś ;:138 . Już nie mogę doczekać się obecnego sezonu . Okolicę masz bardzo ładną , taką swojską i spokojną ;:215 . Pozdrawiam :wit .

PS ja też nie wierzę w zimę do Wielkanocy ;:196 .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu widzę, że nie tylko ja taki gapa i dopiero na 5 stronie wątku się obudziłem, ale nie widziałem wcześniej, piękne wspomnienia pokazujesz :) a naparstnice super ;:333 wszyscy czekamy na wiosnę i na tegoroczne kwitnienia :wink:
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu super jeszcze raz podkreślę te gozdziki kamienne. Niedługo wiosna u mnie krety ryja, przebiśniegi startują ale co ja tam o drobiazgach dawaj swoje piękności dopóki nie ma jeszcze nowych.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu masz kolorowe wspomnienia u mnie aż tak kolorowo nie było .Chciałam kupić starce jednak dopiero czekają na dostawę nasionek .Jednak kupiłam Kolendrę i Motylki bo na fotce motylkowe kwiaty wyglądają jak kolorowe czupiradełka . Ciekawe jakie będą w realu ,ale chyba ta nazwa kiedyś mi sie obiła o uszy tu na FO.Oby zapowiadane mrozy nie spełniły sie bo może być powtórka ubiegłego sezonu ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Witam :wit jeszcze nie wiosennie, ale do wiosny kalendarzowej tylko 29 dni ;:138
Ja już zaczęłam przygotowania do wiosny, przez internet zamówiłam nawozy, środki ochrony roślin i cześć nasion.

Obrazek

Wysiałam do mini szklarenek nasionka, następnym etapem będzie pikowanie roślinek,ale z tym muszę jeszcze poczekać .
;:oj będzie co pikować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Bukiecik forsycji w domku, to jeszcze nie czas na przycinanie róż ;:306
Obrazek

Marysiu, pozdrawiam serdecznie , dziś świeciło słonko to piesio i kotek, domagali się wyjścia na dwór , obydwaj siedzieli pod drzwiami wyjściowymi a piesio oczywiście z piłką w pyszczku i musiałam iść z nimi na spacer. ;:168

Iwonko, goździki bardzo lubię,ale muszę dla nich znaleźć nowe miejsce bo w gąszczu goździków nie widać róży okrywowych.
Miasto i wieś mą swoje plusy, mnie by pasowało zimą mieszkać w dużym mieście a od wiosny do jesieni na wsi :tan
Iwonko to jest krecie miasteczko na mojej działce i nie tylko bo dziki zryły pół działki. ;:131

Obrazek

Julian, spacerując po forum może natkniesz się na tą różę i upewnisz się na 100% co do nazwy tej ślicznotki, ale mnie ta róża
przypomina róże Barbare, kiedyś ją miałam ,Twój opis pasuje mi do niej, poczekamy do lata. ;:3

Igala, witam w moim wątku i zapraszam. Co do śniegu to u nas sypie bardzo umiarkowanie , niby do tej pory leży cienką warstwą ale nie
musiałam tej zimy łopatować. Naparstnice nie należą do wymagających roślin , mnie same się rozsiewają i rosną w pełnym słońcu i w półcieniu.
W moim ogrodzie rosną do 1 m mają lepszą ziemie a u sąsiadki ziemię mają bardziej piaszczystą, to osiągają wysokość 60cm i kwiat mają
drobniejszy . Krety zmora niemal każdego ogrodnika ;:223 Ja wykorzystałam niemal wszystkie sposoby na pozbycie sie nieproszonego gościa
i bez rezultatów, teraz testuję kolejną metodę. Po zebraniu kopczyka do norki wkładam włosy, które dostałam od fryzjera, ponoć to pomaga
ale muszę troszkę poczekać zanim co nie co powiem o skuteczności tej metody ;:131


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu oj grasują u Ciebie wszelakie stworki i jak dajesz sobie z nimi radę ;:oj Chyba nic nie sadzisz w tym miejscu bo na prawdę szkoda by było Twojej pracy ;:168 Wiosenne siewy rozpoczęte ja również wysiałam paprykę i pomidorki ,a także po raz kolejny Heliotropy .Muszę się pochwalić ,ze po raz pierwszy mi wyszły :heja Oby tylko wyrosły z nich zdrowe roslinki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Zuziu, masz rację czym bliżej tym bardziej tęskno, oby wiosna kalendarzowa na dobre wypędziła zimę aż do przyszłego grudnia :tan
W niedzielę byliśmy na spacerze, ale wiosny praktycznie nie znalazłam , wierzbowe kotki nieśmiało wyciągają noski ze swoich otulinek.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Karolinko, wiosna tuż, tuż u Ciebie wiosna w pełni , kwiatki kwitną , rabatki uporządkowane, rzodkiewka posiana a u mnie ziemia
zmarznięta,chciałam usunąć kopce kreta z ogrodu i ani rusz, teraz nas straszą mrozami ;:202 Nasze psiaki są naprawdę mądre i manipulanty
;:306 W deszczowe i błotniste dni Rookiego, do domu wpuszczam przez kotłownię , obok kotłowni mam prysznic, roki tak sie nauczył,że na
komendę -myjemy łapki- od razu wchodzi do brodzika,myjemy łapki i do domu. Mój jest dużym psem wiec ściereczki nie zdawały egzaminu,
jeszcze trochę jak przyjdzie ciepło to całymi dniami będzie spędzał w ogrodzie albo na tarasie, robi się coraz bardziej leniwy i boczki mu
rosną ;:306


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu,Minnie witam :wit czym wiosna jest bliżej tym bardziej do niej tęsknimy ;:3 brak nam słoneczka i tych kolorków, soczystej
zieleni, która tak uspakaja i kolorowych kwiatów ;:167 Aniu, ale jakie duże są kwiaty róży Ashram bo moja kwiat w maksymalnie
ma 5- 6 cm i jak na razie krzaczek jest marniutki, poczekam może się rozrośnie. ;:168


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Ewelko, wiara czyni cuda :tan może się w końcu spełnią marzenia o ciepłej słonecznej wiośnie. ;:168


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Mariusz, miejmy nadzieje,że zima przejdzie łagodnie a wiosna będzie ciepła, to nam nasze ogrody zakwitną pełnymi bukietami kwiatów,
ale i nasze drzewka obsypią sie owocami, bo zeszłego lata nie miałam z czego robić kompotów i soków a kupować owoców na targu nie
mam zamiaru. :wit Mażę o takich obrazkach latem.
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Aniu, masz rację ,że goździki to takie ponadczasowe kwiaty, lubię je a zwłaszcza ciemno bordowe . Ja do norek krecich wciskam
włosy, ponoć to dobra metoda, od fryzjera dostałam reklamówkę włosów, na razie jestem na etapie testów. ;:168


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Jadziu, w tym roku zrezygnowałam z warzywnika na działce, szkoda mojej pracy i nakładów. Mały warzywnik 4x3m zrobię w ogrodzie ,
pomidory posadzę w donicach , coś wykombinuje. Heliotyopy bardzo słabo mi wschodzą i nie mogę nigdzie kopic Koleusów , starce już wykiełkowały, Kolendrę siałam na na działce miała takie delikatne kwiatuszki a motylkiem mnie zaintrygowałaś ;:131 pierwszy raz
słyszałam o tym kwiatku ,aż sprawdziłam w Google.. ;:168

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

https://images82.fotosik.pl/999/6cef9e35aaa6f407.jpg Wandziu czy takie cudne miejsce masz w ogródku czy to na łące .Głaskanko dla śliczniusia ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Jakuch też chciałem o to zapytać :D Miejsce cudowne ;:167
Wando jakie wiosenne fotki ;:138 Uwielbiam tulipany... a Ty masz ich sporo :D A drzewek owocowych można pozazdrościć ;:333 Chciałoby się teraz zerwać świeżą śliwkę czy brzoskwinię z drzewa ;:224
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu tez pytam o ta cudną łączkę
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Witaj :wit . Ja też dołączam się do pytania, piękne połączenie kolorów ;:138 . Narobiłaś mi ochoty na wiosnę a nawet na lato tymi zdjęciami ;:224 . Nadzieja jest potrzebna ale jak patrzę za okno i na termometr to coś czuję, że tego roku wiosna kalendarzowa niestety nie pokryje się z tą prawdziwą wiosną :roll: . W zeszłym roku końcem lutego można było już przycinać i sprzątać . Zobaczymy co przyniesie marzec ale podobno szału nie będzie. Zobaczymy. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu, ale się zrobiło pysznie!
Począwszy od przygotowań nasiennych na nowy sezon, potem te kochane maleństwa...no będzie co pikować ;:215 a potem sadzić. Potem wspomnienia ogrodu bogatego w owoce i kwiaty. Zdjęcie rumianków z chabrami boskie ;:167 Piesek chyba coś wyniuchał! :D Śliweczek zazdroszczę bo je uwielbiam a jak do tej pory dwa razy w życiu ogrodniczym miałam zbiór odpowiedni, a tak to albo chore albo drzewo się złamało, ale śliwek jak na lekarstwo :wink: A śmiem twierdzić, że to moje najulubieńsze owoce :D Baźki mnie ucieszyły, bo zapachniało Wielkanocą!
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Śliczny piesio ;:167 uwielbiam wszystkie zwierzaki , zwłaszcza od kiedy mam Bąbla w domu :) Dobrze masz rozwiązane z tym brodzikiem w kotłowni, sąsiadka też tak ma i Dżeki myje łapki. Ja Bąbla pomału uczę i myjemy, niestety w wannie . Ale on stoi spokojnie oparty o brzeg wanny ;:306
Co z tego jak zaraz znowu chce wyjść i jak nie wypuszczę to drapie drzwi, usiłuje otworzyć . jak są lekko zamknięte to otworzy sam :) i znowu brudne łapki . Ale dajemy radę. Raz powycieram , raz umyję , 10 x umyję podłogę i jest ok ;:306
U Ciebie piękne wschody, widzę chyba pomidorki, sałatę...-super sprawa ;:138 moja sałata rośnie w gruncie :;230 szkoda tylko ,że zapowiadają mrozy również w dzień, teraz były tylko w nocy . Tak czy opak ja uważam ,ze juz wiosna :;230
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”