Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, u nas też wciąż wieje i pada deszcz. Pogoda paskudna. Moje hortensje jeszcze nie przycięte, bo pogoda nie pozwala wcale. Muszę się wziąć za siewy. A green sobie wyguglałam ;) Mam teraz brata w Wawie, więc nocleg zapewniony ;:306
Pozdrawiam - Justyna
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Arum mam od lat i tak jak Marysi, zazwyczaj zakwita wczesną wiosną w piwnicy. Zapach ma nieprzyjemny, lekko mdlący, ale na szczęście nie dociera do mnie. Mam nadzieje, że zimę przeżyje w gruncie, jak wiele razy już się to zdarzyło, bo tym razem nie wyciągnęłam ani jednej cebulki.
Fajne takie targi, a i kontakt ze szkółkami bezcenny :tan Lilie też kupuję bez opamiętania i żeby tylko lilie ;:306
Pozdrawiam serdecznie ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7100
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit
Witam niedzielnie. Pogoda nie zachwyca, wieje i pada ;:222

Madziu - Dzięki, schowałam cebulę do chłodnego garażu. Nie lubię takich roślin, które trzeba wykopywać, spróbuję ją zimować w gruncie. ;:108

Justynko - To fajnie, połączysz klika przyjemności jednocześnie. ;:333
Jeszcze będzie sprzyjająca pogoda, to sobie poszalejesz w ogrodzie. Ja wykorzystuję każdą wolną chwilę, bo nie sprzątałam jesienią ogrodu, nic nie ruszyłam ....A teraz mam co robić ;:223
Co będziesz siać?

Iwonko - Postanowiłam i ja cebulę arum zostawić na zimę w gruncie. Czytałam o niej trochę i to właśnie kwiatem zachwycają się ludziska.
Lubię bywać na imprezach ogrodniczych, a zbliża się okres, kiedy ich będzie coraz więcej. :tan

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Świeżutkie fotki dzisiejsze.

Odnowiłam takie coś, co znalazłam w szopce taty. M się krzywił, chciał to spalić,ale grzecznie wymienił dwie dolne deseczki, bo spróchniały. Ja pomalowałam i czekam na wiosenne kwiatki, bo zamierzam je tam posadzić. Na zdjęciu w towarzystwie siłowni eMa. :;230

Obrazek

Czas krokusów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Inne cebulowe też się gramolą

Obrazek

Tulipany w objęciach gwiazdnicy. :evil:

Obrazek

Liliowce

Obrazek

Werbeny nic nie ucierpiały

Obrazek

Jesienią posadziłam rumianek, wygląda na niezłe ziółko

Obrazek

Mój urobek wczorajszy. Ja tylko M skończy ze swoją siłownią, to zacznie ciąć rębakiem patyki. Ja to już umiem zapewnić mu zabawę w ogrodzie. :wink: Koleżanka mnie pytała, czemu ja nie tnę gałęzi rębakiem . Ja nie lubię tej roboty ;:224

Obrazek

Niezastąpieni towarzysze w ogrodzie

Obrazek

Obrazek

W domu pokazała się papryka Balladyna. W kolejce czekają już następne nasionka. :tan

Obrazek

Do popisania :wit
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Green Days są w Nadarzynie, nie w Warszawie :wink: .
Piękne krokusy, moje stare też już kwitną, a te sadzone jesienią dopiero pokazują listki. Fakt, sadziłam późno, jeszcze mają czas.
Głaski dla cudnej psicy ;:167
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5487
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, u Ciebie wiosna znacznie bardziej zaawansowana niż na Mazowszu. Pięknie swoje główki wychyliły łany krokusów, a i reszta roślinek też już zaczyna szaleć :D
To, "coś" co wygrzebałaś z szopki taty, zdaje się, że służyło do noszenia opału? ;:218 Wiosenne kwiatki będą w tym wyglądały ;:215 Masz już pomysł, co tam posadzić?
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Arum nie przezimuje w gruncie, szkoda cebul.
Ja tez nie lubię takich roślin, które trzeba wykopywać na zimę, ale akurat dla tej rośliny zrobiłam wyjątek.
Zresztą z jej wykopywaniem i wkopywaniem jest znacznie mniej roboty niż z innymi roślinami specjalnej troski.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Fajne to "coś"wygląda po odnowieniu :D taka wczesna pora, a już tyle się u Ciebie dzieje ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Cudownie odnowiłaś Małgosiu tą skrzyneczko-paczkę ;:138 ;:138 pięknie w niej będą prezentować się nasadzenia kwiatowe :D
Fajną wiosnę już masz, u mnie po górach śnieg zalega,noski wiosennych się wychylają ale kwiaty to tylko ciemiernik pokazał i wysiewy ślicznie kiełkują. Wiosna idzie... pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj :wit . Fajny wypad miałaś , zazdroszczę takich kwiatowych widoków ;:138 . Magnolie boskie ;:oj . W ogrodzie widać wiosnę i pracy sporo . Fajnie, że eM nie protestuje i " ćwiczy" na siłowni :;230 . Fajnie wygląda to "coś" na kwiatki ;:108 . Cebulowe coraz śmielej wychodzą z ziemi ;:138 . Oby jeszcze pogoda było ładniejsza bo wczoraj i dziś to jakaś masakra ;:222 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42137
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu miałam taki rumianek, ale zniknął po paru latach a w jakimś programie proponowali go zamiast trawnika :D Ładny pojemnik będzie pasował do Twoich dekoracji w ogrodzie. Wiosna kolorowa, ale werbena mnie zadziwiła ;:oj
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, moje werbeny też nic nie ucierpiały. Mają pełno nowych listków.
Pozdrawiam - Justyna
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7100
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit

No i rozłożyło mnie na łopatki. Czyli wyszło na wierzch latanie po ogrodzie w zeszłym tygodniu, jak wiało i zimna ziemia jeszcze ;:174 Mama to nawet ostrożnie szepnęła, że w niedzielę nie powinnam grzebać w ziemi....No i mam za swoje ;:224

Mandrolciu - Dziękuję za informację ;:196 Ale to przecież prawie Wawa, a nawigacja sama będzie wiedziała gdzie ma mnie dostarczyć. Istnieje jeszcze opcja, mało dla mnie optymistyczna, że nigdzie nie pojadę, jak się dostatecznie nie wykaraskam z choróbska. ;:145

Dorotko - Na razie myślałam o bratkach, stokrotkach. Powoli pojawiają się w ogrodniczych centrach, ale nie znalazłam takich które by wpadły mi w oko. Wybredna się zrobiłam ;:224

Madziu - Jak Ty zrobiłaś dla arum wyjątek, to coś mi się wydaje, że warto z nią się zaprzyjaźnić. ;:108 Na razie leży sobie na sucho i wypuszcza ogromnego kła, to chyba kwiatostan. Ale tyle się naczytałam różnych informacji, i rzeczywiście nie znalazłam żadnej tyci nawet informacji o odstraszaniu kreta.

Natalia - I widzisz, za wcześnie wyruszyłam do ogrodu. Nie posłuchałam zdrowego rozsądku, że to jeszcze zima przecież ;:131

Krysiu - W górach chyba później się wiosna pojawia, ale za to jaka :D

Ewelinko - U mnie też pada i pada. A jak nie pada, to dni szare i bure. Mało słoneczka mamy, jak na lekarstwo. Dlatego z utęsknieniem czekam na ciepłe i słoneczne dni, jak każdy z nas. Mój M to biedny człowiek. :wink: Nigdy nie chciał mieszkać na wsi, a teraz, po 12 latach tutaj, nie wyobraża sobie mieszkać jak dawniej.

Marysiu - Żadna werbena nie ucierpiała tej zimy i mam teraz zagwozdkę. Co z nią? Ścinać, czy wysiewać się będzie sama jak co roku? Chyba czas poeksperymentować, skoro klimat nam się zmienia. Zostawię, obetnę nieco i zobaczymy co z tego będzie.
Nie było u nas żadnych mrozów, zero śniegu. ;:222

Justynko - I co z nimi będziesz robiła? Zostawiasz?

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Skoro jestem uziemiona, to siedzę dzisiaj w domciu i leniuchuję. W przeciwieństwie do grudników, które zaczynają kolejny piękny pokaz. Może odżywka z bananowych skórek im pomogła? Kwitną bardzo obficie. ;:333

Obrazek

Obrazek

Zimowe antydepresanty domowe

Obrazek

Szczawik nie lubi się ociągać

Obrazek

Kobea

Obrazek

Szkatułka rozmaitości :lol:

Obrazek

Idę dalej miód, czosnek i kocykoterpię uprawiać ;:223
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Ja właśnie czytam w różnych wątkach że już prace w ogrodzie rozpoczęte....
Ja powiem że jeszcze nic nie robiłam. Nie mam kiedy. Czekam na prawdziwą wiosnę....
Tobie kochana dużo zdrówka życzę. Kuruj się i nie daj się bakcylom. ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”