Storczyki Marty

ODPOWIEDZ
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Mnie wełnowce pojawiają się co jakiś czas na kaktusach, a i na storczykach były przez pewien czas. Zwalczam metodą mechaniczno-chemiczną: dorosłe, widoczne osobniki ścieram ręcznie (jeżeli dużo wełnowców jest na pędach kwiatowych to ścinam pędy) i wykonuję oprysk liści. Ostatnio używam środka Fastac, używałam też Polysect - co prawda to średnio rekomendowane środki, ale u mnie działają. Przez miesiąc robiłam oprysk co ok 7-10 dni, a potem już pozostała stała czujność i regularne kontrole. Pozostałe storczyki też spryskałam wtedy dwa razy, profilaktycznie. Najważniejsze to szybko je zauważyć i zdusić ewentualny atak w zarodku :wink:

Uszy do góry, bez nerwów i do dzieła! Trzymam kciuki ;:173
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Witam. Dziękuję za poradę i dobre słowo. Tylko czy te środki do oprysku są bezpieczne dla otoczenia? Chodzi o to, że mam małe dzieci, i storczyki są w salonie gdzie przebywamy najczęściej. Ja ostatnio używałam pałeczek owadobójczo - nawozowych firmy Bayer. Pomogły wtedy nie dość, że zwalczyć robale to storczyki bardzo ładnie rosły i kwitły. I mechanicznie też likwidowałam.
Pozdrawiam Marta
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Te środki to chemia, więc takie całkiem bezpieczne nie są (i trochę śmierdzą). Ja takie opryski na wszelki wypadek wykonuję na balkonie.
Ale jeżeli te pałeczki Ci zadziałały, to dlaczego ich nie użyć? Ja po prostu wolę używać płynnych nawozów/środków owadobójczych. Tylko w tym przypadku też mam wątpliwości, czy każdej roślinie taką pałeczkę podać, czy tylko tym z objawami. Może wbij tylko tym zainfekowanym, a pozostałe bacznie obserwuj, by w razie czego móc szybko zareagować.
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

To lepiej użyję mojego preparatu. Tak myślę, że tym na których robala spotkałam dam po połowie, a pozostałym po ćwiarteczce :wink: Jeśli nie pomoże to będę działała dalej ;:134
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Oj, znam to uczucie, gdy jakiś biedaczek wypuści mi nowy korzonek albo pęd, najlepsza nagroda za danie mu kolejnej szansy. Super, to znaczy, że wraca do siebie i chce dorównać innym z Twojej spektakularnej kolekcji. Ja ostatnio też byłam na łowach i nie mam tak silnej woli jak Ty, wzięłam nawet takiego, jakiego już mam! Niedługo będę się chwaliła moimi kolejnymi reanimkami.
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Silna wola...proszę Cię to jak walka o życie, staram się być twarda...NIE, NIE kupuję, nie tego, a potem...pół nocy nie śpię, a rano pierwsza w sklepie jestem ;:306 tak wygląda moja silna wola :;230 :;230 :;230 Dziś jadę do rodziców, do innej miejscowości, a tam biedra i tesco, no i oczywiście już się nie mogę doczekać żeby tam wejść i zobaczyć czy coś jest ;:65 aleee tylko jeden, jeden, jeden - muszę sobie tak powtarzać :lol:
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

W końcu udało mi się dogrzebać do Twojej żółtej hybrydy z pierwszych stron wątku, tej w typie Sorrento. Rzeczywiście, nieco podobieństwa jest, pewnie po którymś z rodziców ;) Szukając pochodzenia swojej udało mi się natknąć na takie hybrydy jak Sogo Lisa i Sogo David, może któryś z tych dwóch Phal. użyczył genów Twojemu?

Moje Sorrento natomiast zaskoczyło niesamowicie delikatnym, słodkim zapachem. Coś w stylu miodu? Landrynek może?
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

No i wróciłam pusto i smutno :( niby coś tam było ale bez szału, stwierdziłam że lepiej zostawić tą kasę i poczekać na jakiegoś storczyka którego nie mam.
A co do Sorrento podobnego to mój nie pachnie nic a nic ;:185
Pozdrawiam Marta
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

:wit Witam słonecznie ;:3
Dziś córcia o 5 rano zarządziła pobudkę ;:223 skorzystałam więc z porannego słonka na jednym z moich parapetów i Was trochę ponudzę, mam nadzieję, że mi wybaczycie :D
Magic Art
Obrazek
Zambia przedłużająca pędzik
Obrazek
Biały piegusek
Obrazek
Żółty prążkowany
Obrazek
Candela
Obrazek
Biały z biskupią warżką
Obrazek
Biały po reanimacji
Obrazek
Kolejny biały pokazał dziś uśmieszek :)
Obrazek
Biskupek
Obrazek
Mój ulubieniec
Obrazek
Pozdrawiam Marta
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Sorrento podobny
Obrazek
Zbiorówka :D
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczusie Marty

Post »

Cudowne!!! ;:oj ;:oj ;:oj
Widok okna przepiękny!
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczusie Marty

Post »

Przepiękny słoneczny widok ;:138 ;:138 ;:138 Pierwszy zjawiskowy.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

Imponujący parapet, zazdroszczę!
Tylko czemu mi się wydawało, że masz w kolekcji Golden Beauty? ;:129
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”