Wszystko o pomidorach cz. 14

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

aria pisze:Każdy pomidor powinien być od razu przywiązany do palika. Najgorsze liście oberwij. Nie są takie złe, muszą się przyzwyczaić do innych warunków a to trochę trwa.
Myślałam że można dać im trochę podrosnąć. Serio macie wszyscy takie duże rozsady, że można je od razu podwiązać? Moich na pewno na razie nie dam rady do palików przyczepić.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Nie zabijajcie pochopnie mrówek ani innych żyjątek. Ja uważam ,że w sumie więcej z nich pożytku niż szkody. Ale to temat rzeka i nie w tym dziale.
zaklinaczka
200p
200p
Posty: 300
Od: 8 lut 2017, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Nie zabiłabym nawet pchełki, bardziej chodzi o przegonienie ich w inne miejsce :) może podsypię krzaczki popiołem z kominka, z tego co wiem pomidory też go lubią :)
Milena
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

W niedzielę (14.05) wysadziłam wszystkie moje sadzonki pomidorów. Do tunelu, gruntu i donic :D Te, które szły do ziemi opryskałam miedzianem. Mam kilka Betaluxów, którym chciałabym podać siarczan magnezu. Nie wiem czy można łączyć te dwa preparaty, czy należy odczekać. Jeśli tak, to po jakim czasie mogę wykonać oprysk magnezem?
Za kilka dni podleję je roztworem saletrzaku. Nie chciałabym, aby jakikolwiek preparat kolidował ze sobą.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1565
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Jakoś w tym roku nie narzekam na mrówki w ogrodzie, ale bywały i nie tępiłam, bo mi szkody nie czyniły. A że się z mszycami kochają, to trudno. Mszyce tępię, jeśli się rozpanoszą, a w tym roku się panoszą :evil:
Iza
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Werutka,
1 litr wody ( dobrze było by gdyby była odmineralizowana, np deszczówka) pół łyżeczki płynnej wody utlenionej 3 %. Takim roztworem podlewać 1 raz na 2 ? 3 tygodnie!
Jeszcze tylko mała uwaga. Wodę utlenioną używam tylko do roślin w pojemnikach, w glebie nie używam ze względu na moje podejrzenia, że wpływa destrukcyjnie nie tylko na patogeny ale i na pożyteczne organizmy.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

A powiedzcie proszę na cito czy do doniczek nada się sądzić na prosto ?
Pozdrawiam, Werka
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

A powiedzcie proszę na cito czy do doniczek nada się sądzić na prosto ?
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Chyba się zapętliłaś ;:306
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
KornelkowaMama
50p
50p
Posty: 78
Od: 29 maja 2015, o 07:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

U mnie dzisiaj wreszcie mi rolnik przywiózł 10 worków obornika :-)
Zatem pierwsze pomidory poszły do szklarni i dostały pod korzonki świeżego jedzonka od krówek. Oczywiście przesypanego ziemią, co by im tych korzonków nie popaliło.
Udało mi się ulokować na miejscach docelowych 12 pomidorów i 2 bakłażany.... to w zasadzie jeden rządek. Pomidory sadzę 2 na 1. Przede mną jutro długie sadzenie, bo czeka jeszcze 70 krzaków.
Zobaczymy jak jutro będą wyglądali moi podopieczni? :)
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

No chciałam szybko i mi nie poszło. Dzięki Beatko za recepturę, a jak wsadzę do doniczek mogę je tak podlać. ?
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Czy jest jakaś reguła co do wielkości pomidora a tego kiedy go wsadzić w ziemię?
Pierwszy raz wysiałam pomidorki, dokładnie koktajle i uczę się na błędach wszystko konsultując z internetem i obserwując innych. Widzę, że większiość waszych pomidorków już w gruncie , więc chyba czas i na moje. Szykuję się do tego jutro, ale coraz poważniej zastanawiam się, bo niektóre wydają mi się jakieś całkiem malutkie.
Największe mają około 25cm i te rosną w skrzyni, która docelowo miała być w domu na balkonie.
Obrazek
Cała reszta jest pojedynczo w butelkach, kubeczkach itd, ale odnoszę wrażenie że rośnie słabiej, niektóre mają dopiero jakieś 10cm...
Obrazek
Jak to wam się widzi?
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Werutko możesz,
Obecność nadtlenku wodoru w wodzie deszczowej jest jednym z ważniejszych tajników szybkiego wzrostu roślin w gruncie, gdzie H2O2 jest systematycznie dostarczany wraz z opadami deszczu . Cząsteczki wody wyłapują wolne tlen sigletowy tworząc cząsteczki nadtlenku wodoru.

Nadtlenek wodoru niestabilną cząsteczką. Tlen jest łatwo uwolnione do utleniania różnych rzeczy, które napotka (takie jak bakterie, wirusy, pleśń, zanieczyszczenie ...) W procesie utleniania, nadtlenek wodoru (H2O2) rozpada się z powrotem do wody ( H20) i tlenu (O).
Przetłumaczone przez tłumacz Google
Z tą wodą utlenioną to dobrze się zapoznać, szczególnie anglojęzyczne strony dużo o tym piszą. Wystarczy wpisać: how to use hydrogen peroxide in the garden i tłumacz Google jakoś to przetłumaczy.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”