Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko...piękne widoki z działeczki nam pokazujesz, każdy zakątek widać dopieszczony i mnóstwo różnych roślinek ...kochasz to miejsce , ja na działeczce zatracam się na amen, zapominam o wszystkich kłopotach czego i tobie życzę ;:oj . W Wielkopolsce dziś burzowo, właśnie u mnie przeszła burza, może i do ciebie dotrze ;:168
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Oj Monia jak ja lubię Twoje szerokie kadry. Fajnie że sąsiad też ma ładny domek i wszystko tak porządnie na ładnym tle wygląda. Cudeńka w warzywniku masz.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17042
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Taki piękny ogród łatwo podziwiać; oglądać.
Ale wiem że on mnóstwo pracy wymaga. Róże lilie piękne się prezentują ;:215
Floksy już kwitną. Uwielbiam ich zapach. ;)
Budleje startuja. Funkie kwitną. ..
Lato piękne. Tylko sucho.
Na Lubelszczyźnie też susza. Deszcz raz czy dwa razy na miesiąc. Wszystko nas mija. :D
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3199
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko, uwielbiam Twoją kamienną ścieżkę i to co ją otacza ;:167 . Jesteś mistrzynią nastroju. Te wymuskane kompozycje, tam wszystko jest - i romantyzm wiejskiego ogródka i uporządkowanie wielkopolskiej gospodyni. Tyle tam serca, tyle pracy a efekt powala. Ostatnie zdjęcie jest jak kropka nad "i". Twój świat ;:63 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monia piękne te Twoje szerokie kadry ;:138 ale i detale super ;:215 Lawendowe rękodzieło wygląda uroczo.
No i doczekałam się i u mnie zaczęła nasturcja kwitnąć. Niestety nie wszystkie skiełkowane rośliny mi się udały, niektóre zwyczajnie padły, wiele masywnie zaatakowała mszyca ;:223 . Ale na szczęście kilka kwitnących się ostało.

Widzę, że tak jak i umnie i u Ciebie budleja zaczyna kwitnąć. Ja mam trzy krzewy, a posadziłam je specjalnie dla owadów.

Życzę dobrego podlewania z nieba i pozdrawiam ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Dzień dobry!
U mnie z nastaniem wakacji jeszcze większe urwanie głowy, bo syn w domu.. :wink: Czasu na forum mało, na działkę też, zwłaszcza, że pogoda się zbiesiła i dla odmiany teraz codziennie pada. Póki co przesytu jeszcze nie ma, ale stęskniłam się za działeczką, a w ten weekend jakoś czasu było na nią mało. W sobotę co prawda była tam impreza dla koleżanek z pracy, ale nic nie porobiłam, w niedzielę od rana padało i zebraliśmy się do domu zaraz po śniadaniu. I od tej pory tam nie dotarłam, miałam dziś, ale po południu znowu się rozpadało. Może uda się jutro.

Zuziu, obie Anie, Wiolu, Kasiu, Beatko ;:4 dziękuję za wizytę i komplementy.

Odpowiem tak zbiorczo, bo czas mnie goni.
Nasturcję częściowo będę już wyrywać, bo mi zagłusza ogórki. Zostawię tylko jeden rząd z brzegu. Mszyc póki co nie ma. Budleją sama jestem zaskoczona. W czerwcu jeszcze nigdy nie kwitła, to samo mieczyki, floksy wiechowate. Co za rok. :? :shock:

O deszczu już pisałam i mam nadzieję, że dotarł wszędzie tam, gdzie jest potrzebny.

Co do domku sąsiada- jest ładniejszy od mojego, ale nie wiem kiedy się za nasz weźmiemy. Mieszkanie też wymaga remontu. Na to wszystko potrzeba i środków i czasu, a my zwyczajnie nie możemy sobie pozwolić na wszystko od razu.

Kasiu- wielkopolską gospodynią jestem dopiero od niecałych 12 lat, ale ze mnie też pracowita i gospodarna Ślązaczka z urodzenia, a zawsze byłam nieco pedantyczna. I to pewnie widać w moim ogrodzie, w połączeniu z romantyczną duszą wrażliwca i naturą wiejskiego dziewczątka, co od małego pląsało po ukwieconych łąkach. :lol: :D

Na działce rozkwitają już lilie, liliowce, powoli hortensje. Ostatnio nawet nie zdążyłam zrobić zbyt wiele zdjęć, ale mam trochę zaległych. Poczęstuję Was różanymi kwitnieniami i zmykam do obowiązków. :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3199
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko, cieszę się, że znalazłaś chwilkę, żeby pokazać te piękne róże, skąpane w deszczu. Uważam, że ogrodnicy powinni mieć od losu dodatkowy przydział czasu w sezonie letnim :wink: .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko..ca za piękne różyczki nam pokazałaś, ja od wczoraj męczę się aby w końcu porobić im znaczniki...pamięć zawodna ;:oj . Od dłuższego czasu nie mogę zdecydować się na Pashminę, na zdjęciu mi się bardzo podoba, szkoda że w realu nie mogę jej spotkać ;:173 . Ja od wczoraj na działeczce, chyba dziś będzie ładna pogoda czego i tobie życzę ;:168
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Życie goni do obowiązków, czasem za mało przestrzeni dla przyjemności.
Deszcz dobrze, że spadł. Jednak u nas jest go zdecydowanie teraz za dużo. Wracam z pracy i zanim zjem obiad już pada, czasem pada cały dzień. Na działkę iść nie można.
Dziękuję za zdjęcia pięknego warzywnika. Cudnie jest zaprojektowany ;:167
Róże bardzo ładne sobie wybrałaś. Najbardziej do gustu przypadły mi Crocus Rose i Lady of Shalott.
Ślicznie u Ciebie.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Hej Moni :D :wit

Chwilowo mnie nie było,ale już wróciłam i napawam oczy w Twoim ogrodzie:) Fasetki zrobiłaś cudne,jeszcze się do tego nigdy nie zabierałam,ale mi się to podoba ;:oj Warzywnik masz rewelacyjny sielski,prawdziwy.Ogórecznika zapomniałam wysiać ;:222
Jutro jadę na działkę po dwutygodniowej przerwie.Podobno pomidory porosły aż do nieba.
Na pewno uporasz się z problemami,też tak mam raz pod górkę,a raz z górki ;:224

Trzymaj się :wink:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17042
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monia podziwiam pięknie zaprezentowane róże. ;:215
Trzeba się nimi cieszyć póki tak pięknie kwitną :D .
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moni, tyle pięknych zdjęć, ze nie wiem od czego zacząć.
Te lawendowe wrzeciona są świetne. Sama też pierwszy raz je robiłam i muszę przyznać że spodobało mi się. Szkoda, że lawendy już mi brakło, bo zrobiła bym ich dużo więcej.
Do różyczek serce mocniej mi zabiło, bo je uwielbiam.
Pashmina bardzo fotogeniczna. Zadowolona z niej jesteś, bo ja tak nie bardzo .
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monia,

kolejna porcja ślicznych fotek róż. Obserwuj je dobrze pod kątem zdrowotności i kwitnienia. Zgłoszę się o poradę pod koniec lata. A moja Pashmina też tak pięknie wygląda ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”