Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Kasiu dzięki piękne. ;:196
Dopiero w tym roku to wejście na taras zyskało na urodzie- po remoncie domku i jak róże się rozrosły. Zrobiliśmy im już poziome belki, więc może w przyszłym roku zarosną całe wejście. Na Rosarium i Eden jakoś tak przypadkiem się zdecydowałam i sama sobie gratuluję, że tak wyszło. :wink: ;:108 Taki efekt wymarzyłam sobie jakieś 6 lat temu, ale cierpliwość popłaca. :)

Następny odcinek różanego snu, chciałabym już być na bieżąco ze zdjęciami, zwłaszcza, że wakacje za pasem. :wink: :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uff, został jeszcze ostatni odcinek.. ;:218 ;:306
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Nie chcąc być gołosłownym dodaję ostatnie zaległe zdjęcia róż. Dziś pewnie zrobię nowe. Nie byłam od soboty w ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pracowo zbliżam się już do mety. Jeszcze kilka dni i około tygodnia pisania różnych dokumentów i będę mogła pod tym względem odetchnąć. Czas zabrać się za dom, gruntowne porządki odkładane z braku czas od miesięcy,a przetworowo powoli wszystko- ogórki, wiśnie, porzeczki, maliny....

Ostatnio udało mi się już troszkę słoikowo poszaleć, ale to zapraszam do mojego przetworowego wątku. :wit
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj Moni.
Cudowny spacer odbyłam wśród pięknych kwiatów, aromatycznych ziół i oczywiście pachnących róż. Nie zdawałam sobie sprawy, że tak dużo ich masz :D U ciebie chyba tak dużo nie pada bo widać że wszystko ładne, zdrowe. U mnie pada cały czerwiec a ostatnie dni to już koszmar :evil: Róże mają szarą pleśń a mnie odechciewa się wszystkiego . :?
Patiann
200p
200p
Posty: 359
Od: 6 maja 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Essen

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Cudowne miejsce uslane rozami. Taki "fairy garden". ;:167 ;:167 ;:167 pieknie i nostalgicznie. Bravo!!!!
Monika, jak dlugo Aleksandra utrzymuje kwiaty? Bardzo podoba mi sie jej kolor i struktura kwiata. Zstanawiam sie nad nia. Twoje portrety kwiatowe ciesza moje oko:))) Dziekuje za wspaniale doznania ;:333 Pozdrawiam!:)

Z niecierpliwoscia czekam na kolejne fotki.
Pozdrawiam Patrycja- Ania
Zgoda na brak polskiej czcionki
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

:wit
Za mną cudowny weekend z piękną pogodą na działce. Udało się mnóstwo zrobić, mimo, że w sobotę mieliśmy gościa- naszą ukochaną sąsiadkę, naszego dobrego ducha, która nas wspiera od 10 lat i jest członkiem mojej małej rodziny.
Razem z nią oberwałam porzeczki i powstał wspaniały mus, póki co z czarnej, a dziś zrobię rarytasik z czerwonej, ale nie będzie go dużo- porzeczka do dokupienia!

Obrazek

Obrazek

Miło jest usiąść do posiłku, z gościem czy bez, w takiej scenerii...

Obrazek

Kiedy odwieźliśmy ją do domu (mieszka piętro pod nami), to wróciliśmy na działkę na nocleg. Wieczór był cudowny!!! Ciepły, bezwietrzny. Siedzieliśmy z mężem na tarasie, syn poszedł już spać i słuchaliśmy sobie muzyki (Sweet 90ties Anny Gacek o polskiej muzyce na Audiotece). Zwykle przegania mnie wiatr, jestem zmęczona, a tu siedziałam do 2 i nic. :D
Co nie zmieniło faktu, że nastawiłam budzik na 6 i ostro wzięłam się po pracy. Przede wszystkim podlewanie, bo pomimo, że straszyło burzą w sobotę, to nie było żadnego deszczu. Potem podlanie pomidorów schomikowaną gnojówką z żywokostu i pokrzywy (z maja), a także róż i kwiatów w donicach. Podlałam hortensje magiczną siłą i zrobiłam zdjęcia porównawcze działki (ale je zachowam już do następnego wątku), ścięłam kwiaty lawendy nadmiernie wystające na ścieżkę i wpakowałam je do woreczków. Wykopałam całkiem już leżący czosnek i na jego miejsce zasiałam fasolkę i odrobinę maciejki (bo mi się nie udała w tym roku). Później robiłam te przeciery porzeczkowe, także niedziela była pracowita.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lawenda nie zawiodła i będzie jej sporo. Będę ścinać do woreczków, robić fusetki, syrop i chcialabym zrobić olejek lawendowy.

Wiolu róż mam koło 50 odmian. Chciałabym jeszcze 30-40-50 innych, ale to już nie w tym miejscu. A jak taki ogród zostawić i zakładać nowy? No chyba, że mieć dwa. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róże trzymają się dobrze, ale troszkę deszcz zepsuł. Zrobiłam dwa razy konfiturę różaną, trochę płatków suszę, może jeszcze się uda, ale najbardziej aromatyczne- Ghita, Rose de Resht, Duchesse de Montobello, Munstead Wood i Louise Odier już prawie przekwitły. Chorób póki co nie widzę, po kwitnięciu opryskam je środkiem 2w1.

Patiann Dzięki za taki miły komplement ;:167
Aleksandra umiarkowanie długo trzyma kwiaty, po deszczu czasem się uginają pąki, bo są duże i ciężkie.

Obrazek

Obrazek

I dalej panienki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to zbiór czosnku. Nie ma go dużo, około 6-7 sztuk jeszcze zostawiłam, bo w miarę stoją. Będzie chociaż swój do przetworów.

Obrazek

W dzień przed zakończeniem roku zrobiłam dwa bukiety dla wychowawczyń syna. Wyszły takie:

Obrazek

Obrazek

Obiecałam sobie, że nowy zacznę od porównawczych zdjęć działki, a właśnie takie w niedzielę zrobiłam. :wink:

Kolejny wątek znajdziecie więc: Tutaj

Mam nadzieję że nadal będziecie moimi gośćmi. ;:167

Proszę moderatorów o zamknięcie wątku. :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”