Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
jjdj

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Kojarzy mi się to z tabletkami corega tabs do czyszczenia szczęk.
Jeśli tabletki musują wodę, po prostu wrzuć do otwartego pojemnika z wodą i niech się gaz wydziela.
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

BobejGS pisze: Jeśli nie korzen, to może oprysk albo rozlać pod rośliną by wydzielający się CO2 był wchłaniany przez rośline. ;:173
CO2 jest cięższy od powietrza, więc i tak nie wzbije się ponad glebe ;)


Mniemam, że dostałeś te cuda niewidy od sponsora na imprezie dyniowej ;) Też się kiedyś interesowałem tymi specyfikami co ćpuny do hodowli marihuany używają ale po analizie stwierdziłem, że szkoda dawać 4 x tyle za to samo co jest do kupienia w wielu ogrodniczych tylko bez tych bajeranckich nalepek :)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Jeśli to NaHCO3 to jest to zwykła soda oczyszczona i szkoda kasy. Jeśli to Na2CO3- węglan potasowy, to wystarczy wyprażyć sodę w starym garnku na kuchence gazowej i też szkoda kasy.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Rysiul Tak, dostałem od sponsora na wypróbowanie. Zastanawiałem się na jakim warzywie je wypróbować. Niestety nie znam żadnego, jak to nazwałeś ,,ćpuna", co by spytać czy skuteczne, na forach w tym temacie się wcześniej nie rozglądałem, a jak spojrzałem niedawno, to zdania są podzielone. Choć spora grupa twierdzi podobnie jak Wy, że to pic na wode.

kaLo Nie znam składu, aż tak się jeszcze nie wczytywałem, bo na wyjezdzie jestem. Poszukam wieczorkiem jakichś info. :wink:
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Wrzuć kawałek do octu.Jak się ostro zapieni, to węglan albo kwaśny węglan.Jeśli tabletka płomień gazowy a jeszcze lepiej spirytusowy zabarwi na żółty kolor to sód, jeśli na karminowy to potas.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Spróbuje jak wrócę, bo z tydzień mnie jeszcze nie będzie. Tymczasem poszukam jakichś info. Dzięki. :wit
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Jescze jeden cytat z tekstu od producenta. :wink:
Pierwsze pytanie oczywiście brzmi: Czy rośliny wchłaniają CO2 korzeniami?


No Mercy: "Oczywiście. Wystarczy zbadać podłoże podczas ciemności i znajdziecie w nim dwutlenek węgla, który rośliny wydzielają gdy zostaje zatrzymana fotosynteza. Dokonajcie pomiaru ponownie po włączeniu oświetlenia naokoło godzinę, tj. wtedy gdy rośliny fotosyntetyzują i okaże się, że wydalony CO2 zniknął.
Aż do teraz nikomu nie udało się znaleźć poprawnego wytłumaczenia faktu wchłaniania CO2 przez korzenie. Wytwórcy podstawowych tabletek wykorzystywanych w stawach uważają, że, ze względu na specyficzny skład i sposób działania, rośliny wchłaniają CO2 wraz z wodą. Nawet do tej pory spotykamy się z poważnymi wątpliwościami na temat produktu, który broni się sam. Wyniki są ewidentne - zwiększenie szybkości wzrostu o 30% nie jest specjalnym problemem."

CO2-tabletki
- Dla szybkiego i bogatego rozkwitania twoich roślin .

Z tym pakietem tabletek CO2 otrzymasz rewolucyjnie nowy i bardzo skuteczny produkt przeznaczony do uprawy roślin na dowolnych podłożach. Te proste - i tanie! - tabletki zostaly stworzone specjalnie w celu zastąpienia dotychczas stosowanych skomplikowanych i drogich systemów dostarczania dwutlenku węgla.

Częstą przyczyną zastoju wzrostu roślin jest brak dwutlenku węgla; w źle napowietrzanym miejscu jego brak może być dramatyczny. Dzięki tabletkom CO2 możesz dostarczyć dwutlenek węgla bezpośrednio do korzeni swoich roślin i znacząco zwiększyć szybkość ich wzrostu.

Tylko zdrowe rośliny bedą zdolne do efektywnego zużycia preparatu. W wyniku szczegółowych testów okazało się, że możliwym efektem ubocznym szybkiego wzrostu roślin może być brak magnezu. Aby tego skutecznie uniknąć dodaliśmy 1.2% siarczan magnezu. Tabletki uwalniają dwutlenek węgla w wodzie i w ten sposob stymulują wzrost. Zdrowe rośliny mogą w ten sposób wchłonąć wielokrotnie więcej tej ważnej substancji odżywczej w porównaniu do powietrza.

UWAGA: Dodawanie CO2 na krótko przed nastaniem ciemności nie daje żadnych rezultatów!
W ciemności rośliny w ogóle nie przyswajają CO2.Tabletki utrzymują CO2 w wodzie przez około 4 -6 godzin.

DAWKOWANIE: Kiedy twoje rośliny (także ścięte) są zdrowe można użyć 1 tabletkę na 250 litrow wody.W systemie wodnym, możesz rownież po prostu dodać tabletkę do beczki. Zbyt duża dawka nie jest ani szkodliwa ani pożyteczna. Jezeli chcesz szybko zastosowac tabletki CO2 najpierw rozpuść ją w małej ilości wody (delikatnie rozkrusz je palcami w wodzie) i wymieszaj z wodą przeznaczoną dla roślin. Dla otrzymania optymalnych rezultatów stosuj tabletki dwa razy w tygodniu, najlepiej podczas całego cyklu wzrostu roślin.

Stosowanie CO2 jest przyjazne dla środowiska i nieszkodliwe dla innych roślin, zwierząt, ptaków, owadów i mikroorganizmów. Dodawanie CO2 do wody moze czasowo obnizyc pH. Zalecane jest reularne mierzenie pH (wody i gleby). Zbyt wysokie lub zbyt niske obniża możliwość wchłaniania odżywek przez rośliny. Używaj do odżywek preparatów bakteryjnych do przetwarzania nadmiarowych odpadów (będących rezultatem zwiększonego wzrostu).Tabletki CO2 i Bacterial stanowią idealną kombinację dla twoich roślin!

Przez 4 lata testowaliśmy i ulepszaliśmy tabletki Bakteryjne i CO2 we współpracy z Velda-Enschede i wylansowaliśmy produkty No Mercy Supply na holenderskim rynku. Dzięki tym produktom możemy dać roślinom maksimum wzrostu i ukwiecenia na jakie one zasługują.
jjdj

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

A w ciągu dnia to co, nie ma w podłożu CO2? Przecież na pewno mikroorganizmy go wytwarzają, wyjątek to chyba tylko hydroponika.
Czytałem do tej pory dużo o dostarczaniu tlenu korzeniom i pierwszy raz słyszę o dokorzeniowym dokarmianiu CO2.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Jak to się mówi: ,,dobry bajer, to połowa sukcesu" i ,,ciemny lud to kupi". :D

Co do CO2 w glebie, to nie tyle chodzi tu o jego brak za dnia ale o kolosalną różnice jego zawartości w glebie między fazą jasną, a ciemną.

Też bym wymyślił badania i razem z kumplem je przeprowadzał, jeśli udawałoby się gnojówke, sprzedawać jako eko nawóż z 1000krotną przebitką. :D

Wracając do sedna tematu, czyli pochłaniania CO2 przez korzenie, a co bardziej istotne korzystnym działaniem tych tabletek na rośliny, trzebaby poszukać info u docelowych biorców tych specyfików ale to w nocy na spokojnie. :)
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

W tym cytacie pare postów wyżej jest bardzo umiejętne przeplatanie oczywistych faktów z reklamą produktu :) Dostawa CO2 na wolnym powietrzu jest wg mnie bez sensu.


BobejGS pisze: Też bym wymyślił badania i razem z kumplem je przeprowadzał, jeśli udawałoby się gnojówke, sprzedawać jako eko nawóż z 1000krotną przebitką. :D

To jest do zrobienia kolego ;) Tutaj masz np. 0,5l gnojówki z pokrzywy za 38,70zł :tan

http://growbox.pl/product-pol-272-ORGAN ... 500ml.html
jjdj

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Załatw sobie certyfikat "BIO/EKO", wymyśl astronomiczną, ale w miarę rozsądną cenę i wyślij towar na Niemcy. Tam jak to mówią 'bio' rolnicy "i g...o w papierku kupią za grubą kasę, o ile jest to BIO na opakowaniu".

Co do tych tabletek, to moim zdaniem kupią osoby nie mające pojęcia o uprawie roślin, a które chcą aż przedobrzyć roślinom. Zauważ ilu ludzi pyta tu na forum ile nawozu sypać zaraz po posadzeniu rośliny, no i czym pryskać- trzeba, czy nie- pryskać. Takiemu to wciśniesz tabletki na odchudzanie, powiększanie piersi czy porost włosów.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

No patrz, że jeszcze nie sprzedają przegotowanej wody albo deszczówki jako super ultra woda do podlewania, po np 15zł/l. ;:306

No tak, wiem. Mnie na szczęście ograniczają finanse i zdrowy rozsądek, z tego powodu nie kupuje wynalazków ale jak już coś zdobęde, to chętnie wykorzystam. :wink:
jjdj

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Ja się waham czy mikoryzę warto kupować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”