ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Wierzba rośnie u mnie nad rzeką na wsi. Mam darmowy surowiec, który rośnie sam :) Zbieram się do niej już od kilku miesięcy...
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Oto pelargonie. W środku 1 kupowaną i reszta z nasion :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11697
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Może i ja sprobuję je wysiać. Pelargonie to mocarne rośliny, bezproblemowe.
Twoje naprawdę ładne, doniczka w kolorze miętowym pasuje kolorystycznie tak jak kwiatek w avatarze ;:oj
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Dziękuję :)
Wreszcie wybrałam się po gałęzie i zrobiłam pierwszą kulkę:

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2620
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Witaj Ewo, przyszłam wreszcie z rewizytą i od razu muszę, a raczej chcę pochwalić warzywa, masz je naprawdę dorodne, super ;:215
Czytam, że nie stosujesz nawozów sztycznych, masz dostęp do zwykłego obornika, czy używasz granulowanego, że tak Ci wszystko ładnie rośnie?
Róże świetnie kwitły, teraz pewnie szykują się do powtórki.
Nagietki, lwie paszcze, aksamitki i inne kwiatki fajnie rozewselają rabatę wzdłuż alejki.
Pelargonii nigdy nie siałam, robię sadzoneczki z pędów wczesną wiosną.
Wiklinowe wyroby bardzo mi sie podobają, kula wyszła całkiem fajnie ;:63
Miłego dnia :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Witaj, Jarha :) Używam granulowanego obornika w trakcie sezonu i gnojówek z pokrzywy i żywokostu oraz kompost, a na jesień czasem obornik "żywy" od znajomej rolniczki :)
Dziękuję za pochwały. W tym roku bardzo się przykładam do warzyw, dokształcam się i widać nieśmiałe efekty :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11607
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Ewo spotykamy się w wątkach, więc przybiegłam pozaglądać do ogrodu. :wit Przeczytałam wszystko i podziwiam jak świetnie zagospodarowałaś ogród w krótkim czasie. ;:180
Warzywnik pięknie urządzony, zazdroszczę foliaka. Skrzynki są świetną alternatywą na uprawę warzyw i kwiatów, gdy areał niewielki. ;:215
U mnie pomidory pod chmurką i w donicach, bo mam mikro warzywnik.
Róże ładnie Ci kwitną, jasna koło juki wyjątkowo pięknie się prezentuje. ;:oj
Własne wysiewy, to nie tylko oszczędność, ale też satysfakcja, że można od nasiona obserwować rozwój rośliny. Petunie miałaś przepiękne, a pelargonie z siewu wspaniale kwitną. ;:138 W dodatku białe, to moje ulubione.
Głaski dla zwierzyńca.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1768
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Ewo
Pelargonie masz śliczne, ja też w tym roku po raz pierwszy wysiałam mix nasion pelargonii kupionych w markecie.
Najwięcej w tym mixie miałam czerwonych, potem różowych i 2 szt białej.
Oprócz mixu posiałam odmianowe łososiowe (12 szt nasionek) i tylko jedno nasionko nie wykiełkowało.
Tak więc zachęcona powodzeniem chyba będę siała je co roku.
Kulka fajna, zrób ich więcej. Będą fajną ozdobą w ogrodzie.
Mi podobają się jeszcze z wikliny takie niskie płotki, które są ogrodzeniem rabatek.
Warzywa i owoce mniamniuśne.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Soniu, Ewita, dziękuję bardzo za miłe słowa :)

Polecam bardziej pelargonie, niż petunie, bo nie trzeba tak często podlewać. Mam południową wystawę i z petuniami najlepiej jakbym podlewała rano i wieczorem, a pelargonie wystarczy raz na 1-2 dni u mnie :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11607
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Ewuś w tym roku skusiłam się na zwisające petunie, ale nie dorównują wyglądem i bezproblemową uprawą pelargoniom. Przestawiam je raz na północny taras, raz na południowy i już mam ochotę je wyrzucić. W dodatku to niekończące się skubanie przekwitłych kwiatów. ;:222 Ubiegłoroczne pelargonie były bezobsługowe. ;:173
Dobrego tygodnia. ;:168
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Prawie każdą wolną chwilę wykorzystuję teraz na znoszenie plonów do domu i ich przerabianie. Szkoda, że w ogrodach najczęściej jest tak, że jak nie ma nic to nie ma, a jak jest plon to na raz taczka warzyw w ilościach nie do przejedzenia. Wolałabym, żeby ogród produkował jedzenie cały rok w rozsądnych ilościach :lol:
Obrazek

Oto część moich plonów. Dojdą jeszcze przetwory z pomidorów i buraczków. No i sezon na ogórki, cukinie i patisony nie dobiegł jeszcze końca, choć ogórki powoli kończą żywot. Na szczęście wykiełkowała już druga partia na jesień. Pierwszy raz w tym roku wysiałam ogórki w lipcu. Zawsze myślałam, że ogórki są do sierpnia i koniec ze świeżymi ogórkami, a tu okazuje się, że siewy można powtarzać i mieć świeże do samej jesieni :)
Obrazek

Dynie Amazonki spisują się dobrze. Zajmują mało miejsca, a i tak dadzą mi kilka małych dyniek. Na 1 krzaku mam już 2 ładne dyńki, które za kilka tygodni będą do zbioru. Na drugiej też zawiązały się 2 maluchy. Trzecia, przy której rośnie dzika czwarta samosiejka wygląda kiepsko i chyba nie da mi plonu.
Obrazek

Oto patisony:
Obrazek

Pomidory w tym roku są opóźnione, pomimo siewu i sadzenia w terminie. Bawole serca powoli się czerwienią. Dziwne jest dla mnie, że mix koktajlówek w tunelu jeszcze nie dojrzał. Na razie jem maskotki z doniczek. One dają owoce już od kilku tygodni, a były siane później, niż tunelowe.
Obrazek
Obrazek

Ładnie kwitną i jeszcze ładniej pachną lilie drzewiaste i tygrysie. Niestety trawy zeberki i inne rośliny je zagłuszają, więc na jesień czeka je przeprowadzka.
Obrazek

Pelargonie zaczęły żółknąć i przekwitać, ale po oczyszczeniu prezentują się świetnie.
Obrazek

Coś mało mam kwiatkowych zdjęć, ale w tym roku postawiłam na ogród użytkowy, bo chcę wyprodukować i przetworzyć jak najwięcej żywności, po którą nie będę musiała w zimie latać do sklepu. Byłoby więcej koloru, gdyby wykiełkowały mi słoneczniki, ale cóż. Cieszę się z tego, co mam :wink:
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Zakwitły mi pełne onętki i wyglądają bardzo ładnie. Mam nadzieję zebrać na jesień nasiona. W paczce było tylko tyle nasion, że wystarczyło na małą kępkę kwiatów, więc chcę sama zrobić duży zapas.

Obrazek

Obrazek
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 952
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Witaj Ewo przeszłam po całym Twoim poście i widzę jak duże zmiany zaszły na Twojej działce. PO prostu działka wypiękniała taka elegancka teraz. ;:138 Dużo nasadzeń masz tych kwiatowych i warzywnych. Piękne te Nagietki pełne ;:oj Onętki pełne miałam parę lat temu bardzo je lubiłam ale mi się nie rozsiały na następny rok.
.pozdrawiam Bożena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”