Swojski bałagan

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pacynka
500p
500p
Posty: 892
Od: 16 lis 2012, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

oglo, rozumiem forumowy sen zimowy, ale pora się wybudzić :) Już nawet i ja to uczyniłam :wink: Czy wyklarowały się plany na ten rok jeśli chodzi o ogród? Jestem szalenie ciekawa co u ciebie i w Twoim zielonym :)
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Czy wiosna dotarła? :wink:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42137
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Olgo no właśnie gdzie Ty gdzie ;:303 ;:303
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Ooo to Wy tu jeszcze zaglądacie? Miło!
Plany się wyklarowały - rzuciło mnie na zachód kraju, ogród został we władaniu Rodziców. Wyobrażacie sobie, że nie posiałam NIC w tym sezonie? Nic zupełnie. Smutne to, ale może tymczasowe. Odległość do domu taka, że "doskok" maksymalnie raz na miesiąc No i jedyne, czym się mogę tej wiosny pochwalić to przycięcie róż i powojników, dosadzenie dwóch tawułek na rabatę płotową i tyle... W tym sezonie ominie mnie kwitnienie hiacyntów i narcyzów, które posadziłam jesienią. Oby mi chociaż zdjęcia przysłali :)

Plany są więc takie, żeby mi Rodzice pilnowali rabaty płotowej, a ja z doskoku będę przerzucać tam więcej roślin.

Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Swojski bałagan

Post »

Życie pisze przeróżne scenariusze ale nie zapominaj o Nas ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42137
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Olgo życzę dużo szczęścia w nowym miejscu, a w domu na pewno zadbają o ogród. Przyjedziesz do domu na wakacje to nam wszystko pokażesz. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Pacynka
500p
500p
Posty: 892
Od: 16 lis 2012, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

ogla, ja tez nic nie posiałam w tym roku. Nawet ziarenka ;) I na wsi bywam średnio raz na mies, więc mamy teraz podobne możliwości czasowe do prac ogrodowych :lol:
jeśli jesteś poza granicami, to korzystaj, podpatruj, fotografuj. Może uda ci się przywieźć jakieś zieloności do ogródka ?;)
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Dziękuję, że mimo pustek w wątku nadal zaglądacie :)
Pamiętam Aguś i postaram się częściej zaglądać!
Maryś tak się porobiło, że już wakacje mi nie przysługują... kiedy to się stało? :)
Pacynka mnie zmotywowała więc wrzucę kilka zdjęć z tego roku, na razie przewrotnie, czyli popatrzcie jaka ładna zima była:

Obrazek

Obrazek

A teraz dwie migawki z marca

Obrazek

Obrazek

Kwiecień później, bo z racji świąt nie mogłam robić nic innego w ogrodzie poza zdjęciami :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42137
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Olgo zdecydowanie wolę migawki z marca. Jakoś śnieg to za jakiś czas...może? ;:306
wiesz zawsze możesz nam pokazać zieleń w miejscu gdzie Cię los rzucił ...pomyśl o tym ;:4
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Marysiu myślałam o tym bo zieleń miejska jest tu bardzo zadbana - na każdym skrzyżowaniu wysepki obsadzone tulipanami, bratkami, niezapominajkami itp. Od razu weselej się robi na takie widoki. Pod tym względem Lublin niestety daleko w tyle za Wielkopolską...

Na razie jednak wróćmy do bałaganu, a nawet niewyplewionego bałaganu :) i migawek z kwietnia

Chronologicznie:
Obrazek

Narcyzy z biedronki miały być takie:

Obrazek

Wyszły takie

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wniosek - większość się zgadza, tylko te z pomarańczem nie współpracują i z uporem maniaka są żółte :) no i Mount Hood jakis podejrzanie żółtawy w stosunku do etykiety. Na czosnek karatawski i tulipany trzeba jeszcze chwilę poczekać

A to zdjęcie z ogródka mojego Dziadka. Ma dobrą rękę do kwiatów, zwłaszcza róż i narcyzów. Ale to już lekkie przegięcie, że ja planuję, rozrysowuję i opisuję co, gdzie i jak posadzić(i zwykle efekt odbiega od oczekiwań :) ), a on ot tak, wsadził akurat te narcyzy dokładnie w kępki szafirków... Na jesieni zmałpuję to zestawienie :)
Obrazek

Wiosna przy płocie
Obrazek

I kwietniowe antonówki
Obrazek

Wybaczcie jakość zdjęć :oops:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42137
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Olgo masz rację dziadek jest dobry ;:333 i ja też zmałpuję jego zestaw, bo mam takie narcyzy i zawiążę kokardkę żeby wykopać i posadzić między szafirki. ;:173
Przypomniałaś mi, że ja też takie tulipany kupowałam, ale zupełnie w ogrodzie ich nie widziałam ;:185 no cóż wiesz jak to jest co drogie to tanie i odwrotnie :wink:
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Marysiu - te tulipanki mam zaznaczone i jeszcze są w pąkach. Może u Ciebie też dużo później zakwitną niż reszta towarzystwa?

Dzisiaj tak wyglądały:

Obrazek

A psia radość wygląda tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42137
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Co tam tulipanki psia radość to jest to ;:333 trochę jak w gabinecie krzywych luster ;:306 jak przyjedziesz do domu to wytarmoś tą ślicznotę :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”