Na Polnej... działka pachnąca różami...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

19 hortensji ;:224 ......to dopiero armia bukietowa.
Ja mam zaledwie kilka i wydaje mi się, że zajęły strasznie dużą powierzchnię.
Ale nie wszystkie kwitną jakbym chciała, pewno robię jakiś błąd, albo moja ziemia nie specjalnie im odpowiada.
Doktorek sam się ze mną pożegnał i nie żałuję, bo miał tak zniekształcone kwiaty ze szok a w dodatku stale atakował go mączniak, więc się rozstaliśmy bez żalu.
Też mam kilka zdechlaczków, którym dawałam szansę, ale teraz już definitywnie się z nimi żegnam.
I wiesz co Gabi ?.......fajne takie zmiany, bo po nich ogródek znowu inaczej wygląda, jest odświeżony, taki jak po liftingu. :D
A że to kosztuje......no cóż uroda zawsze wymaga poświęceń. ;:306
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Gabrysiu widzę że reorganizacja różana się szykuje. W sumie, to masz rację że nie ma co trzymać chorych egzemplarzy.
Powiedz mi, czy jak róża złapała rdzę, to znaczy że już dożywotnio? Czy da się z tym walczyć...?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Jadziu, moje angielki jakoś sobie radzą, ale to młode róże, w większości zeszłoroczne...
No ale tak mi się spodobały, że zamówiłam kolejną księżniczkę, Boscobel i Mounstad... ale tym razem posadzona będzie w miejscu, gdzie ją trochę zacienią inne rośliny... ta na patelni musi sobie radzić, bo nie będę jej przesadzać... a patyczkowego doktorka też nie mam gdzie posadzić, ale na razie rośnie.. słabo, bo słabo, ale przynajmniej zdrowy....

Gosiu, jak dla mnie Crocus jest piękną różą, choć czasem łapie mączniaka... a szczególnie teraz kwiaty są wyjątkowo piękne i wybarwione...
Ja też daję szansę 3 lata i nawet moja First L. po przesadzeniu, za karę oczywiście, dość dobrze się spisuje... może nie jest aż tak wigorna jak opisują, ale coś już drgnęło... na razie zostaje... dodam tylko że nie praży na nią słońce i być może dlatego trochę ruszyła...
A Garden... gdyby tylko trzymała ze dwa dni dłużej kwiaty, byłaby naprawdę różą idealną... mam ją już kilka lat i mogę stwierdzić że to piękna i zdrowa róża...
Aphrodite zaś, została w zeszłym roku potraktowana dość brutalnie... musiałam ją przesadzić i nie udało się tego zrobić dobrze bo miała już chyba z 5 albo 6 lat... ale na szczęście kawałek był ukorzeniony, więc odcięłam to i posadziłam na nowo... rośnie i kwitnie... ;:333 deszcz jej nie straszny, ale na słońcu również cierpiała...

Ewelinko, no imprezowałam, ale ogród jest też do wypoczynku, więc aż tak bardzo się nie przemęczam... ;:306
O cebulach nie zapomnę, bo te wykopane plączą mi się pod nogami, więc siłą rzeczy będę musiała je powsadzać... na razie nic nie kupiłam nowego, bo jakoś cienko u nas...
A róże... hmmm... powiem tylko tyle... pisałam już że uwielbiam jesień, i właśnie teraz róże pokazują się z jak najlepszej strony... są piękne, dobrze wybarwione, i nic to że niektóre golaski, ale są tak świeże że nic tylko podziwiać... mój zapał na razie nie ostygł, ale obawiam się że wiosną ostygnie, gdy zacznie się cięcie... zresztą, zastanawiam się czy nie skrócić już późną jesienią te największe, żeby wiatr hulający zimą nie wyłamał pędów jak to często było.....

Na resztę odpowiem wieczorem, bo mój eM. mnie pogania... zdjęcia też będą... wczorajsze, ale będą... zapraszam... :wit
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Gabrysiu, piękne zdjęcia z Twojego ogrodu, niesamowicie wszystko kwitnie, tak barwnie- ślicznie!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Grażynko, dzisiaj dokupiłam dwudziestą.... ;:306
Ostatnio kupiłam niby Pink Diamond, ale okazało się że to Vanilla F... no i niestety to już druga, a ta dzisiejsza mam nadzieję że to ta, którą chciałam... jak ja nie znoszę pomyłek... Obrazek
moje kwitną ładnie, a szczególnie te z wielkimi i pełnymi wiechami, takie jak Limelight, Silver Dollar czy chociażby Phanton...
Z tymi zmianami masz rację... od czasu do czasu trzeba coś zmienić, bo inaczej wiałoby nudą... ;:306

Basiu, szykuje się ale już tylko tak trochę... w zeszłym roku chyba była większa rewolucja... no i zapewne na tym zakończę wymianę i zakup róż... no chyba że jakaś nie przeżyje, albo nie będzie rosła... mam dwie Lawender Ice, które strasznie niechętnie rosną, więc jeśli przyszły sezon będzie znowu marny, to pożegnam się z nimi...
A co do rdzy... Novalis w zeszłym roku złapał rdzę i oskubałam go do zera, potem wypuścił nowe liście, ale już bez rdzy... a w tym roku wiosną znowu miał kilka liści zarażonych, więc też je oskubałam i na razie nic więcej nie widzę... doktorek miał dużo i w zeszłym i w tym roku, więc go wyrzuciłam... ja myślę że trzeba walczyć z rdzą, bo widzę u sąsiadek że mają aż czerwone liście od rdzy... ale one nie dbają o róże... a czy to będzie dożywotnio, to na 100% nie wiem, ale wydaje mi się że bez pomocy rozlezie się po ogrodzie...

Kropelko, serdeczne dzięki... ;:168

A teraz obiecane zdjęcia...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Niesamowite są te Twoje zdjęcia. Prześliczny ogród, wspaniałe kwiaty. A powiedz co Ty masz jakieś podpory z palet czy płotki?
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Oj Kropelko... pozwól że tak będę do Ciebie pisać, bo uwielbiam Twój nick... ;:168 , ja nie bardzo jestem zadowolona ze zdjęć, bo albo moje okulary nie pokazują tak jak powinny, albo rzeczywiście nie są wyraźne jak powinny być...
Nie powiem.. nie będę skromna.. z ogródka jestem poniekąd zadowolona, szczególnie teraz, gdy wszystko jest rozrośnięte i wygląda dość buszowato... ale nie znaczy to że nie mam pustych miejsc... staram się tak ustawiać obiektyw, żeby wyglądało właśnie na wielki busz... ;:306
aha... pytałaś o te palety... mam zrobiony z nich taki płotek, który oddziela część warzywniczą od ozdobnej... nie miałam co z nimi zrobić, więc wymyśliłam płotek...

no to jeszcze kilka niedzielnych zdjęć...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Gabrysiu czy werbena przetrwała u Ciebie zimę czy sadziłaś na wiosnę.
Moja niestety nie przetrwała zimy a jest cudna.
U Ciebie jak zwykle piękne widoczki lekko muśnięte jesienią. ;:167
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Nie no nie masz na co narzekać, bo ogród w kadrze ślicznie się prezentuje. W sumie tak trzeba manewrować aparatem ;:306
A o palety pytam, bo u mnie jest problem z psami sąsiada i tak właśnie miałam przebłysk na płotek z palet, tylko nie bardzo wiedziałam jak to połączyć, na czym zamontować, żeby się nie przewracały. Możesz podpowiedzieć jak to u Ciebie jest rozwiązane? Jakieś dokładniejsze fotki?
Nie wykluczam, że zmałpuję pomysł bo palet darmowych mam pod dostatkiem aż nadto, a potrzeba odgrodzenia bardzo silna...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Boscobel cóż... też nie jest okazem zdrowia przynajmniej na razie.... no i potrzebna mi jest do posadzenia obok Rose de R.... jak myślisz, będą pasowały razem ? czy raczej iść w inny kolor ?...
Czy ja wiem? Chyba dałabym mu do towarzystwa coś w jasnym różu... ;:224 Jakoś mi do niego nie bardzo pasuje ten fiolet Rose de Resht. Nie mogę sobie wyobrazić razem tej pary, co nie znaczy, że to połączenie nie będzie udane. U mnie za towarzystwo z jednej strony ma The Wedgwood Rose a z drugiej William & Catherine. Nieco z tyłu rośnie Falstaff i też fajnie razem wyglądają ;:108
Twoje zdjęcia jak zawsze podziwiam z otwartą buzią ;:oj Jest w nich jakaś magia ;:167
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Witaj Gabrysiu :wit . Z tym przycięciem zbyt długich batów niektórych róż przed zimą to masz chyba trochę racji. Szkoda żeby śnieg ( o ile będzie ;:306 ) wyłamał całe pędy. Jestem zachwycona ;:oj . Jak cudnie wygląda Twój ogród o tej porze roku ;:215 . Pięknie i kolorowo a przede wszystkim bujnie ;:333 . Wiem, wiem luki też masz ale ich nie pokazujesz ;:173 . Za to u mnie same luki ;:oj . Gdyby nie hortensje i trawy byłoby cienko ;:222 . Chyba trzeba znowu popracować nad rabatami żeby zdobiły cały rok a nie tylko do lipca :roll: . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Gabi już nie będę chwalić Twoich fotek, bo jak zawsze są cudne .Każda roślina wygląda na nich zjawiskowo ;:167 tak jak te śliczne cyklameny czy róże.O takich fotkach mogę tylko pomarzyć ;:224
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Eluś, ta werbena mocno mi się rozsiała i wiosną miałam sporo siewek... ona nie zimuje w gruncie... mam nadzieję że i w tym roku coś tam się wysiej, chociaż tak prawdę mówiąc to nie bardzo wiem gdzie ją posadzić...

Kropelko, w kadrze tak, ale i na rzeczywistość nie narzekam, choć już coraz mniej kiatów kwitnie...
Pytasz jak mam połączone... wiesz, ja to mam taką prowizorkę... .. zostawiłam trochę dłuższe deski i zwyczajnie są wbite w ziemię... ale mam też tam takie metalowe pręty, które podtrzymują palety, żeby się nie wywróciły... na parę lat będzie, a jak zgnije to co w ziemi, to będę kombinować... nie pierwszy raz zresztą, bo wiesz... ja to taki "pomysłowy Dobromir ".... ;:306
Jeśli masz sporo palet, to jak najbardziej ... zawsze to jakaś dekoracja i całkiem fajnie wygląda... nawet moja sąsiadka, co małpuje sporo ode mnie, też sobie zrobiła płotek.. choć nie z palet, ale płotek postawiła... musi mieć tak jak ja... ;:224

Dorotko, ja latałam z kwiatami Boscobel i przymierzałam do Rose de R... i nawet całkiem dobrze to wyglądało...
Ja mam róże sadzone w trójkąt, są dość daleko jedna od drugiej... no i wyglądało by to tak, że w jednym rzędzie jest Pomponella i Rose, a przed nimi pośrodku właśnie byłaby Boscobel... rośnie tam jeszcze Novalis, Minerwa, a z drugiej strony od Pomponelli, ale też przed nią pośrodku Concerto... w sumie to są jakby trzy rzędy, ale róże sadzone zygzakiem... kurde... ale namotałam... Obrazek... Obrazek

Ewelinko, jeszcze nie wiem co zrobię, ale pomyślę...
U mnie też sporo hortensji i traw... no i jeszcze jeżówki kwitną... parę, ale zawsze to coś...

Jadziu, a ja nie do końca jestem zadowolona... jak już pisałam chyba moje okulary są zdarte, bo widzę że są trochę rozmazane... albo przy zmianie rozmiaru tracą na jakości... ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”