Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozowa komercja

Post »

Błażeju to są nawozy dla odbiorcy zachodniego, który nie wie , że popcorn jest z kukurydzy a mleko jest od krowy, bo jest święcie przekonany, że jest produkowane w mleczarni. Co innego MY, świadomi działkowcy :D . Żeby konstruktywnie podyskutować na temat takich wynalazków, trzeba mieć choć odrobinę wiedzy z biochemii roślin.
jjdj

Re: Nawozowa komercja

Post »

Kolega Niemiec kupił nawóz dla roślin owadożernych, tak o nie dba. Tylko kazałem mu poczytać o skutkach nawożenia tych roślin.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Nawozowa komercja

Post »

A Ja jako prawdziwy Polak, zaglądam darowanemu koniowi w zęby, czy aby to co otrzymałem ma sens stosowania. :D

Wiadomo, że opis opisem, można by wiele nawymyślać. :wink: Nie mam ani czasu, ani chęci na jakieś próby czy testy tego nawozu, dlatego chciałem uzyskać kilka waszych opinii. :D
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozowa komercja

Post »

jjdj pisze:..Nawozów sztucznych nie używam prawie wcale.. W ogrodzie kompost i gó...o.
No i co ten post wnosi w dyskusję, że się spytam delikatnie, w kontekście tego uznanego przez Was za produkt komercyjny :wink:
BobejGS pisze:Profesjonalni hodowcy na całym świecie wiedzą, że Iguana Juice Grow jest najmocniejszą, najczystszą, najlepiej dobraną mieszanką hydro-organiczną, jaką kiedykolwiek stworzono. Ma dobrą konsystencję i może być bez przeszkód stosowana we wszystkich rodzajach systemów. Dostarcza naturalnych składników potrzebnych podczas wzrostu i zapewnia dobry start do sezonu kwitnienia. Składniki te charakteryzują się najwyższą jakością; Iguana Juice Grow jest po prostu doskonała dla Twoich upraw.

Zawartość (gwarantowana):

Azot - 3.0%
Fosfor - 1.0%
Potas - 3.0%

Źródło: emulsja rybna, ekstrakt z krylu, z juki, proszek z wodorostów, ekstrakt z lucerny.

ZAWIERA TAKŻE NIE-ROŚLINNE SKŁADNIKI ODŻYWCZE:
2.0% - drożdże piwne
0.4% - B-1 (Thiamine Hydrochloride)
0.3% - B-2 (Riboflavin)
0.4% - B-3 (Niacin)
0.3% - B-5 (Pantothenic Acid)
0.2% - B-6 (Pyridoxin)
0.5% - B-7 (Biotin)
0.8% - B-12 (Cobalamin)
2.0% - Chlorophyll (z lucerny)
0.1% - Alfin (z lucerny)
1.3% - Arginine (z wodorostów)
1.6% - Clycine (z wodorostów)
2.2% - Carotene (z lucerny)
0.9% - Serine (z wodorostów)
kaLo pisze:Błażeju to są nawozy dla odbiorcy zachodniego, który nie wie , że popcorn jest z kukurydzy..
Kalo to chyba nasze Polaków kompleksy :?: :?: Kiedy się dowiedzieliśmy, że takie cóś jak popcorn istnieje, to oni Hubble'm w kosmos się zamachnęli :lol:
jjdj

Re: Nawozowa komercja

Post »

Na temat nawozów naturalnych jest już dość napisane tutaj na forum, jak i przeprowadzonych zostało wiele doświadczeń i badań. Ja bym chciał zobaczyć jakieś wyniki doświadczeń z Iguana Juice - materiały naukowe z instytutów lub uczelni zajmujących się nawożeniem i uprawą roślin.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8676
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nawozowa komercja

Post »

Przyznam się ,że ja też poszukuję czegoś co by było lepsze niż zwykły nawóz .W ubiegłym
roku to był Bioalgeen , jak dla mnie super .W tym roku kupiłam Plagron Start Up i kilka innych
wynalazków .Testuję i nadal szukam czegoś lepszego i w bardziej przystępnej cenie . ;:108
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Wątek ucichł, a mi wpadł kolejny kwiatek w ręce. :D

Obrazek

Jestem ciekaw co o nim sądzicie. :wit

Dodaje opis:
Dla szybkiego wzrostu oraz bujnego kwitnienia roślin
Tabletki CO2 to świetny produkt, który został stworzony specjalnie dla uprawy roślin na różnych podłożach. Dotychczas trzeba było używać drogich i skomplikowanych systemów dostarczania dwutlenku węgla (CO2), teraz są nasze tabletki: rewolucyjne, tanie, proste i bardzo skuteczne!
Powolny wzrost roślin jest często spowodowany niedoborem dwutlenku węgla (CO2). Źle wentylowane pomieszczenia mogą doprowadzić do poważnego niedoboru CO2. Dzięki tabletkom CO2możesz dostarczyć dwutlenek węgla bezpośrednio do korzeni swoich roślin i pozwolić im na optymalną szybkość wzrostu, bez zbędnych trudnych zabiegów. Pamiętaj, że tylko zdrowe rośliny wykorzystują tą metodę do wzmocnienia siły ich wzrostu.
Tabletki są rozcieńczone z łatwo przyswajalnym siarczanem magnezu, m.in. aby zapobiec niedoborowi magnezu przy szybkim tempie wzrostu.
Tabletki uwalniają CO2 w wodzie, dzięki czemu wzrasta asymilacja fotosyntezy.
Co2 jest ważnym źródłem pożywienia dla roślin. W zamkniętych ogrodach niedobór CO2 spowodowany jest utrudnioną wentylacją, w porównaniu do otwartych przestrzeni. Jeśli Twoje rośliny (lub sadzonki) są zdrowe, należy użyć jedną tabletkę na 100 litrów wody pół godziny przed nawadnianiem. Możesz również po prostu rozpuścić tabletkę w beczce lub wiadrze. Stosuj tabletki C02 dwa razy w tygodniu, najlepiej zawsze z użyciem wody pitnej. Zbyt duża dawka nie jest ani szkodliwa ani pożyteczna.
Uwaga: Dodawanie CO2 na krótko przed nastaniem ciemności nie daje żadnych rezultatów!
W ciemności rośliny w ogóle nie przyswajają CO2. Tabletki utrzymują CO2 w wodzie przez około 4-6 godzin.
Stosowanie tabletek CO2 jest przyjazne środowisku i w odpowiedniej ilości nie stanowi zagrożenia dla ludzi, rośliny, zwierząt ani mikroorganizmów. Tabletki nie mają znaczącego wpływu na skład wody. Wartość pH może tymczasowo lekko spaść. Użyj Bacterial, aby zamienić odpady (z szybkiego wzrostu) w substancje odżywcze. Dobre siedlisko jest podstawą do zdrowego wzrostu i kwitnienia roślin. Poprzez użycie Bacterial, tabletki CO2 doprowadzą do optymalnego efektu.
jjdj

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Po co korzeniom CO2? Chyba liściom powinno się go dostarczać.
Nie taniej spalić coś w szklarni np. kawałek papieru, albo zaprosić palacza na papieroska?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

https://www.google.pl/#q=pobieranie+CO2+PRZEZ+korzenie
Link 1 i 5. Nie ma dużo, można przejrzeć w kilka minut.
jjdj

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

...
..stwierdzono, że udział pobranego CO2 korzeniami w ogólnej asymilacji wynosi tylko 1,7?2,6% (tabl. 1), a więc nie odgrywa on w niej poważniejszej roli.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Poza tym nośnikiem CO2 jest węglan sodowy a na holerę roślinie tyle Na ?
Jest fajniejszy sposób na dostarczenie CO2 roślinom http://wino.org.pl/2015/08/11/ryzowe-wg ... ego-froum/ I wszyscy są zadowoleni ;:304
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8676
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Na nadchodzący sezon mam zamiar kupić Basfoliar Activ .Zawiera ponoć działający na choroby grzybowe
jon fosforynowy .Opinie mile widziane . ;:108
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin

Post »

Zdania w necie są podzielone jak wybór ketchupu lub musztardy do parówki. :D

Tabletki dostałem gratis, więc zastanawiam się jak i do jakich warzyw je wykorzystać. Jeśli nie korzen, to może oprysk albo rozlać pod rośliną by wydzielający się CO2 był wchłaniany przez rośline. ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”