Awokado - uprawa z pestki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

smoczyca111 wrzuć je na 24 do wody po czym posadź w pionowo w doniczce tak by połowa, ta bardziej okrągła strona nasiona była ponad ziemią. :wink:
smoczyca111
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 15 kwie 2009, o 11:20
Lokalizacja: pabianice

Post »

Bardzo serdecznie dziękuję, nie miałam pojęcia jak je posadzić :-) A czy avocado prędko rośnie , tak tylko pytam bo nie mam pojęcia, nigdy nie miałam jeszcze.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ania Banaszek pisze:Więc to skomplikowany proces wymagający obopólnej współpracy :lol:
Po pierwsze żadnego zraszania (wiem że w szklarniach się je zresza ale u mnie to przyniosło odwrotny skutek) Po drugi etrzeba oberwać wszystkie chore liście (wyglada gorzej niż z tymi brązowymi :lol: ) ale tak trzeba. Potem mocno podlewać. Awokado lubi wodę. Poza tym bardzo lubi towarzystwo innych kwiatów, tworzą mały mikroklimat wokół niego i nawilżają powietrze co zapobega czernieniu liści :) Ot i cała filozofia :)
Aniu! Wlałaś balsam na moje serce! Trafiłam w jakimś czasopiśmie- fachowym- na opinie, że rok, dwa i po awokado. Już się pogodziłam z tym, tym bardziej,że mój młodociany ma 7 liści, z tego 3 brązowiejące. Zastosuję się do Twoich rad, i przestanę pryskać. Wody mu nie żałuję, wypuszcza już nowe listki.
Waleria
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Avokado bardzo silnie rośnie w system korzeniowy, w domu wskazane jest przesadzanie w większą o 4 cm w średnicy doniczkę dwa razy w roku, jeśli ma mało miejsca na rozrost systemu korzeniowego często brązowieją i spadają liście. :wink:
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Czarodziej_ pisze:Avokado bardzo silnie rośnie w system korzeniowy, w domu wskazane jest przesadzanie w większą o 4 cm w średnicy doniczkę dwa razy w roku, jeśli ma mało miejsca na rozrost systemu korzeniowego często brązowieją i spadają liście. :wink:
Czarodzieju! Jaki ma system korzeniowy awokado? Palowy czy wiązkowy? W tej chwili moje a. ma 33cm, doniczka 10. Już przesadzać?
Waleria
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Awokado ma system korzeniowy palowy co do przesadzenia - prosty sposób dwa dni po podlaniu wyjmij delikatnie bryłę korzeniową z doniczki i zobacz czy korzenie przerosły już ziemię w jakiej rosły, jak zobaczysz grubą siatkę korzeni zamiast ziemi należy przesadzić. :wink:
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

To ja mam pytanie:P Jaka powinna być ziemia do awokado? Zwykła, uniwersalna?
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
jincs
50p
50p
Posty: 76
Od: 25 sty 2008, o 23:25
Lokalizacja: Chocicza

Post »

Ja mam zwykłą ziemie uniwersalną.może być jednak chyba tez do palm.
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

A właśnie. Zapomniałem dopytać w poprzednim poście. Czy ta pestka potrzebuje jakiegoś okresu spoczynku, czy od razu mogę ją wsadzić do ziemi?
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
jincs
50p
50p
Posty: 76
Od: 25 sty 2008, o 23:25
Lokalizacja: Chocicza

Post »

Ja wsadziłem od razu do wody i wyróśł korzeń.potem do ziemi. ale na forum czytałem, że wsadzano od razu do ziemi.moim zdaniem lepiej trzymać pestke w wodzie, bo łatwiej zobaczyc czy wypusci korzeń.nie z kazdej wyrasta roslina.
Krystyna.F
ZBANOWANY
Posty: 3526
Od: 30 kwie 2009, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak i w czym zasadzić Awokado?

Post »

Kupiłam ostatnio Awokado (2 szt.),które zjadłam.Pozostały mi pestki.Chciałabym je zasadzić do ziemi,ale nie wiem jakiej do tego celu ziemi użyć i którym końcem wsadzić pestkę w ziemię? Czy tą pestkę schować całą w ziemi,czy też troszkę ma ona wystawać ponad ziemią? Moja pestka ma kształt łezki,czyli z jednej strony jest spiczasta,a z drugiej ma kształt jakby szerszej części jajka.Proszę,pomóżcie mi!
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak i w czym zasadzić Awokado?

Post »

Próbowałam na początku tego roku wyhodować avocado z pestki postępując wg tych wskazówek, czekałam 3 miesiące
i nie doczekałam się korzeni :evil:

Pestka w połowie marca wylądowała w kompostowniku :lol: i całkiem o niej zapomniałam.

W ub tygodniu podczas przerzucania kompostu M zauważył, że coś wypuszcza liście :shock:.
A to coś okazało się pestką avocado z pięknymi korzeniami i silną ulistnioną łodygą :heja

Tak więc masz 2 sposoby, wybór należy do Ciebie .

Życzę powodzenia w uprawie :)
Pozdrawiam, Jagoda
Krystyna.F
ZBANOWANY
Posty: 3526
Od: 30 kwie 2009, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak i w czym zasadzić Awokado?

Post »

Serdeczne dzięki za pomoc! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”