Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko czy budleja jeszcze tak szaleje? Dzięki za nazwy wilczomleczy ;:180 Niestety miejsca w słońcu mam niewiele, a jeszcze teraz pozmieniałam co nieco! Chociaż te co mam radzą sobie w półcieniu. Niestety większość penstemonów u mnie jednoroczna ;:222 Domek narzędziowcy musi być ;:215 Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko przespałam co najlepsze u Ciebie. :;230
Ten kosmos jasny róż....begonia w cudnym kolorze i cała reszta ogrodowych kwiatów. ;:oj
No i to zdjęcie panoramiczne...jak to się robi.
No i nowe miejsce uklepane...będzie nowa rabatka. :tan
Cudownie jest już teraz a w przyszłym roku to dopiero będzie się działo.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Niesamowite że masz jeszcze tyle kwiatów w ogrodzie. ;:138 ;:138 ;:138
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

dziękuję za podpowiedź odnośnie nazwy chryzantemy. Już sama zaczęłam szukać i właśnie natknęłam się na podobne fotki, dlatego pomyślałam, że to może "ecru"
Widząc teraz tyle chryzantem w różnych miejscach: i na targu i w marketach, aż mam ochotę coś kupić i zaryzykować, przechowując w garażu. Choć może poczekać, po święcie będą się pozbywać za grosze :D
Trzymam kciuki, aby domek stanął w listopadzie ;:108
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, tamte fotki to jeszcze stare, ale zaraz wrzucę pierwsze z nowego! :tan
Tak Ci się ta chryzantema rozsiewa? U mnie Czechowski grzeczniutka, że hej, przynajmniej na razie. Nawet podzielić ją cięzko by było.
Wyjątkowo wcześnie ten aster zakwitnął w tym roku więc wraz z rudbiekią poszaleli trochę. Teraz kwitnie mi ten ciemno fioletowy aster, ten zaś dopiero teraz zaczął kwitnąć, to ponad miesiąc różnicy w kwitnieniu. Ważne, że zdążyły oba!
A patrz, że moja Aphrodite ma inny układ kwiatka. Może dlatego, że ma więcej słońca ma luźniejsze te płatki...
Ale na szczęście pachnie tak samo obłędnie jak Twoja ;:215

Obrazek

Dalia od Ciebie jednak zdążyła ucieszyć mnie jeszcze w tym roku swoim cudnym kwiatem! ;:196

Obrazek



Marysiu, tak budleja ta stara nadal szaleje. Natomiast ta z zeszłego roku kwitnie ostatkiem kwiatów, ale i tak jestem z niej dumna bo super kwitła i piękny krzaczek sporządziła.
No to ja mam odwrotnie z tymi zacienionymi miejscami, u mnie więcej słoneczka jest na rabatach. Hakonechloę musiałam sadzić za pęchrerznicą co by miała choć troszkę półcienia.
Oj tak, penstemony też kupiłam z wiedzą, że nie przetrwają zimy, ale nadal są śliczne, mają śliczne zdrowe listeczki nawet teraz.
A się dowiedziałam dzisiaj, że od razu z domkiem wiata stanie, i super!
Nigdy nie sądziłam, że mnie az tak jakiś wilczomlecz zauroczy ;:172


Eluś - bo sen jest bardzo ważny ;:306
Czyli podczas Twojej neiobecności miałaś się zdrowo! ;:215
Wiesz? Wiesz? Wiesz? Dzisiaj pstrykałam pierwsze fotki - aparat dostałam w ..... prezencie.
Żartowałyśmy, co do prezentu w postaci aparatu fotograficznego, a tu proszę - spełniło się!
Takie dwa dobre seduszka z FO, powaga! ;:167 ;:167
A nawet nie pytaj jak się robi takie zdjęcie "panoramiczne", bo mnie każdy fotograf wyśmieje ;:306
To przypadek, że akurat w kadrze był dom sąsiadki, więc musiałam go górą po całości wyciąć i wyszło płaskie długaśne zdjęcie ;:306
Ot - stąd Ci to ta panorama :;230
Oj, miejsce uklepane pod domek narzędziwy, przyszłościowo i pod garaż. Ale coś dzisiaj podsłyszałam, że może od razu i wiata stanie, potem tam kiedyś do obudowy. Byłoby fajnie.
Więc jest szansa, że nie będzie jednak tego blaszaka u mnie. :tan


Ed - witaj serdecznie :wit
Nie ukrywam, że to celowy zabieg w ogrodzie by zimą i jesienią ogród też mnie cieszył.
To celowe nasadzenia późnokwitnących czy przebarwiających się roślin.
A ten rok pozwolił im na to wyjątkowo!
Pozdrawiam. ;:3

Paula, można kupić konkretne odmiany chryzantem zimujących w gruncie, czy tu na FO, czy w sklepach internetowych specjalizujących się właśnei w chryzantemach - może w tym kierunku warto to przemyśleć. Bo wtedy jest większa szansa, że przezimują.
Ja ostatnio od Jadzi Jakuch dostałam trzy kolejne chryzantemy, które spokojnie zimują ;:215
Oj, trzymaj kciuki, trzymaj za domek! Wszak tych ciepłych dni już coraz mniej. Oby zdążyli jeszcze przed zimą!
Ta dalia od Ciebie ma kwiat ponad 20 cm! ;:196

Obrazek




I kolejne dzisiejsze fotki z pięknego, słonecznego i ciepłego dnia

Rudbekia oid Basi / apus

Obrazek


Liliowiec Stella wciąż kwitnie i ma mnóstwo pąków

Obrazek


Berberys

Obrazek


Aster bylinowy

Obrazek



Stokrotki afrykańskie ;:167

Obrazek



Róża Chopin wśród żółtych liści Kielichowca

Obrazek



Nizutkie tawuły

Obrazek


I kosmicznie niezmęczony Onętek

Obrazek
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

super, masz już aparat ;:333 . Ale nawet zdjęcia robione nocą, są śliczne.
I tyle kwitnień jeszcze na twoim ogródku. Co tydzień mówię sobie, że w ten weekend zrobię już ostateczne porządki przed zimą, a tu ciągle nie ma końca :D . Sama jestem temu winna, wynajduję sobie zajęcia.

:wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko dalia od Pauli śliczniusia z tymi igiełkami ,a jeszcze jak ma tak wielgaśny kwiat to już całkiem . Aster jesienny też śliczny moje juz kończą kwitnienie, a raczej zasychają im kwiaty .Jeszcze tylko Aphrodite bryluje na rabacie i jeden kwiat Silesii Beatko Czechowski mi sie nie rozsiewa raczej podziemnymi korzeniami się rozchodzi ale wiosna muszę ja przesadzić w inne może bardziej słoneczne miejsce przy Bremer Stadtmusikanten ,ale ta w tym roku sie nie popisała. Piękne kolory jesieni przy słonecznej pogodzie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Bea wszelkie inwestycje pomagające uporządkować obejście cieszą ;:138
Życzę szybkiego ukończenia inwestycji i słoneczka ;:3
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko no jak ja Ciebie bardzo przepraszam, że dopiero teraz tu dotarłam :oops: Jakoś zakodowałam, że masz zamknięty wątek i tak mi to utkwiło w głowie - oj bardzo przepraszam, ale już dziś się nie wybieram do innych ogrodów tylko na spokojnie podelektuję się odrabianiem zaległości u Ciebie ;:108
I od razu dodaję do obserwowanych, żebym znowu gdzieś się nie zagapiła.

Więc jako się rzekło wyruszam na wycieczkę, a że będzie ona fascynująca to jestem przekonana w ciemno.

;:168


No i pospacerowałam, pooglądałam, szkoda tylko że aparat Ci sie zepsuł - ale wszak poszłam zwiedzać wątek nomen omen w ciemno :wink:
Fajne te Twoje roślinki zarówno w ogrodzie jak i domowe. Szczególnie wpadły mi w oko biała pelargonia, pełne onętki/kosmosy, ale i reszta bardzo ładna ;:215

Mam pytanie, czy postępujesz jakoś szczególnie z rojnikami, bo ja sobie nasadziłam do donic w tym roku pierwszy raz trochę tych roślinek i jestem ciekawa jak sobie dadzą radę w zimie.

No i oczywiście ciekawy temat z tą starą szopą - a właściwie juz dziś to z planami na nowy domek narzędziowy.

Przesyłąm serdeczności ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Paula - też się bardzo cieszę, że jest już czym pstrykać fotki za dnia. :tan
Chociaz z drugiej strony to nadal nie dowierzam jakie mnie w związku z tym szczęście spotkało ;:167
Ech, póki jest pogoda to miło jest popracować przy roślinach. A, że sie zawsze coś znajdzie do ogarnięcia to już druga sprawa.
Dzisiaj przeglądałam jedną ze stronek z chryzantemami. Szukałam niskich wcześnie kwitnacych (sierpień, wrzesień). wybrałam 27 odmian, zaznaczyłam potem 15, ale wiadomo, że się musiałam ograniczyc do killku sztuk to stanęło na 7 ;:172 W grudniu je będę zamawiać.
Zatem dobrej pogody Ci życzę byś miała więcej możliwości wszystko co najważniejsze poogarniać w ogrodzie. ;:3

Jadziu - mam kilka różnych dalii od Pauli - i każda śliczna. ;:215 Bardzo długo kwitną. Ta na zdjęciu ma teraz az pięć takich wielkich główek - więc aż miło. Świetnie się zgrywaja razem z tą od Ciebie Ferncliff Ilusion.
Jak wiesz - mam w planie zamówić kilka chryzantem, ależ miałam dzisiaj miłą lekturę w ich przeglądaniu.
Wrzucam tu wspominkową moją Pipi - tak dla porównania z tamtą, która wg mnie Pipi nie jest

Obrazek

Obrazek


Marysiu - no ja trzymam kciuki za Twoje konieczne prace w ogrodzie, a Ty trzymaj za moje. Jutro przyjeżdża drewno, farba już czeka. Pogoda ma na razie dopisać - no może cosik z tego będzie jeśli się jeszcze na to chęci u niektórych znajdą. ;:oj
Czytałam o Twoich nowych zakupach roślinnych - zaraz idę je pochwalić ;:215


Beatko - miło mi bardzo! ;:168
Jakoś się nie udało poprzednim razem spotkać u mnie, to chociaż tu czasami zerkniesz co nieco na moje roślinki, aha.
Wprawdzie zepsuty aparat mam nadal ;:306 , tzn. ten, który fotki robi tylko nocą. Ale mam już i ten dobry. Na pewno się dowiesz dzięki komu.... ;:167
Rojniki i rozchodniki mam w różnych misach, doniczkach, na pniakach a nawet na foremkach do kołaczy weselnych. Nic się z nimi nie dzieje kłopotliwego, radzą sobie świetnie o każdej porze roku. I uważam, że super się tak właśnie prezentują, szczególnie zimą. One wiedzą, że je lubię! No i można z nich tworzyć wspaniałe kompozycje.
Początkowo daję malutko roślin bo one w takich warunkach bardzo szybko się rozrastają.

Obrazek

A to fotki ze stycznia tego roku (tak dla przypomnienia i dodania otuchy, że warto się bawić w rojniki i rozchodniki)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobaczymy co powstanie w miejscu szopy - dla mnie też jest to nadal tajemnicą jaką formę przybierze ten przyszłościowy domek.
Odwzajemniam serdeczności ;:168



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Kurcze Beatko gdybym miała gdzie takie donice postawić może i lepiej by rosły te maluszki lubiące sucho .Ojjj popracowałam uczciwie dzisiaj ,chociaż założeń planu w całości nie wykonałam .Może jutro uda mi sie to wykończyć. Kurcze ten sąsiadowy płot w jednej części ledwie zipie, a on nic z tym nie robi .Wiosną moja przypłotowa rabata może spaść do niego z calutką ziemią i roślinami ;:222 .Cudny kolor ma Pipi może uda Ci się zrobić malusią sadzonkę wiosną super wrzaskliwy oranż i ma tyle kwiecia ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko będą nowe chryzantemy brawo! Niskie widziałam u Dorotki Korzo, ale to jednoroczne i też się zastanawiam czy sobie nie zamówić? Tylko cierpię powoli na chroniczny brak miejsca :;230 Twoja Pipi chyba nią jest jak porównuje w netem. Ja kiedyś zamówiłam i to na FO kilka ślicznotek, ale po latach został tylko gratis reszta przepadła ;:222 Trzymam kciuki za altankę i za chęci żeby dopisały ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, podobnie jak Ty, długo wyczekiwałam nowego domku działkowego. ;:108 Już go mam, ale nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolona. ;:185 Nie tak go sobie wyobrażałam. ;:223 Wobec tego trzymam mocno kciuki za Twoje marzenie. ;:303 ;:303 Niech się spełni w całej rozciągłości, byś mogła powiedzieć: "To jest to, co chciałam mieć". ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”