Magnolia problemy w uprawie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
mala_153
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 maja 2015, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja magnolia umiera

Post »

kupilam je w markecie carefour. ziemia pH byla prawie 8 pH. kupilam nawoz do zakwaszania gleby i teraz ma 5,5 prawie 6
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja magnolia umiera

Post »

Podlałaś tak stężonym nawozem??
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moja magnolia umiera

Post »

Wg mnie trzeba zaraz wyjąć z tej ziemi,tzn. lekko otrzepać z tej nawożonej,wsadzić ponownie do jakiejkolwiek innej,bez odżywek.Włóż obie doniczki do wiaderka,na dno nalej troszkę wody żeby miały wilgotno.Postaw w osłoniętym miejscu.Coś mi się nie chce wierzyć,że ziemia ogrodnicza miałaby takie wysokie pH,no chyba,że ktoś by sypał związki wapnia,a to już by była całkowita indolencja w przypadku magnolii.
Prawdę powiedziawszy,posadziłam już kilka magnolii w życiu i nigdy nie martwię się o odczyn ziemi do której ją wsadzam,bo zwykle gleby są zakwaszone.
Jeszcze słowo do nowej koleżanki-jeżeli coś kupujesz w doniczce,a nie masz odpowiedniego stanowiska,zadołuj roślinę z doniczką na chwilę,albo potrzymaj w osłoniętym miejscu.Z doniczki zawsze możesz posadzić w każdym czasie.
Przed chwila poczytałam o pehametrach ogrodniczych i na tej podstawie doszłam do wniosku,że to nic nie warta zabawka,która podaje wskazania obarczone tak dużym błędem,że można sobie zniszczyć rośliny.No chyba,że jakiś drogi i z atestem.
Halina
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Moja magnolia umiera

Post »

Niepotrzebne te kombinacje i nawóz, tym bardziej roślinie w ciasnej doniczce, która niezwłocznie powinna zostać posadzona do gruntu. Magnolia wcale nie musi mieć kwaśnej ziemi, ważne by była przepuszczalna.Jak nie możesz sadzić do gruntu, to trzeba przesadzić do większej donicy w pierwszą lepszą ziemię do kwiatów.
mala_153
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 maja 2015, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja magnolia umiera

Post »

dziekuje za rady. dzis moje magnolie wygladaja tak. co sadzice o tych korzeniach? czy da sie je uratowac?? Obrazek Obrazek Obrazek
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moja magnolia umiera

Post »

Korzenie wyglądają dobrze tylko popalone liście.Wsadź tak jak pisaliśmy-na pewno trzeba zmienić ziemię.I już nie kombinuj tylko sadź.pH-metr potestuj na wodzie lub occie.
Halina
mala_153
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 maja 2015, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja magnolia umiera

Post »

magnolie posadzilam do doniczek troszke wody wlalam na podstawki. co moge jezcze zrobic?? da sie je uratowac? kidy beda jakies efekty widac?
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Moja magnolia umiera

Post »

Mala_153

Zwróciłem uwagę na wartość pH podłoża. Przy takim pH występuje utrudnione bądź staje się niemożliwe pobieranie mikroelementów. Z tym problemem spotykam się bardzo często. Wygląda to na niedobór miedzi i nie tylko. Ktoś miał podobnie - poradziłem żeby doraźnie zakwasił kwaskiem cytrynowym podłoże. Po kilku dniach - chyba 3 -4 - poinformował, że roślinom już lepiej, choroba się zatrzymała. To samo może być i w tym przypadku.


Pozdrawiam, Francik
Francik
mala_153
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 maja 2015, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja magnolia umiera

Post »

ale to w koncu mam zakwasic czy nie? ale nawet take rosliny da sie uratowac?
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja magnolia umiera

Post »

Dlaczego posadziłaś do doniczki?
Pytam, bo korzenie zaczynają się powijać do góry. W doniczce nie dasz rady posadzić prawidłowo.
mala_153
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 maja 2015, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja magnolia umiera

Post »

bo tak mi tutaj poradzili a za dwa tyg sie przeprowadam i szkoda mi na starym mieszkaniu sadzic
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja magnolia umiera

Post »

A rozumiem, ale nie wiem, czy nie trzeba będzie podciąć.. Obserwuj, jak łodyga zacznie usychać od góry (marszczyć się/tracić turgor) to chyba trzeba ją przyciąć.
Może jeszcze popukać doniczką żeby ziemia dostała się między korzenie, żeby krzaków tym razem nie ususzyć. może bardziej doświadczeni doniczkowcy Ci poradzą.
mala_153
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 maja 2015, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja magnolia umiera

Post »

a w jakim celu przyciac?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”