Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękno, spójność i harmonia - cudo! :D
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jestem i ja. Pięknie. :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Cymciu, podążam i ja za Tobą. Jeżówki i hortensje - udany duet. :D
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu melduję się i ja w tym cudownie zaaranżowanym ogrodzie. Twoja konsekwencja w utrzymaniu spójności a zwłaszcza kolorystyki jest dla mnie nieosiągalna, ale jestem tu i będę próbowała odgapiać co nieco ;:196 ;:173
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pochłodniało, więc trzy godziny z przyjemnością spędziłam w ogrodzie. Przesadziłam Rose de Rescht na lepsze stanowisko. Dostała miejsce na skarpie koło Chopinów, może w lepszej glebie pocieszy większą liczbą kwiatów. Definitywnie dwie chorowite róże poszły dzisiaj z dymem ogniska, razem z wcześniej wykopaną Flamingo. Doszłam do wniosku, że ilość pracy nijak miała się do efektów. Nawet nie szukałam im nowego ogrodu, bo wstyd obdarowywać kogoś takimi nieudanymi egzemplarzami.
Przesadziłam też 15 sztuk siewek rozplenic, bo rosną w zagęszczeniu, kilka powędruje do znajomych. Jeszcze pięćdziesiąt zostało, pewnie zimy takie marne nie przeżyją.

Dorotko miło Cię witać ponownie. ;:196 Specjalnie dla Ciebie trawy.

Obrazek

Iwonko trawy teraz będzie wyjątkowo widać w ogrodzie. Flamingo pierwszy z miskantów pokazał kłosy, inne jeszcze się ociągają. Mam nadzieję, że wyprawa na giełdę roślinną będzie udana. :)

Obrazek

Madziu jak zaczynaliśmy kilka lat temu budowę, miałam od południa piękny lasek sosnowy. Teraz zostało kilka drzew, a kolejne działki są zabudowywane. Pół roku temu sprowadziło się młode małżeństwo z małymi dziećmi. Bardzo sympatyczni ludzie, już nawet podzieliłam się roślinami z sąsiadką. Wszystkie domy nie sąsiadują bezpośrednio z moją działką, są dwie działki dalej. Przy mojej drodze jeszcze nie widać budów, z czego niezmiernie się cieszę. Nadal mam sąsiadów w odległości około 200 m. ;:215
Zwykłe białe jeżówki sadzę w każdym wolnym miejscu, mam chyba z pięćdziesiąt. Już pilnuję wycinania kwiatów, bo wszyscy wokół obdarowani. Na Twoim areale z pewnością rabata z dużą liczbą jeżówek będzie prezentować się doskonale.

Obrazek

Kasiu masz takie piękne dalie, że koloru w ogrodzie nie brakuje, ale jeżówki na pewno się jeszcze zmieszczą. :) Hortensjami zanudzam, ale to ich czas, a ja je lubię wyjątkowo. Pewnie dlatego, że nie wymagają tyle pracy co róże i dalie. :wink:

Obrazek

Mariusz Twoje jeżówki pięknie się prezentują, a hortensje powoli nabiorą ciała i będą coraz ładniejsze. Trawy też Ci się rozrosną i będziesz podziwiał swoje. ;:108 Dzięki miskantom przy tarasie, mogę w negliżu pić kawę. ;:306

Obrazek

Gosiu dzięki, ;:196 zawsze mam niedosyt, bo wydaje mi się, że w realu mój ogród lepiej wygląda niż na słabych zdjęciach. ;:131

Obrazek

Olu miło, że znalazłaś czas, ;:180 jesteś taka zapracowana.

Obrazek

Krysiu wybieram się na emeryturę, więc będę mieć dużo czasu, :?: więc wątek pewnie będzie jakoś się toczył. Jeżówki na przedzie rabaty to oliwkowe Green Jewel. Kwitną najpóźniej,do samych mrozów i sztywno trzymają pędy. Na drugim planie, pod płotem zwykłe białe. Jeżówki chyba lubią moją piaskową glebę, a deszczu właściwie nie widziały od dwu miesięcy. Wczoraj od rana nawadnianie pracowało. Dziś trochę chmur się pokazało, może wreszcie spadnie deszcz.

Obrazek

Aniu miło, że prowodyrka zakładania pierwszego wątku zajrzała. ;:196 Kiedy będę mogła zaglądać do Ciebie i podziwiać zdjęcia?

Obrazek

Kasiu dziękuję, ;:196 mam nadzieję, że przynajmniej część sadzonek przetrwa. Jeżówki to terminatory, im ani wilgoć, ani susza nie straszna. ;:108 Deszczu Ci zazdroszczę wyjątkowo. Zimą będzie więcej czasu na forum, bo dzień krótki i pracy w ogrodzie już nie ma. Specjalnie dla Ciebie runianka, żaden chwast nie ma szans.

Obrazek

Dominiko miło, że podobają Ci się moje rabaty. ;:180 Jeszcze sporo pracy przede mną, bo nowe pomysły się wykluwają, a miejsce po różach i w dawnym warzywniku jeszcze do zagospodarowania. :)

Obrazek

Alu cieszę się, że mnie znalazłaś wcześniej, niż ja Ciebie. :oops: Zapomniałam jak nazywa się żurawka od Ciebie. Mam zamiar zrobić z niej dłuższy szpaler przy schodach. Ładnie się rozrosły obie, wiosną dadzą się z pewnością podzielić.

Obrazek

Wandziu dziękuję, ;:196 Twój ogród jest dla mnie niedoścignionym wzorem harmonii. Nie mam takiej wyobraźni, żeby umiejętnie łączyć różne rośliny, więc grupuję w hurtowych ilościach. :roll:

Obrazek

Małgosiu niektóre rabaty jakoś udaje mi się utrzymać w założonej kolorystyce, ale już mam chęć zmiany i dołożenia roślin z kolorowymi liśćmi, może żurawki znowu zagoszczą wśród bieli. Najbardziej nudny widok ze schodów. Rabaty tak wąskie, że nowe rośliny mogą zagościć tylko po wyrzuceniu rosnących. Kilka już zastrajkowało, więc w przyszłym roku nie będzie tak samo. ;:173 Niestety na zdjęciach z perspektywy drobnych zmian nie widać.

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj :wit . Soniu cudne rozpoczęcie nowej części ;:138 . Hortensje , trawy, jeżówki, rozchodniki - wszystko pięknie razem wygląda ;:333 . Przyglądam się rabacie z zielonymi jeżówkami ;:173 . Nie to, że chcę zerżnąć pomysł , po prostu szukam inspiracji ;:224 . Na pewno będę towarzyszyła Ci w kolejnej części ;:168 . Pozdrawiam i udanej niedzieli życzę :wit .
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Jestem i ja Soniu w Twoim pięknym ogrodzie :)
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu o ile dobrze pamiętam to może być Caramel lub Southern Comfort. Obie są o dużych kwiatach. Sprawdź sobie i porównaj . U mnie dziś podlało ogród. Cieszę się z deszczu.
Soniu Twój ogród na żywo i na fotkach jest jednakowo przepiękny. Teraz królują hortensje, trawy ,które masz okazałe. Już sobie wyobrażam jakie będą zmiany,kiedy będziesz emerytką. ;:108 :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, nie może i mnie zabraknąć w nowym wątku :wit
Hortensje dają prawdziwy spektakl a Twoje wyjątkowo dorodne ;:180 Rabata z białymi jeżówkami świetnie się prezentuje.
Jak ja ubolewam, że mam tak mało miejsca, bo jeszcze tyle chciejstw jest na liście :(
Awatar użytkownika
jolcia1212
500p
500p
Posty: 930
Od: 8 gru 2009, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit
Soniu masz piękne hortensje. Muszę sie zapytać czy dbasz o nie jakoś szczególnie? A może niektóre z nich są Twojej produkcji?
Twoja Vanilla Fraise mam wrażenie że wygląda inaczej niż moja ;:219 jutro szukam swojej etykiety bo mam wrażenie że znów namieszałam z nazwami ;:219
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Też muszę tutaj być, mimo że noc za pasem wpisuję się :wit
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

I ja powzdycham sobie do tych pięknych traw ;:173
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Ta żurawka mi bardziej na caramel pasuje ..Ala miała zapewne na uwadze liście a nie kwiaty...Liście mają obydwie duże ... ;:108
A ogrodowe obrazki u Ciebie Soniu letnio-jesienne jakby...upał nam odpuścił to chłodem powiało... ;:oj A ja lubię temperaturę tak pomiędzy... :roll:
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”