Mój ogródek-Ina

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Biegam po innych ogrodach i nie zauważyłam,że mój wątek został odkurzony. :lol:
Witam wszystkich odwiedzających,bardzo mi miło.
"Błękitnego Anioła" mam już parę lat. Rośnie w pełnym słońcu i chyba mu się to podoba.
Moje hibiskusy doniczkowe najlepiej czują sie właśnie w ogrodzie. Tam najlepiej rosną i kwitną. Tylko nie lubią pełnego słońca ,bo wtedy mają poparzone liście.
Trochę mi czasu brakuje,ale w końcu muszę zobaczyć ,czy w moim ogrodzie też już jest wiosennie. :wink:
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Asiorku ketmia syryjska jest krzewem bezproblemowym. Mam parę różnych odmian ,rosną w różnych miejscach i wszędzie im dobrze. Nigdy ich nie okrywałam na zimę i nie przemarzały.Tylko ,że ja mieszkam w Wielkopolsce a w innych rejonach Polski jest zimniej. Młode krzewy przycinam wiosną,żeby sie ładniej rozkrzewiły ,starsze tylko kosmetycznie ,lub wcale. Trzeba pamiętać,że ketmie startują na wiosnę bardzo późno.Zauważyłam,że mniej więcej wtedy ,jak forsycje przekwitną. Dlatego trzeba poczekać i nie wyrzucać krzewów z myślą,że zmarniały.
Co jeszcze można o nich powiedzieć? Może to ,że to krzewy śmieciuszki.Kwiaty utrzymują się krótko i ciągle ich pełno leży pod krzewem.Trzeba systematycznie sprzątać.Ale warto je mieć,bo to krzewy o pięknych kwiatach.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Jak tutaj pięknie i kolorowo. masz moje ulubione krokusy więc na pewno będę u Ciebie gościł. Bardzo lubię oglądać wiosenne kwiaty: hiacynty, tulipany, żonkile-och już nie mogę sić doczekać :wink:
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

inag1 pisze:Biegam po innych ogrodach i nie zauważyłam,że mój wątek został odkurzony. :lol:
Święty czas że został odkurzony.
Może teraz wstawisz zdjęcia z lata i jesieni ? :P
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Post »

Dzięki Ino za cenne informacje mnie najbardziej podoba się ta ketmia o niebieskich kwiatach poluje na nią juz drugi rok, może w tym mi się uda kupic taki o jakim marzę,
Pozdrowionka
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Inko nie wiem jak to się stało, że mnie tu nie było....ale jestem i mogę teraz popodziwiać i powspominać Twoją wiosnę.....przepiękne są te wiosnenne kwiaty no a przede wszystkim buźki bratków....masz takie ładne kolory a ten jasno niebieski jest niespotykany. :P

Czekam z niecierpliwością na "nową" wiosnę u Ciebie. :D
Awatar użytkownika
gulek
200p
200p
Posty: 311
Od: 16 mar 2008, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Podoba mi się bardzo krzewuszka, mam juz kilka posadzonych na jesieni (zobaczymy co z nich będzie) , ale jeszcze mam jedną... właśnie krzewuszke variegata , poszukam dla niej miejsca na wiosne :)
Urszula B
500p
500p
Posty: 642
Od: 27 sty 2009, o 08:21
Lokalizacja: Sokolniki Las k/Łodzi

Post »

..bardzo dziękuję za odwiedziny i wpis u mnie, mojemu ogródkowi daleko jeszcze do twojego, tyle masz różności i tak jest tu barwnie i wesoło, że chętnie się spaceruje po Twoim ogrodzie, pozdrawiam i zapraszam częściej.
"Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie."
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

Gabriela pisze:Święty czas że został odkurzony.
Może teraz wstawisz zdjęcia z lata i jesieni ? :P
Właśnie, podpisuję sie pod słowami Gabi. Ino czekamy na fotki ;)
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Inko odwiedzał Twój ogród parę razy , za każdym razem robił na mnie ogromne wrażenie .Masz piękne kwiaty i pomysłowo posadzone tylko pozazdrościć . Ja też proszę o fotki :lol:
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11364
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Post »

Witam Cię Ino -pobyłam dzisiaj w Twoim ogródku i miłe spędziłam chwile.Fajne masz rośliny.Podpatrzyłam Krzewuszkę wariegata przyciętą i przypomniałam sobie swoją ukorzenianą z patyka w ubiegłym sezonie.Będę musiała ją przyciąć na wiosnę,żeby nabrała wigoru i zakwitła pięknie,bo pojedyncze kwiaty już się latem pokazały.
pozdrawiam.
Maria. :D .
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
grazka_j
1000p
1000p
Posty: 1521
Od: 8 paź 2007, o 23:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Podobają mi się tawułki i liliowce. Śliczne. ;:63 ;:63 ;:63
grazka_j - moje wątki
Pozdrawiam serdecznie. Grażyna
Urszula B
500p
500p
Posty: 642
Od: 27 sty 2009, o 08:21
Lokalizacja: Sokolniki Las k/Łodzi

Post »

hmm.. mnie się podobają wszystkie kwiaty:)a szczególnie ketmia , która masz w podpisie okna:)

pozdrawiam
Urszula B - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19821
"Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”