Przechowywanie pomidorów/ wszystko o przechowywaniu

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8843
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odmiany pomidorów a okres przechowywania

Post »

:wit Sprawdzonych do przechowywania odmian nie mam . Wczoraj przyniosłam
lekko zapalone K/37 kozulowe , twarde malinówki , mogą poleżeć . Były bez żadnych
pęknięć czy skaz . ;:333
Też liczę , że ciepła jesień wróci , ale co gorsze już usuwam .
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Odmiany pomidorów a okres przechowywania/ wszystko o przechowywaniu

Post »

;:7

Pamiętam, że kilka lat temu dość długo przechowywała się Lima, w grudniu była jeszcze całkiem, całkiem... ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4286
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odmiany pomidorów a okres przechowywania

Post »

Przeglądam właśnie włoskie filmiki. Tam przygotowują do przechowywania pomidorki Vezuwio, Datterino, Piccadilly, Principe Borghese wieszając je całymi gałązkami na pętli ze sznurka. Ponoć mogą wytrzymać tak do stycznia. Mam trzy ostatnie odmiany i chyba posieję w przyszłym roku żeby wypróbować ten sposób :roll:
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8843
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odmiany pomidorów a okres przechowywania

Post »

:wit Zdarzało mi się trzymać pomidory do stycznia albo i dłużej , ale ja już
ich jeść nie miałam odwagi . Wyglądały dobrze , no trochę może zmarszczone .
To tak jak z inną żywnością w lodówce , co poleży za długo , niby nie zepsute , ale
smaku na to nie mam .
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5099
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Odmiany pomidorów a okres przechowywania

Post »

Ja zaś przechowuję pomidory w formie przetworzonej i to mi wystarcza, jeszcze od kilkadziesiąt lat nie kupowałem pomidorów, za to smakują lepiej te pierwsze własne pomidory. Dzisiaj zakończę zbiór ostatnich pomidorów, które w ciągu miesiąca w pełni dojrzeją.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odmiany pomidorów a okres przechowywania

Post »

-- 2 paź 2020, o 22:09 --
aria pisze:Przeglądam właśnie włoskie filmiki. Tam przygotowują do przechowywania pomidorki Vezuwio, Datterino, Piccadilly, Principe Borghese wieszając je całymi gałązkami na pętli ze sznurka. Ponoć mogą wytrzymać tak do stycznia. Mam trzy ostatnie odmiany i chyba posieję w przyszłym roku żeby wypróbować ten sposób :roll:
Też mam opakowanko Principe Borghese i też będę siać w marcu 2021 i podzielę się wrażeniami z konsumpcji za rok lub później.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8843
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odmiany pomidorów a okres przechowywania

Post »

:wit Dodam , że pomidory do przechowywania powinno się zrywać z szypułką ,
to ponoć przedłuża trwałość .
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Odmiany pomidorów a okres przechowywania

Post »

;:7
Ja usuwam szypułki...
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8843
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odmiany pomidorów a okres przechowywania

Post »

Ja też kiedyś szypułki usuwałam , myślałam że w ten sposób ograniczam
możliwość infekcji grzybowych .
To porada osoby zajmującej się zawodowo uprawą pomidorów .
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4286
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odmiany pomidorów a okres przechowywania

Post »

Kilka dni temu zerwałam po wiaderku zapalonych pomidorów Corianne F5 i Megagron do przechowywania. Zobaczę ile dadzą radę wytrzymać. Na razie stoją na dworze, jak będzie chłodniej powędrują do garażu.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Odmiany pomidorów a okres przechowywania

Post »

anulab pisze:Ja też kiedyś szypułki usuwałam , myślałam że w ten sposób ograniczam
możliwość infekcji grzybowych .
To porada osoby zajmującej się zawodowo uprawą pomidorów .
Dokładnie to samo miałem na myśli - brak więdnących szypułek na pomidorach powinno zabezpieczyć je przed ryzykiem infekcji.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
zikkk
200p
200p
Posty: 321
Od: 9 paź 2009, o 20:35

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

@FikuMiku- zikkk, ja w tym roku (po przykrych doświadczeniach z ubiegłego z podstępną królową) zrywam, jak tylko się owoc porządnie zapali - po 3-4 dniach w koszyczku w kuchni jest gotowy do zjedzenia. Pomidory zaczynają dojrzewać od środka, skórka wybarwia się na końcu, więc lepiej zerwać prawie dojrzały niż przejrzały :)
Ale to już każdy musi własną ulubioną metodę wypracować lub dostosować ją do warunków w danym sezonie. ;:173

a jak tak wcześniej zrywasz to masz jakieś sztuczki aby poprawić smak, sianko, itp. ?
Płeć: Mężczyzna
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

zikkk, coś Ty, ani nie mam tyle pomidorów ani nie zrywam aż tak zielonych. Po prostu wkładam je do ażurowego koszyczka na kuchennym parapecie (mam okno od północnej strony, więc nie prażą się nadmiernie). I tak sobie w tym koszyczku grzebię, szukając który gotowy do wszamania.
Ale sprawdza się też układanie w skrzyneczkach wyłożonych gazetami - tak robiła moja babcia ze zrywanymi, które się wkładało do spiżarki pod altanką. Takie do bieżącego jedzenia, zapalone, też po prostu układała na parapetach.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”