Parapecik na zielono

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aleksanderk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7028
Od: 13 lip 2009, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapecik na zielono

Post »

Zapraszam do mnie , pokazałem wszystkie koleusy jakie mam .
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Po naszych dyskusjach o koleusach przeszłam po placu i wzbogaciłam się ( TYLKO!) o 2 nowe koleusy takie jak pisałam. Czyli coś pod brąż i czerń.
Obrazek

Obrazek
Niestety sadzonki marne. W cenie około 5 - 6 zł wiec można zaryzykować ale za to nie za piękne. Sa albo jakieś kurduplaste i wyzwijane albo wyrośnięte nie za piękne,jakby stare,przerośnięte. Te dwa co kupiłam są już zdrewniałe i dość wysokie więc po przyjściu od razu je ścięłam i czubki dałam do ukorzeniania.

Kupiłam sobie też nową lantanę.

Obrazek
Nie były kwitnące więc kolor loteria, ale myślę że będzie taka jak kiedyś miałam. Oczywiście mam zamiar ją zimować. .

Do tego dwie lobelie,które na razie poszły na balkon a potem może pójdą na grządkę. Na razie ozdabiają, a ja dodałam kolejną skrzynkę na zewnątrz.

Znowu na balkonie robi się kwiatowo i wraca mi ochota na ukwiecanie. A to za sprawą mojego ostatniego spaceru po jednym z osiedli gdzie popatrzyłam po balkonach i zachwyciłam się. Niektóre balkony zapierają dech . Małe kwadraciki a na nich kwiat na kwiatku. Ale nie jakiś tam chaos typu 100 roślin każda z innej bajki tylko kompozycje takie że nic tylko podglądać i czerpać z tego inspirację. Jeden z balkonów był zrobiony na " czarno" i urzekł mnie totalnie- kilka prostych roślin,czarne wilce,czarna bazylia,czarne doniczki, wszystkie rośliny w tonacjach ciemny bordo lub czarne. Ej obłęd!
Takie coś bym mogła mieć. Uwielbiam ciemne liście.
Obrazek

edit : uporałam się ze zdjęciami, ledwo je wgrałam na wątek, więc pokażę Wam moje koleusy, te odmiany które obecnie próbuję wyprowadzić na prostą.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Z aktualizacji i ciekawostek - wysiałam salak. Młoda mi przyniosła nasionka ;:167
Kiedyś salak pokazywał Janek i bardzo mi się podobał, ochrzciłam go mianem "syrenich ogonków". Czekam niecierpliwie jak wylezie.

Tym czasem rozpoczynam balkonowe troski. Albo leje albo świeci za bardzo. Deszcz do mnie dociera średnio, bo nade mną mają daszek, ale słońce już tak.
Niestety przepaliłam sobie na wylot trzykrotki.... ;:223 Pisałam już kiedyś, że mi bieleją i wszystkie odmiany po słońcu zrobiły się białe to mi się jeszcze teraz zrobiły na brąz ;:223 . Juz je zabrałam do domu, mam nadzieję, że się odreanimują.
Podobnie kuleją cytrusy które wylądowały na polu. Juz ładnie odbijały, a wygląda na to że jeden będzie do wyrzucenia... Rok w rok to samo.


Nadal nic się nie dzieje z liczim. Jejku, mam pewne obawy że ono nie żyje... Po tym przesadzeniu jakby stanęło w miejscu, ma jeden liść, żadnych pąków czy oznak życia. Niepokoi mnie to.

Tak to stara bida, wszystko rośnie jak rosło. Koleusy odbijają w siłę,nowych sadzonek znowu za dużo, ale za to jest kolorowo ;:224
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Parapecik na zielono

Post »

:wit
Trzykrotki są żywotne, na pewno odbiją zdrowymi listkami ;:333
Ja dzisiaj hibiskusy wynoszę, muszę je jakimś mocnym zajzajerem popryskać bo znowu się mączlik przyplątał a w domu nie używam chemicznych środków.
Miałam zamiar część koleusów wysadzić na rabatkę, ale ilość ślimaków skutecznie odwiodła mnie od tego pomysłu, zjadają nawet rośliny których po inne lata nie tykały ;:131
Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Moje wszystkie koleusy wysadzone na grządki nie przeżyły niestety.
Prawdopodobnie je zjadły ślimaki. A może wszystko naraz - słimaki, zimny deszcz i ostre słonce. Nie szkodzi,dosadzę je raz jeszcze, bo mi nie zabraknie a lubię je mieć.

Koleusowe siewki też oberwały i mi sporo uschło.
Zostały takie cosie, ogólnie rosną słabo,więc zamierzam powtórzyć wysiew.

Obrazek

Obrazek
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Parapecik na zielono

Post »

Jaka ilość koleusów :D u mnie w tym roku ślimaków jak na razie nie widziałam, ale w tamtym zjadały mi wszystko jak leci. Teraz u sąsiadów zrobiły sobie ucztę.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Wieczorowe konwersacje z komarami.

Obrazek
Widok piękny ale strach balkon otworzyć. A mówili że jak będzie zimno to komarów nie będzie.
Kwitnie moja mała ślicznotka. Trafiłam i mam taką samą jak w tamtym roku.
Obrazek
Wszystko w kudłach...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sasiadka jest bardzo niezadowolona że otwieram balkon, a już totalnie przewraca oczami jak zdmuchuję ze swoich roslin kudły jej psa :;230
Więc jak tylko się pojawiam przy kwiatach to słyszę nad sobą kroki i wiem że stoi nade mną i obserwuje. Nie wiem co ona tak obserwuje ale to jest trochę smieszne...Usiłowała wymóc chyba żebym zamknęła i ...zaczęła zamiatać na mnie zawartość balkonu więc cofnęłam się delikatnie do tyłu żeby syf się na mnie nie sypał i jak nie runęła mi cała roleta.... :shock: W związku z tym uaktywnił się paniusi piesek i tak się rozjuszył że chyba z 20 minut ujadał usiłując się wydostać do mnie i pani nie wytrzymała ciśnienia i zatrzasnęła manifestacyjnie balkon ;:306 ej to jest niesamowite.

Obrazek

Obrazek
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Parapecik na zielono

Post »

Piękna pelargonia, też chciałam taką nabyć, jednak nigdzie nie trafiłam :(
Basia8585
100p
100p
Posty: 177
Od: 18 lis 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Parapecik na zielono

Post »

A ja miałam taką 2 lata temu i sobie ją zabiłam. Po prostu zmarzła jesienia, i nie odbiła od korzeni. Strasznie mi jej było szkoda.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Też mi się ta pelargonia spodobała,dlatego ją kupiłam. Niestety mi bardzo od słońca ciemnieje / czerwienieje. A szkoda bo jak ją kupiłam to była tak dziewiczo variegatowata i biała. Teraz już jest mocniejsza,musiała nabrać ogłady bo księżniczki nie przeżyją w moich spartańskich warunkach.
Kwitnie mało ozdobnie,raczej bez szału.

Przygarnęłam też 3 dogorywajace ziółka. 2 oregano i jedno coś czefo nazwy zapomniałam
Chyba mięta werbenowa.
Od razu ucięłam badyle przy ziemi i zasadziłam,a czubki ukorzeniam w domu.

Obrazek

Miałam też poskracać trochę wyciągniete reo i zielistki ale darowałam im życie.

Obrazek

Obrazek
Myślę,że z tym będę się bawić po sezonie, teraz niech rośnie,a potem czakusie chętnie zjedzą.

Obrazek
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Parapecik na zielono

Post »

Majka tą pelargonia jak dla mnie nie musi zjawiskowo kwitnąć, sama z liści jest piękna. Mi też niektóre pelargonie zczerwieniały, ale myślałam że to z zimna, bo u mnie parę dni było po 2 stopnie o 7 rano, a wcześniej może i mniej.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Ona kwitnie skromnie ale ładnie.

Obrazek

Od kolorowej roboty są za to lantany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie widać,że ich dokupiłam więcej?

Miałam chrapkę też na koleusy ale mnie sprzedawczyni odstraszyła i dobrze,bo mam już i tak za dużo nadmiarów do rozprowadzenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
A te co wysiałam zaczynają się ciekawie wybrawiać.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Parapecik na zielono

Post »

Nie widać :;230 A lantana mi też chodzi po głowie, ale nie spotkałam. Czy one pachną?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”