storczyki dorotykol cz.2

Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Dorotko - piękności pokazałaś, jak zwykle :D Tainan Gold piękną ma tę aksamitną falbanę warżki, Cycnoches barthorium bardzo ciekawy - nie miałam pojęcia, że wydaje kwiat męski i żeński :shock: . No i na koniec Twoja perełka - "Magdalenka" jeszcze w nie wywiniętym czepku, ale i tak olśniewająca. Miałam kiedyś niezbyt dużą sadzonkę, która rosła bardzo wolno (miałam chyba ze dwa albo trzy lata i do dorosłej rośliny daleko jej było, a w końcu zaraz ją zabrała), ale przypomniałaś mi jak bardzo mi się podoba i być może sobie sprawię...kiedyś. Tym większe ;:63 dla Ciebie za doprowadzienie do kwitnienia w taki niedługim czasie :D
Podziwiam szczerze Twoje kwitnienia - czym Ty, Dorotko dokarmiasz swoje rośliny? Naprawdę jestem ciekawa.
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Phragboy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 303
Od: 22 cze 2009, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie - Łaziska Górne

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Doroto kwitnienie wspaniałe, ale najbardziej podoba mi się nowy śpioszek, jak się nazywa?
Trochę się zastanawiałem czy sobie jakiegoś nie sprawić, ale jak przypomnę sobie ta nierówną walkę z przędziorkiem co roku, to trochę mój entuzjazm słabnie :)
Pozdrawiam
Przemek
moje storczyki - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=28065
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Bardzo dziękuję, wszystkim tym którzy zechcieli mnie odwiedzić :wit :wit :wit
madzik pisze:Dorotko - piękności pokazałaś, jak zwykle :D Tainan Gold piękną ma tę aksamitną falbanę warżki, Cycnoches barthorium bardzo ciekawy - nie miałam pojęcia, że wydaje kwiat męski i żeński :shock: . No i na koniec Twoja perełka - "Magdalenka" jeszcze w nie wywiniętym czepku, ale i tak olśniewająca. Miałam kiedyś niezbyt dużą sadzonkę, która rosła bardzo wolno (miałam chyba ze dwa albo trzy lata i do dorosłej rośliny daleko jej było, a w końcu zaraz ją zabrała), ale przypomniałaś mi jak bardzo mi się podoba i być może sobie sprawię...kiedyś. Tym większe ;:63 dla Ciebie za doprowadzienie do kwitnienia w taki niedługim czasie :D
Podziwiam szczerze Twoje kwitnienia - czym Ty, Dorotko dokarmiasz swoje rośliny? Naprawdę jestem ciekawa.
Czepeczek już jej się nie wywinie i prawdę mówiąc wolę taką gwiazdeczkę :D
Niczym specjalnie nie dokarmiam, zazwyczaj kupowałam Florovit albo Agrecol, od miesiąca używam nawozu Roellke, a w zanadrzu mam nawozy Karge i Schwerte :wink:
Phragboy pisze:Doroto kwitnienie wspaniałe, ale najbardziej podoba mi się nowy śpioszek, jak się nazywa?
Trochę się zastanawiałem czy sobie jakiegoś nie sprawić, ale jak przypomnę sobie ta nierówną walkę z przędziorkiem co roku, to trochę mój entuzjazm słabnie :)
To Cycnodedes Jumbo Phoenix " Taiwan Orange"
To prawda przędziorki i wciornastki je uwielbiają, ale tym roku na szczęście się nie pojawiły, chociaż ślady żerowania jakiegoś szkodnika były widoczne. Zastanawiam się nad zastosowaniem brykietów provado w następnym sezonie.
Przemku zapraszam niebawem - pokażę kwitnienie Chlorochilona.
Łyżeczki już znacznie podrosły i szykuje się całkiem, całkiem kwitnienie :wink: :roll: :roll: :wink:
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

a czy taki brykiet Provado działa na szkodniki żerujące na liściach? Bo ja zawsze myślałam,ze tylko na te w podłożu zadziała.. może w takim razie i ja bym spróbowała :wink:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

To chyba środek systemowy, krąży w sokach roślinnych, więc truje też żerujące owady. Muszę pojechać do ogrodniczego i sprawdzić dokładnie ulotkę.
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Fantastyczna kolekcja,niesamowicie piękne okazy ;:138
Pozdrówka :wit
cathias
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 5 cze 2012, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Gdańska

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Doroto, dzięki Tobie zachorowałam na vandy:) Ostatnio widziałam o fioletowym zabarwieniu w obi i jutro wybiorę się na zakupy mikołajkowe :) Piękna kolekcja ;:167
Pozdrawiam, Kasia
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Witaj Doroto,
Podziwiam z przyjemnością Twoje piękności...i gratuluje ;:63
Wszystkie są godne uwagi...a, mnie zawsze najbardziej fascynowały właśnie storczyki Cycnoches za ich przewrotność
tzn.kwitnienie albo w kwiecie męskie albo żeńskie , czy :roll: nawet równoczesne kwitnienie obu.
Nawet udało mi się popełnić artykuł na ten temat i przyczyny....
Niestety, już nie istnieje w sieci tak jak wiele innych dobrych opracowań - strona "Świat Orchidei" przepadła.

Piszesz..o wątpliwościach......
To chyba środek systemowy, krąży w sokach roślinnych, więc truje też żerujące owady. Muszę pojechać do ogrodniczego i sprawdzić dokładnie ulotkę.
No to już nie musisz jechać i poszukiwać. :lol: odpowiem" co i zacz" są brykiety/pałeczki "Provado"

To jest działanie układowe środka..
cyt.z FO z działu o preparatach....
określający pojęcie układowe dla śr.ochrony...w kontakcie z intruzami.......
Układowe są wchłaniane i krążą wraz z sokami rośliny i w ten sposób penetrują każdą komórkę ; owady giną po wypiciu i zjedzeniu
A, bliższy opis działania środka chemicznego znaleźć można i przeczytać..... T U T A J

Substancja czynna jest taka sama jak w wycofanych środkach/spray/;zmiana jest w stężeniu i rodzaju preparatu na bezpieczniejszy! w stosowaniu śor.

Tobie Doroto życzę powodzenia oraz dalszej satysfakcji z pięknego kwitnienia storczyków.
Wspaniale ,ze razem z Tobą możemy dzielić radość podziwiając tak różnorodne storczyki .
gratuluję, JOVANKA
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Kasiu, Arku dziękuję bardzo :D

Jovanko na początek napiszę, że jest mi niezmiernie miło, że do mnie zaglądasz i bardzo serdecznie dziękuję za wcześniej udzieloną mi pomoc i obecne wyjaśnienia :D

Mnie też ostatnio bardzo fascynują śpioszki. Dwa lata temu trafił do mnie pierwszy egzemplarz i po bardzo udanym kwitnieniu postanowiłam zakupić następne.
Mam pytanie może zachowała się jakaś kopia tego artykułu? Bardzo chętnie bym przeczytała i myślę, że nie tylko ja :wink:
Niestety w sieci jest bardzo mało informacji o uprawie tych pięknych roślin i trzeba robić to troszkę na wyczucie :?

Teraz zaprezentuje kwitnienie chlorochilona obdarzonego intensywnym i bardzo przyjemnym zapachem. Kupiłam go przez pomyłkę i nawet nie przypuszczałam jak bardzo mnie oczaruje :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cycnodes i jego pierwsze, skromne kwitnienie :D

Obrazek

Obrazek

i pozostałe :D

tetraspis x amabilis

Obrazek

Obrazek

I z dedykacją dla Kasi ;:196
Mambo x Penang Girl

Obrazek

Obrazek

venosa

Obrazek

MM

Obrazek

Obrazek

vanda

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Dorotko ,dziekuje za tak wspaniala dedykacje ;:196 .Mambo x Penang Girl jest jeszcze piekniejsza niz sie spodziewalam ;:167 ;:167 ;:167 .
Wszystkie kwitnienia spektakularne jak zawsze.Mnie tez od jakiegos czasu spioszki bardzo interesuja ,Chlorochilon zawsze bardzo mi sie podobal,Wine Delight cudownie pachnie i jak tu wybierac :D .Jestem o krok od kupienia Fredclarkeara,jeszcze sie zastanawiam ,ale raczej pekne :;230 .Tak wiec na pewno sie zwroce do Ciebie po rady :)
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Piękne kwitnienia pokazałaś. Chlorochilon i cycnodes jakie cuda gratuluję ich kwitnień. Bardzo przypadł mi do gustu tetraspis x amabilis cudne ma te kreseczki. ;:138
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

actus pisze:Dorotko ,dziekuje za tak wspaniala dedykacje ;:196 .Mambo x Penang Girl jest jeszcze piekniejsza niz sie spodziewalam ;:167 ;:167 ;:167 .
Wszystkie kwitnienia spektakularne jak zawsze.Mnie tez od jakiegos czasu spioszki bardzo interesuja ,Chlorochilon zawsze bardzo mi sie podobal,Wine Delight cudownie pachnie i jak tu wybierac :D .Jestem o krok od kupienia Fredclarkeara,jeszcze sie zastanawiam ,ale raczej pekne :;230 .Tak wiec na pewno sie zwroce do Ciebie po rady :)
Kwiat na drugim pędzie niebywale rożni się od tego. Gdybym miała przykrytą roślinę nigdy bym nie powiedziała, że rosną na tej samej orchidei.
Kasiu oczywiście w miarę możliwości pomogę ;:196
Karnova pisze:Piękne kwitnienia pokazałaś. Chlorochilon i cycnodes jakie cuda gratuluję ich kwitnień. Bardzo przypadł mi do gustu tetraspis x amabilis cudne ma te kreseczki. ;:138
Dziękuję bardzo :D
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
x-P-1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 14 wrz 2013, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

No,no,no same cuda nic więcej nie umiem napisać
pozdrawiam i życzę samych sukcesów
Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”