Ogródek Przemka-cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Oglądałam na YT film o uprawie pomidorów na Carbomat Eco, dlatego dopytuję się o zastosowanie w Twoim ogrodzie.
https://www.youtube.com/watch?v=WSqYfLyRTnE&t=12s
Sporo pytań nasuwa się np. nawożenie ( węgiel absorbuje składniki );
uwalnianie składników i po jakim czasie - w filmie prowadzący sugeruje że po paru latach można wykorzystać Carbomat w ogrodzie.... itp.
;:3 będę się dopytywała o efekty po zastosowaniu Carbomatu

pozdrawiam :)
pozdrawiam
Edyta
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Otóż Edyto na polecanym filmie możemy zobaczyć nieco inny produkt firmy CarboHort a mianowicie matę uprawową. Mam nawet instrukcję obsługi takiej maty ale nie za bardzo wiem na dzień dzisiejszy jak miałoby wyglądać podlewanie a przede wszystkim nawożenie. W jednej takiej macie można umieścić 3 szt pomidora lub ogórka albo 12 sałat czy truskawek. Na filmiku widać nawadnianie kropelkowe i fertygację sterowaną komputerowo. Pewnie zdobędę taką matę bo bardzo jestem ciekawy czy dzięki niej da się uzyskać wyższe plony. No i jak się to sprawdza w warunkach amatorskich.
Dzisiaj drugi dzień wypompowywałem wodę z działki. Najbardziej bałem się o stojące w wodzie borówki. Mam nadzieję, że krzewy nie ucierpiały.
W domu kapusta Constable F1 (skiełkowane nasiona trafiły do pierścieni) przebija się przez warstwę perlitu. Od jutra kuweta z pierścieniami ląduje na parapecie a roślinki dodatkowo będą doświetlane lampą LED.
Dziwna rzecz przytrafiła mi się z siewkami pomidora Vilma. Otóż kilka siewek wytworzyło liścienie koloru żółtego (bez chlorofilu). Zastanawiam się nad przyczyną tego zjawiska.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek
Pomidorki Vilma zaczynają się cieniować więc jutro czeka mnie pikowanie. Być może podleję je preparatem BacterPlant.


Obrazek

Obrazek
Dorobiłem się 29 roślinek kapusty Constable F1. Jutro pierwsze zasilenie BioAlgeen S90.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2087
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Ładnie rosną Twoje roślinki. ;:333
Jakiego podłoża używasz?
Pozdrawiam, Jacek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Od kilku lat stawiam na podłoże do wysiewu Aura choć nie ukrywam, że głównym powodem jest łatwa dostępność. Trafiają się bardzo różne partie tego samego produktu a przede wszystkim podłoże to przed użyciem wymaga przeważnie nawodnienia co w brew pozorom nie jest wcale takie proste. Chciałem spróbować przygody z substratami Klasmanna TS 1 lub Hartmanna-substrat do wysiewu i pikowania ANIA ale nie wyszło.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2087
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Również zazwyczaj używam Aury, w poprzednim sezonie testowałem również Hartmanna ANIA i jak najbardziej na plus ;:333
Na ten sezon kupiłem Klasmann Select 70l, Hartmann Ania i Aura do siewu. Najlepszą strukturę ma Ania, widać że będzie się dobrze podlewało :D
Pozdrawiam, Jacek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Mogę jeszcze uzupełnić, że Substrat do wysiewu ANIA (Hartmann) występuje w wersji z i bez hydrofilu. Mają też substraty specjalnie przeznaczone do napełniania multiplatów oraz specjalne do wysiewu kapustnych.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Pomidorki Vilma trafiły do 12 pierścieni (3 najsłabsze roślinki zostały w doniczce P9). Do kiełkowania trafiły nasiona: marchwi Parijse Markt 4-docelowo w gruncie w tunelu, ubiegłoroczne podkiełkowane Laguna F1-próba kiełkowania, kopru Sprinter-uprawa doniczkowa, pietruszki naciowej Festival 78 -uprawa doniczkowa oraz selera Albedo F1-docelowo w gruncie w tunelu.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Jestem w szoku! ;:oj Po 2 dniach od wysiewu zaczynają kiełkować nasiona marchwi Laguna F1 kupione jako podkiełkowane w ubiegłym roku. 18 skiełkowanych nasionek powędrowało do doniczki P9. Reszta nasion oczywiście jeszcze nie kiełkuje. Bardzo się cieszę bo zostało mi 6 opakowań Laguna F1. Ładnie rosną kapustki i świeżo przepikowane pomidory Vilma.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Dobrze wiedzieć że kiełkują. ;:215 Muszę zajrzeć do torebki w lodówce czy faktycznie tam są nasiona czy tylko sama torebka po nasionach, w którym przybyły od Ciebie rok temu. :D

W tamtym roku się dobrze spisała w uprawie na kopcu. W tym roku jednak chyba nie znajde miejsca na kopiec, bo doszły szparagi. Pozostanie tylko pomyśleć kiedy ją wysiać. :)

Już powoli zaczynam myśleć o wczesnej kapuście oraz bobie. Ale pogoda jest taka, że nawet do ogródka się zbytnio nie chce iść ale dzięki temu mogę nadrobić troszkę zaległych spraw.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Ja pierwszą partię nasion bobu namoczę ok. 20 II a drugą 1 III. Muszę jeszcze sobie policzyć ile potrzebuję sadzonek. Marchew planuję wysiewać pomiędzy 1 a 15 III. Kapusta do tunelu już rośnie a ta, którą planuję wysadzić w gruncie wysieję ok. 15 II.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Jeśli chodzi o nasiona Laguna F1 to kiełkują rewelacyjnie. Dzisiaj do ziemi trafiło kolejne 23 nasiona. Zostało 8 nieskiełkowanych nasion. Zaczynają kiełkować nasiona kopru i okrągłej marchewki. 24 nasionka Parijse Markt 4 też już w ziemi. Koperek musi poczekać -do ziemi trafi dopiero po kolacji. Pietruszka naciowa i selery ani drgną.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Sporo nasion kopru powrastało w wacik ale na pierwszy raz 3 doniczki z siewkami mi wystarczą. Do ziemi trafiła kolejna partia marchewek Parijse Markt 4. Dzisiaj po raz pierwszy pomidory Vilma i kapusty Constable F1 zostały zasilone 1% BioAlgeen S90. Po namoczeniu w letniej wodzie do doniczki powędrowała kolejna partia cebulek kartoflanki.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”