Jaka kosiarka na mały trawnik?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Do trawnika najlepsza jest kosiarka. Ale sama mam ogród drugi rok :wink:
Awatar użytkownika
faza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 15 cze 2008, o 09:34
Lokalizacja: Puławy (lubelskie)

Post »

Podkaszarka jak sama nazwa wskazuje jest do podkaszania :)
Ja w tamtym roku kupiłem taka na moją trzystu metrową działke http://www.makita.sklep.pl/elektryczna- ... p-448.html i jeste zadowolony bardzo z niej.
Magnez
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 sie 2009, o 11:25

Jaka kosiarke elektryczna wybrac?

Post »

Witam
Szukam kosiarki elektrycznej w okolicach 350-400zl :) powierzchnia dzialki to 300m2 z czego 200m2 to trawnik. Problem w tym ze sie nie znam na kosiarkach.. podstawowe kryterium jakimi sie kieruje to:
- w miare wysoka moc
- w miare duza szerokosc koszenia
- stosunkowo pojemny kosz

w praktikerze jest akurat wyprzedaz kosiarek i w oko wpadl mi taki oto twor http://www.tylkomarkowe.pl/kosiarka-ele ... 23354.html ale niestety w sieci ma slabe opinie

natomiast poszukiwania w sieci zaowocowaly takimi produktami
http://www.makita.sklep.pl/elektryczna- ... p-448.html
http://www.specmajster.pl/product-pol-3 ... -1336.html

czy ktoras z tych kosiarek jest warta uwagi? i jakie inne kosiarki polecacie mniej wiecej w tych kwotach?
Awatar użytkownika
mbazyl
50p
50p
Posty: 51
Od: 14 cze 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Specjalistą od kosiarek nie jestem, ale ostatni sam kupowałem kosiarkę i baaaardzo dużo się o nich naczytałem.
Pierwsze pytanie przed oceną kosiarek, które podałeś: dlaczego chcesz kupić elektryczną?
Magnez
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 sie 2009, o 11:25

Post »

po prostu spalinowa na ogrody dzialkowe nie bedzie sie nadawala. elektryczna jest latwiejsza w obsludze, cichsza i chyba tansza po za tym zrodlo pradu jest na miejscu :) tak wiec w gre wchodza tylko elektryczne
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2020
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Post »

Witam. Na taką powierzchnię dobrze wytypowałeś grupę kosiarek.

Nię doradzę którą wybrać, bo nie miałem styczności z tymi markami ale najlepiej kieruj się bliskością i realnością serwisu, części typu kólka i nóż, bo z tym różnie bywa u różnych marek.. No i dobrze byłoby się wybrać do sklepu i porównać je na żywo, wtedy wiele wątpliwości się wyjaśnia :wink:
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Post »

Poczytaj opinie na Ceneo.pl
I najlepiej na żywo obejżeć kosiarke, sprawdzić jak zdejmuje się kosz (czy łatwo, czy nie wypada sam na nierównościach), dostępność części.
Z tych co podałaś to o Makicie chyba pisali coś o słabym mocowaniu noża (ale poszukaj)
Ta Einhel to są jakieś nowe twory.
A co do Alko to rodzice mieli jedną z tych najtańszych około 4 lat i nie zepsuła się sama , ale to był stary model a obecne na ceneo mają kiepskie opinie.
Ja ostatnio kupiłem Kabita 1300W i niewygodne jest mocowanie kosza oraz szybko nóż się tępi (jest troche za miękki).
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
Bohdan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 9 wrz 2009, o 14:55
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post »

Ja ostatnio czytałem interesujacy artukuł o pierwszej ekologicznej kosiarce, było to o Husqvarna Panthera Leo. Poniżej przesyłam link gdzie jest artykuł:

http://www.dobry-dom.pl/content/view/1495/74/

Nie mogę się doczekać zobaczenia jej na żywo.
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

A ja nie.
Niedługo z pracy w ogrodzie pozostanie tylko siedzenie na stołku. Może komputer wszystko zrobi (skosi wsadzi itp. to nie dla mnie).Ja osobiście się nawet dziwię ludziom co zakładają ogród i wszystko sadzą i urządzają projektanci.A gdzie tu satysfakcja??
Ja tam lubię kosić .
Lubię zapach świeżo skoszonej trawy.
A odgłos pracy silnika i wibracje w rękach (mam wykaszarkę) to jest to co tygrysy lubią najbardziej :D
rejetan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 paź 2009, o 21:18

Post »

Ta kosiarka Husqvarny to pełen odlot, 21 wiek zaczyna wchodzić do ogrodu, jak tylko wejdzie do sprzedaży i oczywiście będzie po przystępnej cenie zagości w moim garażu :)
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Post »

Fallenangelv pisze: Niedługo z pracy w ogrodzie pozostanie tylko siedzenie na stołku.
A no niestety, ludzi posiadających ogród dzielimy na 2 grupy:
- tych, którzy chcą mieć ogród
- tych, którzy mają ogród, bo coś przed domem musi być.

Ci z drugiej grupy to najlepiej by chcieli, by przy ogrodzie nie trzeba było palcem kiwnąć. A przecież ogród nigdy nie będzie "skończony". To żywy organizm, przy którym nieustannie trzeba coś robić. I na tym polega jego piękno.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
jackiechan7
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 7 kwie 2010, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

jaka kosiarka?

Post »

Witam wszystkich, niedługo znów trawa zacznie szybko rosnąc i bedzie trzeba jakoś nad nią zapanować :] do tej pory kosiłem podkosiarką ale to droga przez mękę na moje i tak skromne 50 m2 trawy, może polecicie mi jakies kosiarki?
Awatar użytkownika
jackiechan7
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 7 kwie 2010, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka kosiarka na mały trawnik?

Post »

Witam jeszcze raz :)
nie wierzę, że na tak obleganym forum nie ma osob które mogłyby mi pomóc ;:65
może polecicie mi jakies marki kosiarek?
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”