Tunel jaki kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Tunel

Post »

Ja mam stelaż wojskowy 8-) Moim zdaniem najlepsza i najłatwiejsza do zrealizowania z opcji.
Profile można dokładać w dowolnej ilości, materiał solidny. Szerokośc można w niewielkim stopniu regulować.
Kasia
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Tunel

Post »

ganio4 pisze:Ja mam stelaż wojskowy 8-) Moim zdaniem najlepsza i najłatwiejsza do zrealizowania z opcji.
Profile można dokładać w dowolnej ilości, materiał solidny. Szerokośc można w niewielkim stopniu regulować.
Czy masz może zdjęcie swojego tunelu?
Folia o jakim wymiarze była Ci potrzebna do jego przykrycia?
t271828
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 maja 2012, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tunel

Post »

Marginetka pisze: 1. budujemy z profili metalowych 20x20x2 tunel w kształcie dwuspadowego domku o wymiarach np. 3x6x2,5, kupujemy folię i nie mając żadnego doświadczenia próbujemy ją naciągnąć.
2. kupujemy stelaż do namiotu wojskowego NS6 i działamy jak wyżej.
3. kupujemy gotowy tunel na allegrooo, metalowy, z gotową folią, której jak rozumiem nie trzeba zgrzewać, wydajemy ok 800 zł.
Ja wybrałem opcję 2. Jeśli budować samodzielnie, to wg mnie trzeba byłoby mieć giętarkę - uważam, że okrągły kształt jest lepszy niż załamany. Z kolei gotowe namioty zazwyczaj nie maja drzwi (tylko sznurowane wejście) lub mają małe drzwi. Przy pomidorach podstawa to wietrzenie i ja w moim ns6 zrobiłem duże drzwi - 2x2m
_fox_

Re: Tunel

Post »

T271828 A po co Ci giętarka skoro mowa o profilach 20x20x2 i jeśli to najtańsze rozwiązanie to ja bym wybrał 1 opcję tym bardziej że sprzęt i chęci są ;:108 Samo założenie folii to też niewielki problem.
t271828
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 maja 2012, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tunel

Post »

_fox_ pisze:T271828 A po co Ci giętarka skoro mowa o profilach 20x20x2 i jeśli to najtańsze rozwiązanie to ja bym wybrał 1 opcję tym bardziej że sprzęt i chęci są ;:108 Samo założenie folii to też niewielki problem.
Uważasz, że można taki profil równo wygiąć bez giętarki, czy uważasz za lepszą opcję dach łamany?
_fox_

Re: Tunel

Post »

Ale po co wyginać ;:223 przeczytaj post do końca, u nas niemodne domki z półokrągłymi dachami. Wszystko będzie proste.
A jeśli miał by być półokrągły to wybrał bym zbrojeniówkę fi 12 lub 14 mm i bez giętarki się wyprofiluje.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Tunel

Post »

Marginetka pisze:
ganio4 pisze:Ja mam stelaż wojskowy 8-) Moim zdaniem najlepsza i najłatwiejsza do zrealizowania z opcji.
Profile można dokładać w dowolnej ilości, materiał solidny. Szerokośc można w niewielkim stopniu regulować.
Czy masz może zdjęcie swojego tunelu?
Folia o jakim wymiarze była Ci potrzebna do jego przykrycia?
To nie mój, ale wygląda tak samo jak *agi*
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8&start=98
Kasia
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: tunel

Post »

*aga* pisze:Słuchajcie, pewnie kupowanie rurek i spawanie całości jest tańsze, ale dziewczyny zastanawiały się jak przy najmniejszym udziale niechętnej siły męskiej mieć tunel. Więc wtedy to raczej stelaż jest lepszym rozwiązaniem.
Frant, muszę dodać ze zagapiłam się i jak stelaż już stał w całości zabrałam się za zgrzewanie szczytów - na drabinie :wink:
Więc łatwo nie było.
Znalazłam zapiski co do kosztów i tego jak cięłam folię , jeśli chcecie to napiszę.
Bardzo proszę o te wyliczenia, jeśli jeszcze je masz.
Ile folii należy kupić na 1 tunel-o jakich wymiarach?

Jeśli chodzi o mnie to w tej chwili skłaniam się ku opcji nr 2.
t271828
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 maja 2012, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tunel

Post »

_fox_ pisze: u nas niemodne domki z półokrągłymi dachami. Wszystko będzie proste.
Okrągły tunel wg mnie ma więcej zalet i dlatego ja z tych opcji popieram 2.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Tunel

Post »

Stelaż wojskowy jest nie do ruszenia ;:3
Kasia
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1093
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tunel

Post »

Dopiero zajrzałam, dziękuję Marcinie za radę, spróbuję z folią tej firmy. Mój tunel jest również z kantówki, dawniej folia na tym samym tunelu ( nie jest pomalowany) trzymała dość długo, ostatnio nie mogłam trafić na dobrą firmę
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Tunel

Post »

Czasami w sklepach mają zleżałe folie albo wiszą sobie na stojaku na słońcu kilka sezonów.
Na marmie chyba są nadruki daty produkcji.
Znajomy chwali sobie też folie ERG Bieruń. Ma ją na dużych konstrukcjach.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
t271828
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 maja 2012, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: tunel

Post »

Marginetka pisze: Bardzo proszę o te wyliczenia, jeśli jeszcze je masz.
Ile folii należy kupić na 1 tunel-o jakich wymiarach?
Dzisiaj zmierzyłem swój tunel i okazało się, że długość łuku to 7,30 m. Uwzględniając odcinki przeznaczone do zakopania w ziemi folia o szerokości 8m będzie idealna. Jednak lepiej jeśli po kupnie zmierzysz swój tunel, bo chyba są różne rodzaje tych namiotów wojskowych. Wszędzie piszą, że szerokość takiego tunelu to 4,7m a u mnie nie chce wyjść inaczej jak 4,30.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”