Mój ogród - Ewelina - 2008r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

U mnie forsycja ma podobnie.Pączki, które tylko czekają na słońce, aby mogły się otworzyć.
A to właśnie o forsycji mówi się, jako o zwiastunie wiosny.Czyżby już, już...?
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Wiosna , Elu, na pewno !
Powalczyłam dziś trochę w ogrodzie - właściwie to zrobiłam sobie teraz tylko małą przerwę na kawę :) i zaraz wracam do pracy. Ze wszystkich zakątków ogrodu coś się z ziemi gramoli... A jak to cieszy , wie tylko ten, kto ma ogród ! :) :) :) Przebiśniegi kwitną na potęgę , złoci się Forsycja, Kalina ma pąki kwiatowe, zieleni się Berberys, za moment będą Krokusy- kilka już kwitnie... Łagodna zima pozytywnie wpłynęła na wegetację bylinek- są już Serduszka i Rozchodniki, Cebulica i Narcyzy... Ogrodowe Prymulki mają maleńkie pączki kwiatowe . A na dodatek u mnie świeci słoneczko i ptaki śpiewają ! Jest cudnie !!!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tyle na razie- zmykam do ogrodu, póki jest słoneczko. Pracy mnóstwo, śmieci pozimowych... mnóstwo,ale "damy radę!" :D
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Brawo, widzę, że nawet serduszka już wypuszcza i orliki :lol:
Al 56
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Knurów

Post »

Piękny ogród,pochodziłam pooglądałam i na pewno będę go często odwiedzać,widać,że w Twoim ogrodzie już wiosna w pełni :D
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Serduszka u mnie też już spora, zresztą ona jest nie do zdarcia.A czy masz kokoryczkę?Czy ona jeszcze powinna siedzieć w ziemi?Po niej u mnie ani śladu. Sadziłam ją razem z serduszką, bo ładnie się komponowały.Kwitły w tym samym czasie, a teraz kokoryczki nie widzę.Może ją coś wcięło?
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

U mnie Kokoryczka jeszcze nie wyszła :(
Za to namachałam się dzisiaj i ... bolą mnie plecki ;:110 Ale wygarnęłam część śmieci ze skalniaka( tam też to i owo się gramoli powoli...) poczyściłam Hortensje z suchych kwiatostanów, obcięłam dwie pęcherznice. Czuję się dotleniona i zadowolona ;:30
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Zbliża się nowy sezon, pokażę więc jeszcze moją " literaturę fachową" - nieustannie wertowane książki i katalogi roślin ,które obok pism ogrodniczych stanowią niezłe źródło wiadomości:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Pięna wiosna , zachód ma wszystko wcześniej, i południe też my z centrum tylko pozazdrościć możemy :oops:
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Mam również tę pozycję- 1001 sposobów... - bardzo przystępny elementarz ogrodniczy.A - Clematis- to katalog, czy coś więcej?
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Ewuniu! Ależ już ma piękne pąki forsycja! :shock: I te kwitnące gałązki w domu ;:26
Forsycja należy do jednego z moich ulubionych krzewów. W zeszłym roku jesienią posadziłam jedną - ciekawa jestem, kiedy pierwszy raz mi zakwitnie! :D

Sorki, ale jak czytam Twoje posty, to od razu nasuwają mi się jakieś moje pytania - mam nadzieję,że nie masz nic przeciwko temu, że tak się dopytuję?
Dziękuję za odpowiedź w sprawie zasilania roślin. :D

Napisałaś:
"Łagodna zima pozytywnie wpłynęła na wegetację bylinek- są już Serduszka i Rozchodniki, Cebulica i Narcyzy..."
Czy to znaczy, że rozchodniki znikają na zimę? :oops: Niestety zimą byłam tylko raz na działce i akurat
było trochę śniegu, tak że nie widziałam wielu moich roślin.

Książek też trochę mam. Czytam je, oglądam, wertuję ... a i tak jak widać pewnych rzeczy dalej nie wiem,
umykają mi, lub zapominam. Ech...
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

eleka pisze:Mam również tę pozycję- 1001 sposobów... - bardzo przystępny elementarz ogrodniczy.A - Clematis- to katalog, czy coś więcej?
Broszura o clematisach to pozycja szkółki p. Marczyńskiego- przegląd odmian i wskazówki ad. pielęgnacji. W części omówione są też inne pnącza: Wiciokrzew, Milin, itp. Niezłe.

Wisienko dopytuj się , dopytuj...jeśli wiem , to odpowiem :D Nadziemne część Rozchodników znika , ale przy ciepłej , łagodnej zimie , bardzo szybko "wychodzą" młode rozetki spod ziemi.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Dzięki Ewelinko! ;:79

A wiosnę masz już śliczną! Tyle maluchów gramoli się z ziemi. Cudny widok! Ależ nas to cieszy! :heja
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Wszyscy pokazują wiosenne zakupy ogródkowe, pokażę i ja moje nowe nabytki:

Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”