Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonia, melduje się cichy podglądacz :lol: Ostatnimi czasy ciężko z pisaniem, ale nowego wątku nie mogę przegapić ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Kaszka
100p
100p
Posty: 114
Od: 10 paź 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu i ja zaglądam :wit
Chwalę,oglądam,oglądam i chwalę ;:138 Pięknie niesamowicie u Ciebie a hortensje z trawami wymiatają :heja
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wczoraj śliwkowy dzień, a dziś babciowy. :D Ciepły i przyjemny koniec tygodnia. Poza przepędzaniem gryzoni i paru ślimaków, nic już nie robię w ogrodzie. Nie zaglądam też do sklepów z cebulami, żeby nie sadzić i karmić szkodników. ;:173 Różanka na skarpie kwitnie cały czas.

Obrazek

Obrazek

Ewuś dzięki za miłe słowa, ;:196 teraz jak patrzę z okna, to nawet mi się ogród podoba. :) Śpiesz się z przesadzaniem, żeby hortensje zdążyły się dobrze ukorzenić i ładnie przetrwały zimę. Nawet jak zakwitną i stwierdzisz, że wybrałaś niewłaściwe miejsce, to kolejna wiosna będzie dobrą porą na przesadzanie. ;:108

Obrazek

Sabinko dziękuję. ;:168 Teraz masz tak miłe obowiązki, że nawet nie myślałam, że będziesz zaglądać. ;:180

Obrazek

Kaszka cieszę się, że podglądasz hortensje, to takie piękne, niekłopotliwe krzewy. ;:215 Ciągle namawiam Cię na pokazanie swoich poczynań ogrodowych. Będziemy się wspierać i uczyć. ;:108

Obrazek

Nieszczęśliwie posadzona pod płotem, moja jedyna dalia, wyciąga się spod lilaka do słońca, ale cały czas rozwija kolejne pąki. Nawet nie wiedziałam, że dalia może mieć kilkadziesiąt kwiatów. ;:215

Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, bardzo podobają mi się te jasne jeżówki na tle traw. Takie lekkie zestawienie. Śliczne! Ja też mam jeżówki, ale te zwykłe, różowe i byłam przekonana, że one najbardziej lubią kwaśną glinę, taką jaka jest u mnie, a Ty piszesz, że dobrze czują się w glebie piaszczystej :D . Ale faktem jest, że próbowałam sadzić inne odmiany, które nie przetrwały, więc może faktycznie wolą lekką glebę.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Kasiu miło Cię powitać. ;:196 Pierwszą odmianową jeżówkę posadziłam cztery lata temu. Był to malutki kawałek, podarowany przez miłą forumkę. Do tej pory rozrosła się w trzy okazałe kępy. Sporo towarzyszek jej dokupiłam. ;:173 Podsypuję im trochę popiołu z kominka, więc chyba niekoniecznie muszą mieć kwaśną glebę. Żadna z jeżówek, zarówno zwykłych, jak i odmianowych do tej pory nie wypadła po zimie. Może rozluźnij swoim glebę i wtedy przekonasz się, że lepiej się będą rozrastać, a może nawet odmianowe sobie poradzą. ;:108
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, te różowe rosną u mnie jak szalone :D dlatego byłam przekonana, że taką glebę lubią, jaką mają u mnie. Może jeszcze kiedyś pokuszę się o inne odmiany po rozluźnieniu mojej gliny.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, kilka dni mnie nie było i nowy wątek, ale trafiłam :wink:
pięknie u Ciebie! Twoje hortensje wymiatają! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Ach, Soniu! Te Twoje hortensje! ;:215
Szczególnie piękne zdjęcie bielutkiej 'Bobo" ;:215

Spokojnej nocy ;:19 i miłej słonecznej niedzieli życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Podziwiam cynie, które u mnie w tym sezonie marniutkie, jakieś mizerne pojedyncze egzemplarze. Zauważyłam, że z roku na rok coraz mniej sieję jednorocznych. I chociaż jestem wierna kilku żelaznym pozycjom, to i te zaczynają być zagrożone....moim lenistwem. Szkoda, że nie wszystkie potrafią się same wysiać. Siewek werbeny miałam mnóstwo, ale siewki nie zdążyłyby zakwitnąć.
Miłej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu wena na forumowanie uleciała. Natłok obowiązków związany z powrotemdo pracy po miesięcznym urlopie, rozpoczęciem roku szkolnego, gdy ma się dwoje dzieci w obowiązku szkolnym, do tego "posypane" wyniki przy okazji okresowych wyników badań nie zachęcają mnie zbytnio. :oops:
Brak mi forum... tęsknię... ale jakoś napisanie u siebie mnie przytłacza...
Mówisz, że u Ciebie nie pada. U mnie za to co chwilę.
Podlewać nie muszę ale i posiedzieć na działce przez to nie mogę.
Jestem za to bardzo ciekawa Soniu, jak Ty to robisz, że wiosną u Ciebie pięknie i latem tak samo a i jesienią cudnie? Nadziwić się nie mogę. Aż miło u Ciebie posiedzieć. ;:167
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród zielonej

Post »

Zaznaczam sobie Twój wątek robiąc wpis. Jestem pod wielkim wrażeniem i muszę nadrobić poprzednie wątki. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kaszka
100p
100p
Posty: 114
Od: 10 paź 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu Królowo Hortensjowa ;:138
Piękne te Twoje damy,podziwiam a teraz właśnie królują w ogrodach.
Mam pytanie Soniu a jaki sposób radzisz sobie z ciężkimi kwiatostanami.Masz jakiś sposób na to by nie polegiwały?
Czy to zależy od cięcia? Tniesz krócej wiosną? Chodzi mi o bukietowe hortensje. Jaka odmianę polecasz by miała sztywne pędy?
Moje leżą,spróbowałam każdy kwiatostan podwiązać do kijka ale za późno o tym pomyślałam.

Pozdrawiam :wit
Kasia
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Przepędzasz Soniu nornice i ślimaki piszesz...U mnie wydaje się,że nie ma nornic,cztery koty spacerują po działce,dostają jedzonko...Ostatnio M wyrwał selera i okazało się,że bulwa była w połowie zjedzona...Choć przypominam sobie,że była niedawno w jego okolicy pokaźna jama w ziemi ...za duża nawet jak na nornicę ;:7 ...A już szykowałam się na sadzenie cebulek do ziemi ... ;:oj
Co do ślimaków to też je mam... 2 rodzaje długie,obłe i oskorupione... Jedne wspinają się na wierzchołki roślin te drugie obrzmiałe wypełnione jajami schroniły się pod każdy kamień czy doniczkę.Dzisiaj też ich trochę unicestwiłam... ;:173
Jutro załamanie pogody ma być..przerwa wymuszona w ogrodowaniu a tak dobrze zapowiadał się tydzień... ;:oj

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”