Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No ale weź nie weź storczyka za 10zl :;230
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Pokazałaś niesamowite kwiaty. Jestem bardzo ciekawa zapachu Dendrobium. Nigdy nie wąchałam. :wink:

Porównanie do sępa mnie powaliło - doskonałe!
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Cisza i spokoju u nas w dziale, więc zebrałam się ja, żeby coś pokazać. ;:138

Zacznę od prezentu mojego ostatniego. Dendrobium hydryda.


Obrazek

Coś dla wielbicieli x finleyi. :uszy Phal Caribbean Sunset × minus. Bardzo miły dla oka. Jednak zauważyłam, że jeśli kwiat jest zniekształcony (już miałam to dwa razy) roślina bardzo szybko tj w ciągu 2 dni go zasusza. Widać z jakiegoś powodu jest niezdolny do zapalenia i roślina go eliminuje. ;:222


Obrazek

Moje reanimowane Dendrobium Phalaenopsis Black Thailand z kwitnący keiki dalej żyje. Pewnie keiki po kwtnieniu będzie gotowe do oddzielenia. ;:209


Obrazek

Obrazek

A teraz hybryda Phalaenopsis w typie dalmatyńczyka.



Obrazek

Dzielny maluszek w orchidarium rozwija kolejne kwiaty Phal San Shia Appendo (appendiculata x pulcherrima). Dziś wybrał się na sesję foto na dwór trochę zaczerpnąć świeżego powietrza. Okazało się, że byle mucha jest gigantycznym zagrożeniem dla takiego skrzata ;:306



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zakwitło od Justyny Oncidium Jasmin. Jakieś te pędy krótkie są i kwiatów trzeba szukać pomiędzy liśćmi. W zasadzie patrzę na te kwiaty i nie wiem gdzie dół a gdzie góra i jak mam na nie patrzeć ;:306



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój niewydarzony Phalaenopsis equestris Apari coraz więcej kwiatów.



Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto Dendrobium typu nobile oszałamiające kwitnienie ;:224 Jak tego wspólnie dokonaliście ?
Karmiłaś, wietrzyłaś, chwaliłaś, głaskałaś ...a może właśnie stresowałaś ? Przyznaj się bez bicia ;:183

Wszystkie zdjęcia na tle zieleni, w naturze, bardzo przypadły mi do gustu ;:215
Falenopsis w typie dalmatyńczyka pięknie się prezentuje na gałęzi, no i ten kontrast kolorów plus bogactwo kwiatów - super efekt.

Patrząc na Oncidium Jasminum, myślę, że Justynka jest z Ciebie dumna :D
Gąszcz liści wyglądających na okazy zdrowia i wśród nich pędy kwiatów. Brawo !

Ciekawa jestem, czy zdecydujesz się po przekwitnięciu oddzielić keiki Dendrobium Phalaenopsis B. Th. ?
Może warto odmłodzić roślinę ??

Na końcu pozwolę sobie w Twoim wątku pochwalić wyczyn Andrzeja i jego kwitnące Cymbidium ;:138
Dla mnie to wyższa szkoła jazdy. Kiedyś przez 2 lata mordowałam się z dwoma egzemplarzami. Bez skutku.
W końcu podarowałam cioci i zaraz po tym obydwa jej zakwitły ;:306

W pięknym stylu zaburzyłaś Marto panującą u nas ciszę ;:114
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto Dendrobia zjawiskowe ;:oj , ja osobiście podziwiam, bo sama potrafię jedynie ukatrupić :( .
Za to ciesze się i podziwiam Twoje kwitnienie Phal. Caribbean Sunset x minus, bo moje ponoć czeka odłożone :tan , Twoje kwitnienie jest wręcz zarażające ;:oj .
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Dendrobia faktycznie zjswiskowe :)
Ktoś Cię musi bardzo lubić skoro taki prezet Ci wymyślił :)
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No nie... No Marta, aleś mi się naraziła, ale o tym to potem...

Najsamprzód (wszyscy rozumieją to słowo?) pochwały dla Phaldrobiów - to taka wspólna moja nazwa dla gatunków storczyków tu pokazywanych. Pięknie się to ogląda, bo i modele super, nie kapryśne i podwyżki nie żądają za pozowanie, trochę naturalnego tła, no i efekt 'bomba', ale to trzeba umieć zebrać do kupy i ładnie pokazać. Marta to 'umi-umie'?, no nie... potrafi ma być... :D
Do mnie najbardziej przemawia ten '101 Dalmatyńczyków' (to taka moja robocza nazwa), nie dlatego, że chcę być orginalny, ale te wszystkie nieregularne ciapki na tych czy innych kwiatkach zawsze mnie frapowały. ;:172
No dość wnikania w szczegóły, bo jeszcze wprowadzę Wam rewolucję w nazewnictwie i będzie kłopot.

A teraz bura, Marta czekałem dzień, dwa, trzy, a wszyscy wiedzą, że jak się czeka to wieczność i nic. Muszę Wam zdradzić, że Marcie zakwitło piękne 'Hippeastrum' i nigdzie go nie pokazuje, toż to zbrodnia... Może się obawia, że zmanieruje i wypaczy orientację wszystkich 'storczykozakręconych'?
No teraz to już nie masz wyjścia, musisz go pokazać, bo jak nie... ;:181
Mam na piśmie Twoją zgodę na publikację zdjęć, więc nawet do sądu mnie nie będziesz mogła podać jak ja to zrobię ;:306

A co do prezentu - to nie ja, choć też ją bardzo lubię, Ktoś musi bardziej...Obrazek ;:170

Ps. Joasiu dzięki za pochwały odnośnie 'Cymbidium', prawie urosły mi skrzydła ;:199
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto śliczny prezencik,
ja powzdycham znów do San Shia Appendo i Caribbean Sunset × minus

a no i bym zapomniała Oncidium Jasmin też cudowne ;:167 widać że dane z serca ;:138
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Art Joanno a to mnie rozbawiłaś. Te Dendrobium typ Nobile to jest prezent, czyli nie moje kwitnienie, ale wiesz cieszę się, że we mnie wierzysz, że mogłabym takiego cudu dokonać ;:215

Keiki na Dendrobium typ Phalaenopsis będę na bank rozdzielać jak skończy kwitnąć. Myślę, że już będzie wtedy gotowe i posadze obok matecznej.

Z Cymbidium sama nie wiem czy sobie poradzę, okaże się, bo teraz mój jedynak stoi na dworze od wiosny.

Lana a jednak widzę, że się też skusiłaś - i dobrze bo naprawdę to bardzo ładna krzyżówka ;:215

Aniu to prezent z okazji imienin od rodziców ;:333 biedni zawszę się męczą, żeby coś oryginalnego kupić i w dodatku takiego, którego jeszcze nie mam ;:215

Andrzeju czuje się jak wywołana do tablicy ;:306 w zasadzie mam podejrzenia, że jesteś/byłeś nauczycielem języka polskiego ;:306 normalnie rozgryzłam Cię :;230 po prostu czuje to "gdzie zadanie domowe, gdzie zdjęcia, nie ma? siadaj pała" ;:306 nagle przeszłość mnie dopadła ;:202 :lol:
Nie pozostaje mi nic innego, jak odrobić zaległą pracę domową i pokazać moje jedyne Hippeastrum jakie posiadam :uszy




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Asiu wzdychać to ja mogę u Ciebie w wątku do Szafirka, bo mój nadal jeszcze nie uraczył mnie swoimi kwiatami ;:223 czekam i czekam i doczekać się nie mogę ;:222
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta same piękności pokazałaś. To dendrobium nobile choć hybryda bardzo mi sie podoba i już ustawiam sie w kolejce po keiki :)

Phal San Shia Appendo (appendiculata x pulcherrima) bardzo ładny kolor, czy on rośnie w orchidarium?
Co do Dtps. Tzu Charm Shappire to az nie chce mi sie wierzyc że Twój jeszcze nie kwitnie, przeciez miał pęd kwiatowy w takim samym okresie jak mój, a nawet Twój był większy a przecież mój już od jakiegoś czasu kwitnie.
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Super ta hybryda nobile, też w kolejkę do keiki się ustawiam :lol: Nie wiem jak oni te mega sklepowe kwitnienia nobilaków wywołują, niepojęte dla mnie.

Phal. Caribbean Sunset x minus przeuroczy, też go od niedawna mam i się nim zachwycam. Kiedyś był trudno dostępny czy nawet niedostępny przez jakiś czas, a teraz popularny jak surfinia ;:306
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Chyba muszą pędzić te kwiaty mocno oprócz zmiany temperatury. Ja raz miałam takiego falka że myślałam,że mu korzenie pękną..z czasem wróciły do normy.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Kasiu, Luiso to już odnotowuje w kolejność kolejki po keiki. ;:215

Kasiu Phal San Shia Appendo mieszka na stałe w orchidarium i jak nie przepadam za różowym kolorem, tak on swoją wyrazistością barw bardzo ładnie rzuca się w oczy i to pomimo swojej małej wielkości. ;:215
Odnośnie Dtps. Tzu Charm Shappire to prawidłowo, że nie chce Ci się wierzyć ;:333 , bo... I to smutna historia ;:145 .... Dwa najstarsze pąki straciłam. ;:145 Jeden z niewiadomych przyczyn wcale się nie wykształcił, po prostu zmarł w zarodku, zaś drugi jako już duży opadł, prawdopodobnie dlatego, że na półtora dnia obróciłam doniczke o 180 stopni, bo chciałam, żeby przed namaczaniem obeschła doniczka z drugiej strony. No i za karę czekam dłużej. ;:145 Może też to wolniej idzie, bo zaczął po paru tygodniach wypuszczać drugi pęd i dodatkowo odbijać z kilku oczek na tym pierwszym pędzie. Pewnie to obciążyło roślinę.

Ale już tuż tuż ;:138 może jutro ;:138

Obrazek

Luisa właśnie często jest tak, że czeka się na jakąś krzyżówke i jej nie ma a jak już się pojawi, to zalewa rynek jak ciepłe bułeczki. Ja tak czekam na parę i nie produkują chyba, tak więc pożyjemy zobaczymy. Luisa musisz pochwalić się nam swoimi storczykami, my też się chętnie pozachwycamy. ;:215

Luiso, Aniu a te sklepowe kwitnienia to raczej nie jest naturalna sprawa. Pewnie jakieś hormony dostają i stąd mają takiego "kopa" a później często to "odchorowywują". ;:222
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”