Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20162
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Dużo słońca i otworzy się na pewno. :)
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

widzę rozwój następuje szybko, zapewne w następnym sezonie już zabraknie miejsca w szklarenkach.
TomekTe pisze:Dlatego górali i góralki przewiduję na najwyższym poziomie, pod uchylonym daszkiem, niższe piętro może być dla lubiących się wygrzewać szklarniowo. Jeszcze tego dobrze nie rozplanowałem, ale wszystko przede mną ;-)
Przez większą część lata można ich w ogóle nie osłaniać przed deszczem, właściwie to te szklarenki przydają się tak koło września, kiedy już temp spada, więc latem najlepiej mieć wszystko otwarte na oścież
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Acz z np. mediolobiwkami trzeba uważać, bo jeśli są zalane na maks i jest upał powyżej 30 stopni to rzepka może się zagotować. No i chcąc nie chcąc, zawsze warto kontrolować ilość nawadniania. A deszczówkę, jako lepszą od kranówki można sobie zgromadzić w zbiornikach ;)
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

banditoo pisze:widzę rozwój następuje szybko, zapewne w następnym sezonie już zabraknie miejsca w szklarenkach.
Bandito dzięki za słowa pocieszenia ;-) No ale jakie mam inne wyjście? Oczywiście poza kupnem domu z ogrodem? ;-)
Ewentualnie, idąc nieco abstrakcyjnym wątkiem, mógłbym wybudować inspekty a może nawet szklarnię w pracy, jest tu całkiem dużo wolnego terenu (lotnisko), może w ramach świadczenia pracowniczego zgodziliby się podpiąć mnie pod lokalne CO? :)))))

Póki co są szklarenki na balkonie, o nie najlepszej wystawie, muszą mi wystarczyć. Okaże się z czasem co będzie chciało u mnie rosnąć i mam nadzieję że nie upiekę kolekcji zapominając o zamkniętych drzwiczkach w upalny dzień....
Czarny - magazynowanie deszczówki musiał bym już chyba prowadzić w mieszkaniu ;-) Przypuszczam też, że deszcze w Warszawie nie byłyby ulubionym napitkiem kaktusów? Na razie podlewałem rośliny tylko raz i używałem do tego celu wody przefiltrowanej za pomocą dzbanka Brita.

Miłego dnia Wszystkim! - dziś wreszcie są szanse na przebłyski słońca! :)
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Tomku,bardzo dobrze,że jesteś przewidywalny z tą szklarenką ;:215
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Gaga1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1134
Od: 18 sie 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Witam i ja w bardzo ciekawie zapowiadającym się wątku :wit :wit
Tak to już jest z nami zakręconymi........moim marzeniem było mieć tyle kaktusów,żeby zapełnić cały parapet w kuchni,
potem zabrakło już parapetów w całym domu.
Jak trafiłam na to forum to wsiąkłam na całego i cała kolekcja powędrowała do ogrodu a tam zaczęło się kombinowanie
w czym to wszystko trzymać(szklarenki,inspekty i tym podobne)
Jak pobędziesz tutaj dłużej z nami to wierz mi ,że się przekonasz jak chciejstwo potrafi być ogromne.
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Witaj, i ja zawitałem do Twojego wątku. Jestem bardzo początkującym kaktusiarzem, ale z czasem mam nadzieję się rozwinąć :wink: Szklarenka wpadła mi w oko i zaczynam się bać o stan posiadania w moim skromnym portfelu, ale czego się nie robi dla hobby ;:306
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Co do tych kuwet to też był bym zainteresowany :wink:
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Przemek podaj mi na PW maila, to wyślę Ci zestawienie odpowiedzi, które otrzymałem od firm (4), które produkują tace ;-)
Jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany, to pls na PW.

Bogdan, to właśnie często tak jest z hobby - z jednej strony daje radość a z drugiej odciąga kaskę z portfeli - ale często można połączyć jedno z drugim, jak ktoś lubi zakupy ;-)
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Ja nie lubię zakupów. Jacek bandyda pokątnie sugeruje, że żadna baba ze mnie, ale prawda jest właśnie taka. Jednak gdy chodzi o kwiaty - ooooo, to tak, tu mogę się zatracić. Dlatego i ja o te tacki piszę na PW, bo mnie już wkurzały w tym sezonie niedopasowane kuwetki ;:oj
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Żaneta, ja kaktusowe zakupy uwielbiam, w przeciwieństwie do zwykłych zakupów - chodzenie po sklepach wysysa ze mnie energię :)
Ale prawdę mówiąc wolał bym przeskoczyć już na kolejny etap wtajemniczenia kaktusiarskiego i kupowanie kaktusów on-line zamienić na takie w realu połączone ze zwiedzaniem kolekcji. Na jesieni wybieram się na urlop do Juraty - w pobliżu pewnie odwiedzę gospodarstwo Państwa Hinz. Nie wiem czy w tej okolicy są jeszcze inne spore kolekcje?
Przypuszczam, że powrót na łono Warszawskiego PTMK również może zaowocować wartościowymi kontaktami, pamiętam, że w okolicach Warszawy było kilku kolekcjonerów ze szklarniami....
No i ten Chrudim chodzi mi po głowie, ale jak się w tym roku nie uda to może chociaż wiosenny Hawierzów? :)
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

No w tamtejszych okolicach to obecne najciekawsza kolekcja chyba Tomka 'blabla'.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Faktycznie. Piękna kolekcja - widziałem ją nawet na jakimś filmie z telewizji regionalnej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”