Karczownik,kret, nornica czy... - 2cz.(2007.06.28 - do 2011.11.06)

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy! Krety atakują!

Post »

Bardzo ograniczyłem działenie kretów,prawie do zera,metodą wyjątkowo ekologiczną.
Sypię do dziur wapno chlorowane,zalewam wodą i to wszystko.Stosuję też palące się
śmierdziele z saletry potasowej i cukru,z dodatliem siarki.Przepis można znaleźć pod hasłem
Karmelki.
astronom48
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 15 maja 2011, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy! Krety atakują!

Post »

Jakbyś mógł to napisz mi przepis na PW bo nie mogę znaleźć(L)
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomocy! Krety atakują!

Post »

Czy krety nie są czasem pod ochroną? Przeraziło mnie to wapno i te spaliny :evil:
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5102
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomocy! Krety atakują!

Post »

Są pod ochroną na terenie otwartym , tylko dlaczego świnie nie są pod ochroną , bo dużo mają podobieństwa w DNA , to przyroda jest bardziej okrutna jeden drugiego zjada .
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomocy! Krety atakują!

Post »

Zjada bo musi, ale trucie spalinami? Nieludzkie to jakieś.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5102
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomocy! Krety atakują!

Post »

Osobiście tego nie robiłem, ale w literaturze dawniej zalecali taką metodę, ja zaś wyłapuję wodą i kilka kilometrów dalej wypuszczam je do lasu, może za dwa lata do mnie przyjdą z powrotem i tak w kółko.
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy! Krety atakują!

Post »

Mirzanie - Twoja metoda jest z pewnością skuteczna, ale mógłbyś niektórym z nas oszczędzić tych szczegółów. Ty po prostu mordujesz zwierzęta ze szczególnym okrucieństwem i z sadystycznym zacięciem to opisujesz.Jeżeli są inni miłośnicy takich sposobów walki z kretami - zawsze możecie je sobie przekazywać na PW.
W końcu to jest forum ogrodnicze i spotykają się tu - w znakomitej większości miłośnicy NATURY, a więc zarówno roślin jak i zwierząt. Bo przypominam Ci, że kret to jest też zwierzę, istota żywa, odczuwajaca ból i cierpiąca.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy! Krety atakują!

Post »

Jak mu nie zasmrodzisz korytarza,to się nie wyprowadzi.Możesz lać do dziury wodę.Kiedyś
zapomniałem zakręcić,przez noc wyleciało 40 kubików i nic nie pomogło.Może wyobrażenia
masz sadystyczne.Patrz wyżej,też ktoś pisał o kopceniu z silnika.A karbid pachnie?
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy! Krety atakują!

Post »

astronom48 pisze:Jakbyś mógł to napisz mi przepis na PW bo nie mogę znaleźć(L)
Przepis można samemu zmajstrować,po kilku próbach.
http://patrz.pl/szukaj/pirotechnika-sal ... -karmelek/
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomocy! Krety atakują!

Post »

ekopom pisze:Osobiście tego nie robiłem, ale w literaturze dawniej zalecali taką metodę, ja zaś wyłapuję wodą i kilka kilometrów dalej wypuszczam je do lasu, może za dwa lata do mnie przyjdą z powrotem i tak w kółko.
Też bym tak robiła. Owszem, przysparzają mi szkód, ale były na tym skrawku ziemi pewnie na długo przede mną i są u siebie. Owszem, płoszyć, przeganiać-to rozumiem, ale nie zabijać, ostatecznie, dokupię sobie wypadniętą roslinę, a kopce to już w ogóle mi nie przeszkadzają.
Ktoś kiedyś przytoczył fajne zdanie- "To ty jesteś gościem przyrody."
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5102
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomocy! Krety atakują!

Post »

Kret w niektórych przypadkach jest pożytecznym zwierzątkiem,bo oprócz dżdżownic, także żywi się szkodnikami (pędraki ,drutowce) i dlatego na polu jest pożyteczny, może ogórki go nie znoszą, bo podrywa je.
galczych
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 maja 2011, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Myslalem ze u mnie grasuje nornica, bo jak zakopywałem korytarze to ciagle byly odbudowywane. Walczyłem z nim 2 mce, próbujac roznych trutek,odstraszaczy i łapek.
Az wkoncu zastosowałem to co przewinelo sie kilka watkow wcześniej

http://www.youtube.com/watch?v=iBzuD3Kt ... r_embedded

I po 2 dniach złapał sie kret,
Co nie zgadza sie z poprzednimi wypowiedziami to ten moj kret odkopywal zasypane korytarze, tworzył nowe nawet zaraz pod powierzchnią - generalnie na roznej glebokosci od 1cm - 30cm. Np na piaszczystej glebie, jak przeszedł, to pod wlasnym ciezarem zasypywaly sie i po deszczu pozostawała lekka rynna. Kopce byly bardziej plaskie.
nie wiem czy to szczescie czy to dobra łapka, ale łobuziak sie złapał. Niestety ale był nieżywy tak wiec nie polecam osobom bardzo wrażliwym i trzeba wiedzieć iż poza ogródkami działkowymi jest pod ochroną.
astronom48
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 15 maja 2011, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy! Krety atakują!

Post »

Ok rozumiem was. W takim razie co zrobić nie stosując chemikaliów?
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”