Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11703
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Nie byłam dziś na giełdzie,a miałam dokupić błękitne bratki.Jednak powstrzymała mnie nieciekawa pogoda.No trudno za tydzień może się zbiorę i pojadę.Ma być cieplej,a w piątek podobno 13 na plusie i słonko.Ja wiem,że z cięciem róż miałam czekać do kwitnienia forsycji,ale co ja poradzę,że mi tak spieszno? Już ostatnio jak byłam na działce to przyrosty niektóre różyce miały mega,więc czy jest sens czekać?
Raczej przymrozków już u nas nie będzie ;:224

Werka nie potrafię tej odmiany dokładnie napisać,więc zajrzałam na hmf i już mam 100 Idees Jardin albo Golden Zest ;:215
No tak mi się ta róża spodobała u Majeczki i jeszcze u kogoś,że nie ma bata musiałam ją mieć ;:108
Massad król róż...muszę zgłębić temat...mam od niego William Morris i Agness Schilinger,a teraz żółtko zamówiłam dla przełamania kolorów.Polowałaś 2 lata ? A gdzie ją wcześniej wyhaczyłaś?
Hortensje koniecznie muszę przyciąć,jak się dorwę do sekatora to wióry będą lecieć ;:306

Wiolu ładna prawda ta Goldenka? No ja tak mam,że jak coś upatrzę to koniec :oops: Myślę,że to dobry wybór,kwiaty upakowane płatkami i zapach,czegoż chcieć więcej? No i rekomendacja Majki ;:215 Zastanawiałam się jeszcze nad Fioną,ale w końcu odpuściłam,nie będę na siłę zamawiała róży.I Tobie się sprawdziły Guillotki? To bardzo dobra wiadomość,bo rzeczywiście mają odmiany rewelacyjne i trwałe.

Sabinko chyba coraz częściej rozsądek zwycięża nad chciejstwami.Mam ich wiele,ale potrafię wybrać tę jedyną.
No ja wiem,że ekonomicznie to powinnam zamówić choćby ze 3 szt.Do tej pory tak robiłam,ale miejsce się kurczy i trzeba stopować zapędy różomaniaczki. Lady Emma Hamillton dalej w planach i Young Lycidas ;:oj
Miedzian to temat rzeka,jedni stosują i sobie chwalą,a inni piszą,że nic nie daje i nie jest skuteczny.Sama nie jestem pewna,czy będę pryskała? A co do wiórów to za drogie to dobrodziejstwo i daruję sobie w tym roku,nawet nie żałuję,najwyżej algi zamówię,wciąż się czaję,bo trochę kosztują,ale chyba się złamię i kupię ;:224 Kobeę jutro posieję,ciekawa jestem ile mi wyjdzie? 4 nasiona Ci wyszły,a może coś jeszcze wzejdzie.Mi nierówno wschodziły,po kilku dniach jeszcze się następne pokazały,także zaczekaj.

Marlenko wolałam szybko opłacić za różę i koniec,bo tak pewnie znów bym coś zmieniała i kombinowała.
Wolałam zamówić niskie szałwie i wysiać jednoroczne.Wystarczy,że mam nowości z jesieni i tymi się będę zachwycała ;:108
Ciekawe jak nasiona wzejdą? Trzymam kciuki za Twoje jeżówki ;:215

Ewa ciachnęłam 3 róże i kocimiętki,ale polka się dopiero zacznie z różami.Sporo ich do cięcia,niektóre mają długie baty.
Pewnego roku dość mocno je skróciłam i to im wyszło na plus,także w tym roku też je mocniej przystrzygę.
Oj ta forsycja,jak tylko pękną pączki tnę z zamkniętymi oczyma,niech się dzieje co chce.

Ola czwartek,piątek w prognozach ma być słoneczny i ciepły.No już nie mogę się doczekać jak chwycę za sekator i będę cięła jak leci.Smagliczki nie siałam,za to warto kupić sadzonki gotowe,a potem corocznie sama się wysiewa i kępki przesadzam wokoło klombu co tworzy fajny krąg smagliczkowy.
100 Idees Jardin zjawiskowa jest,czuję,że to będzie miłość od pierwszego wejrzenia.Dziwne,bo żółte nigdy za mną nie chodziły,a tu w zeszłym roku Anahe mnie zachwyciła...

Małgosiu mi się podobają pomarańczowe bratki te drobne,ale nie było ostatnio.Też szukam energetycznych barw,jednak błękitne mnie urzekają ;:333

Violu nie trzeba pryskać miedzianem,to wybór każdego z nas.Jak zdążę to opryskam.A masz miedzian?
Zima wraca? No to mnie z lekka wystraszyłaś,bo ja tu mam zapędy do cięcia ;:108

Tulipany wazonowe

Obrazek

Goździki z Biedronki bardzo powoli się rozwijają,dłużej można się nimi pocieszyć...

Obrazek

Miłego i udanego tygodnia :wit
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu od zawsze smagliczkę kupowałam jako gotowca. W zeszłym roku tak super mi się udała z nasion że miałam ją wszędzie. :heja Ale co do wysiewania , żeby tak coś mi samo wyrosło to nie ma czegoś takiego.
Czytam u was, że tyle różnych samosiejek macie a ja nigdy - nic. ;:222
Jakaś widocznie ziemia nie sprzyjająca ku temu.
Buziaczki zostawiam ;:196 i dużo ;:3 na dziś życzę.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25144
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Ja z cięciem róż poczekam.
Mam pilniejsze sprawy
Nie sprzątałam jesienią i mam teraz sporo roboty
Ale nie żałuję
Tyle biedronek i różnych innych robaczków znalazło schronienie w pozostawionych zaroślach
Potem musze zająć się trawnikiem.
Róże więc jak widzisz musza poczekać
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Wcale się nie dziwię, że odpuściłaś sobie giełdę, poczekaj na cieplejsze dni - ten weekend zapowiada się całkiem ładnie. Niektóre moje panny będę musiała ciąć bardzo nisko, bo pędy mają poczerniałe i to pomimo ubranek z agrowłokniny ale jeszcze cierpliwie czekam ;:65 ;:65 ;:65
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Ania, ja to żartowałam z tym wytykaniem, że nie znasz nazwy ;:306 . Ja także podziwiałam ją u Majki, no cudo nie róża. Zamówiłam ją dopiero teraz, bo wcześniej jej nie widziałam w żadnej szkółce.
W tym tygodniu otrzymam różyczki z Rozarium i Floribundy :heja . Już jadą :heja
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11703
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Wczoraj był bardzo przyjemny dzień,miałam dzień wolny,więc pojechałam migiem na działkę.
Sekator przygotowany,a ja gotowa do pracy. Przycięłam wszystkie hortensje,moja mamcia mówi,że za mocno. Jednak ja bukietówki dość sporo przycinam. Tak się rozpędziłam,że i kilkanaście róż ogoliłam,a w tym Piano, Summer Song, Perennial Blue,ujarzmiłam lekko Theresa Bugnet,bo strasznie się rozpychała. Jeszcze Sophie Renaissance. Mnie tylko puścić w marcu na działkę.
Jedna lawenda na klombie przycięta,krzewuszka i kilka innych. Wieczorem ręka dała o sobie znać.
Dzisiaj już lepiej,więc znów jak znajdę ze 2 godzinki to pojadę.Wiem,że to szybko,ale u mnie nie widać przymrozków w prognozach to sobie pozwoliłam.Znów będę obgryzała pazury i bała się o róże....I dobra wiadomość,w innym Lidlu dorwałam wióry rogowe,jeden worek starczy dla tych bardziej wymagających ;:oj

Olu u mnie szałwie się wysiewają dość gromadnie,że trzeba wyrywać. Próbowałaś szałwii trio i żeniszka?

Gosia ja też mam sporo sprzątania. Pełno igieł i liści na rabatach. Boję się deptać,bo wszystko wyłazi. Ostróżki zaczynają i nie chcę poniszczyć .Ja wykorzystuję wolny czas i tnę róże,bo potem nie zdążę. One mają już spore wypustki. Dobrze,że tylko jeden dół do wykopania na oczekiwaną różyczkę. Trawnik u Ciebie super,jest o co dbać:)

Marlenko w niedzielę dokupię błękitki,tylko należy wcześnie wstać,a ja lubię z M sobie poleżeć:)
Wiesz,wczoraj zauważyłam,że moje róże wcale tak kolorowo nie wyglądają. Niektóre pędy,zwłaszcza te starsze potrzebują silnego cięcia,nawet do kopczyka. Uszkodzenia mrozowe widać gołym okiem. Liczę,że odbiją od miejsca szczepienia. Obornika im zapodam.
Pashmina słabo wygląda,na jesieni ją przesadziłam i chyba się na mnie obraziła. Rosła za porzeczką,w zaciszu. Taka ładna,a taka niewidoczna. No zobaczymy,czy odbije. Posadzona obok Foxy Circus, w końcu to jej rodzina,więc niech nie marudzi:)

Werka fajnie,że będziemy razem podziwiać Golden Zest ,to druga jej nazwa,łatwiej mi ją pisać i zapamiętać:) Różyczki jadą, koniecznie się pochwal sadzonkami,czekam na wątek i nie tylko ja,pomyśl proszę:)

Krokusy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Irysek

Obrazek

Ostróżki powoli się pokazują,boję się,żeby nie podeptać...

Obrazek

Hiacynt

Obrazek

Pomóżcie co to wyłazi?

Obrazek

Annabelle nieźle ogoliłam,ale co roku tak nisko ją przycinam

Obrazek

Pinky Winky...Soniu dobrze jak sądzisz?

Obrazek

Baronesse a w nogach ostróżka

Obrazek

Trawki podzielone z innej większej,a w środku tulipany z jesieni wychodzą...

Obrazek

Hot Chocolate jaka szybka ;:oj

Obrazek

Mam ochotę przyciąć już wszystkie róże,ale nie wiem,czy będę miała czas ;:224

Miłego dnia ;:3
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu ja też mam zamiar zacząć ciąć róże. Sporo wygląda tak jak ta u Ciebie, więc nie ma na co czekać. Małe przymrozki już im nie zaszkodzą a dużych mrozów chyba nie będzie :)
Ja bukietówki też mocno golę a taką Anabell to prawie przy ziemi.
Słoneczka życzę i kolejnych miło spędzonych dni na działce :D
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Hah! Wiedziałam, że czekanie do kwiatów forsycji nie jest w Twoim stylu. :wink: Z całego serca życzę Ci byś nie musiała paznokci obgryzać. ;:168
U mnie dwie róże mają zmarszczone pędy (jakby zwiędnięte). Nie wszystkie. Tylko część. Jak myślisz, co może być tego przyczyną?
Cudowne żółte krokusiki. Jesienią posadziłam pierwsze w tym kolorze. Już nie mogę się doczekać. ;:65
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu ale masz już duże krokusy i iryski ;:oj
Mam te same tulipany w wazonie :lol:
Ja róże już przyciełam, co będzie to będzie ;:65
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

A ja zapomniałam jeszcze dodać, że dziś zorientowałam się, że w F pojawiły się dostępne kolejne odminy z serii Flower Circus. Od razu domówiłam do złożonego w styczniu zamówienia Foxy i Patricię. ;:170 Ciekawe czy skradną me serce jak fantastyczna Pashmina..?
Ależ jestem podekscytowana! ;:65
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Wiosna w pełni ;:3 Praca wre ;:138 Oj krokusiki piękne, iryski też, u mnie roślinki dopiero wychodzą z ziemi :wink:
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Szałwię Trio miałam w zeszłym roku i nic się nie wysiało. ;:222 Teraz też ją kupiłam.
A żeniszka pierwszy raz będę u siebie gościć z nasion.Zawsze kupowałam...
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11649
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu wiosna w domu i na działce. ;:215 Słoneczne krokusy piękne. ;:oj Sekator miał trudny okres u ciebie. :wink: Też mnie kusi cięcie róż, bo wszystkie się obudziły, ale już druga noc z przymrozkiem studzi moje zapędy. ;:14 W ubiegłym roku pryskałam miedzianem, ale teraz zimno, a róże z coraz większymi zaczątkami liści. ;:218 Pinki Vinki powinna mieć duże, ładne kwiaty po takim cięciu. Swoją Anabelkę ciachnęłam równie nisko. :roll:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”