Miejski ogródek Ani-część 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Witaj Aniu :wit
U mnie za oknem biało na całego i na dodatek mroźno :evil:
Sianie sobie w tym roku odpuściłam, bo w zeszłym zaliczyłam porażke :roll: a i z miejscem na parapetach u mnie kiepsko .
Jeszcze tydzień i marzec, mam nadzieje, ze zima już sobie pójdzie!!!
Miłego dnia :D
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Madziu niestety czekamy na lepszą pogodę bo pierwsze w kolejności muszą być zrobione tynki, potem reszta instalacji i wylewki. Zbieram inspiracje, ale do wykończeniówki jeszcze daleka droga :?

Renatko ja sieję drugi rok, ale w zeszłym też mi nie wyszło. Wmawiam sobie że jak w tym roku też się nie uda to odpuszczam :wink: . Wzeszły mi lobelie, natomiast lawenda bardzo kiepsko (dopiero 2 szt.), heliotropu tez nie widać :cry: U mnie też zima nie odpuszcza.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25139
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Aniu, jeśli chodzi o donice na tarasie, to przede wszystkim muszą miec izolację od podłogi. Czyli trzeba je postawić na styropianie. I wtedy nie trzeba można je owinąc workami jutowymi, albo jakims innym materiałem ocieplający, W dodatku sa specjalne podstawki na kółkach,które umożliwiają przesuwanie donic. Bo mimo wszystko lepiej jak donica stoi pod murem, który daje troche ciepła.
Awatar użytkownika
gardener1987
500p
500p
Posty: 847
Od: 10 lip 2010, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skarżysko Kościelne (świętokrzyskie)

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Aniu jakoś umknął mi twój wątek ale już się odnalazłam:) przeczytałam że wybierasz się na targi w kwietniu, mam nadzieję że w tym roku się spotkamy:)
"Młodość uśmiecha się bez powodu"
Pozdrawiam Ania
Ogród Ani :)
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

ojjj ojjjjj......jak tu pięknie!!! Ahh pozwolę sobie kilka pomysłów podebrać,w tym roku będę robić swój mały zielony zakątek a u Ciebie baaardzo się mi podoba:) ;:138
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Gosiu izolacja to podstawa ;:108 ale edi13 przemarzły clematisy pomimo zabezpieczeń :? Mimo to zaryzykuję, a ewentualnie schowam skrzynię w razie strasznych mrozów. Taka podstawka na kółkach to byłaby wygoda...

Aniu planuję się stawić ;:4 , chociaż zeszłorocznymi targami byłam mocno zawiedziona.Ta przedłużająca się zima powoduje jednak, że szukam okazji do kontaktu z roślinkami, a podejrzewam że w naszych sklepach pojawią się z dużym opóźnieniem.

Violka33 dziękuję i zapraszam :wit
Awatar użytkownika
gardener1987
500p
500p
Posty: 847
Od: 10 lip 2010, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skarżysko Kościelne (świętokrzyskie)

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Aniu a byłaś ostatnio w Obi?? jest może coś ciekawego? mam wizytę u lekarza w Kielcach w poniedziałek to może bym sobie zobaczyła co ciekawego, chociaż jak ostatnio jak byłam to były już cebulki ale w takich cenach że zniechęcało mnie to do kupienia :(
"Młodość uśmiecha się bez powodu"
Pozdrawiam Ania
Ogród Ani :)
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Aniu byłam jakiś czas temu i nie było rewelacji, trochę cebul i nasionek. Czekam na katalog OBi ogród 2013 i wtedy będziemy wiedziały czego można się spodziewać w tym sezonie. :D
Awatar użytkownika
usa1276
1000p
1000p
Posty: 2243
Od: 22 sty 2012, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świetokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Aniu czy masz już wybrane klematisy do doniczek bo ja znalazłam świetny artykuł w gazecie z 2006r i są tam podane odmiany powojników do doniczek i wszystko z tym związane jak będziesz chciała to ci streszczę artykuł :wit
Pozdrawiam Ula
Aktualny
Poprzedni
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Ula nie mam, a w marcu chcę zamówić więc spadłaś mi z nieba i bardzo proszę o streszczenie ;:196
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Oglądałam gazetkę z lidla mają mieć fajne donice i tak się do nich przymierzam, ale nie wiem jaka jest ich jakość, może ktoś kupował w zeszłym roku i się wypowie?
Awatar użytkownika
usa1276
1000p
1000p
Posty: 2243
Od: 22 sty 2012, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świetokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

9 odmian powojników bardzo dobrze rosnących w pojemnikach
Carnaby kwitnie w maju i czerwcu , sierpień i wrzesień wys. 180 - 250 cm
James Mason maj - czerwiec , sierpień - wrzesień 180 - 250 cm
Janis Ruplens maj - czerwiec , sierpień - wrzesień 150 - 220 cm
Ko''nigskind maj - czerwiec , wrzesień - październik 150 - 180 cm
Piilu maj - czerwiec , sierpień - wrzesień 150 - 200 cm
Princess Diana czerwiec - październik 180 - 250 cm
Will Goodwin maj - czerwiec , sierpień - wrzesień 180 - 220 cm
Mia ( Marine ) maj - czerwiec , wrzesień - październik 180 - 220 cm
Red Pearl maj - czerwiec , sierpień - wrzesień 180 - 220 cm

Najładniej prezentują się trzy odmiany posadzone do dużej donicy co najmniej 40 litrów, rośliny sadzimy do dobrej jakości ziemi dla roślin doniczkowych. Odpowiednie odprowadzenie nadmiaru wody zapewni warstwa drenażowa z keramzytu , ułożona na dnie doniczki.
Aby drenaż nie zamulał sie ziemia należy oddzielić go kawałkiem agrowłókniny która zapobiegnie wymywaniu się podłoża.
Podstawowe zabiegi w miesiącach letnich sprowadzają się do solidnego podlewania i regularnego nawożenia , od maja powojniki zasilamy nawozem płynnym dla roślin w pojemnikach lub nawozem o przedłużonym działaniu. doniczki nie powinny być narażone na działanie promieni słonecznych. W tym celu podsadzić pnącza bylinami o zwartym pokroju które rzucają cień na bryłę korzeniową
Na kwaterę zimową dla powojników wybieramy pomieszczenia chłodne w których rośliny nie będą narażone na działanie mrozów . Aby powojniki nie traciły dolnych liści należy je pod koniec zimy poddać cięciu. Pędy odmian kwitnących dwa razy w sezonie skracamy o połowę długości. Powojniki takie jak Princess Diana co roku przycinamy bardzo mocno na wysokość 20 - 30 cm nad ziemią

Wybrałam to co najważniejsze mam nadzieję że chociaż po troszku przybliżyłam ci ich pielęgnacje
Pozdrawiam Ula
Aktualny
Poprzedni
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Dziękuję ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”