Zielona ferajna cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Iwonko dziękuję ;:196 też mi wiele roślin załatwił przędziorek, w tym kilka hibiskusów ;:131 Te które nadal mam też go załapały, ale jako wyhodowane ze szczepek były silniejsze i przeżyły ;:108 Dawalię sfotografuję kiedy trafi się słoneczny dzień - niestety nie jest już taka piękna, faktycznie to wymagająca roślina ;:185
Henryku dziękuję bardzo ;:196

Miałam pokazywać kolejne kwitnienia hippeastrów, ale przedwczoraj wpadł mi w ręce taki storczyk ;:oj Sama roślina wygląda jak zwykły phalenopsis, ale kwiaty mają inną budowę, są niemal płaskie. W pierwsze chwili myślałam, że może to być efektem np. choroby wirusowej, ale oprócz tego w sklepie były jeszcze dwa identyczne storczyki, więc jest to po prostu niecodzienna hybryda ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20162
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Doskonale pokazane, piękne, niespotykane w ubarwieniu i w kształcie kwiaty. ;:oj

Cuda pokazujesz na swoim wątku, cuda. ;:138
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Natalio super watek ,podpatrze i popytam.Jak wybudzasz hippeastrum?Czym podlewasz storczyki że Ci tak zakwitły?Moje ładne listki ale jeszcze nie mają kwiatów.Skórki od bananów włożyłam do słoików i robie nawóz ,jak długo ma stać?podobno to potas ma i kwiatkom posłuży ,jak uważasz?
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Henryku dziękuję bardzo ;:196 teraz kiedy kupuję storczyki staram się wybierać jak najciekawsze :wink:
Marzenko witam :wit Odpowiem po kolei - hippeastra wybudzam przez przeniesienie ich z piwnicy do mieszkania i delikatne podlanie. Zazwyczaj czekam aż któreś samo zacznie się budzić (mam po 2-3 cebule w 1 doniczce), ale zwykle zabieram na górę od razu wszystkie i zaczynam budzenie. Podlewam jak ziemia znów przeschnie, oszczędnie jeśli się jeszcze nie wybudziły, obficiej kiedy wypuszczają pędy i liście. Storczykom daję nawóz rozpuszczalny w wodzie, najlepszy jest mineralno-organiczny. Do jakich kwiatów chcesz używać nawozu ze skórek bananów? Nigdy takiego nie robiłam, więc nie doradzę ;:185 Dla hibiskusów które potrzebują dużo potasu mam nawóz który można też dawać pomidorom, specjalny do pomidorów również by się nadał. Podlewam je nim na zmianę z biohumusem.

Dzisiaj kwitnienie hippeastrum które miałam pokazać poprzednim razem - zakwitły dwie cebule na raz :tan W drodze są trzy kolejne, dwie (w tym biały Jewel) jeszcze się nie wybudziły, więc to nie koniec spektaklu :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Ania D.
500p
500p
Posty: 603
Od: 16 lut 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Piękne grudniki. U mnie pączki opadały, za ciepło w mieszkaniu... Szkoda, bo bardzo je lubię.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20162
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Super kwiat hippeastrum. Kolor niejednolity, bardzo ciekawy. Podoba mi się! ;:333
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Aniu moje stoją przy kuchennym oknie które często jest otwierane nawet zimą - innym roślinom mogłoby to zaszkodzić, ale grudniki lubią takie warunki ;:108 Nie masz może takiego okna?
Henryku dziękuję w imieniu roślinki ;:196

Dzisiaj mieszanka zdjęć różnych, robionych w ciągu kilku dni. Na początek storczyki w porannym świetle:

Obrazek

Obrazek

Kolejne cebule wypuszczają pąki:

Obrazek

Obrazek

Zakwitło hippeastrum które moja ciocia przyniosła z pracy - za pierwszym razem byłam mocno zawiedziona, kwiaty są bardzo podobne do innych cebul, ale dużo mniejsze. Liczyłam na czerwone, jednak już się przyzwyczaiłam do tych malutkich kwiatuszków:

Obrazek

Obrazek

Grudniki nadal kwitną, ale mają po 2-3 kwiatki na raz:

Obrazek

hoja metallica już produkuje nowe pąki - z roku na rok jest coraz silniejsza, za kilka lat chyba będzie kwitła bez przerwy ;:224

Obrazek

Tego storczyka jeszcze nie pokazywałam, nie byłam pewna czy przeżyje. Dostałam go jako prezent, ale osoba która go kupiła nie zauważyła że był mocno przelany. Stracił większość korzeni i część liści, te które zostały są pomarszczone. Ale zauważyłam że listki mu trochę urosły, teraz stanęły co jest sygnałem że zaczęły rosnąć korzenie. A do tego wypuścił keiki ;:oj Na początku bałam się że maluch będzie za dużym obciążeniem, ale obie roślinki mają się coraz lepiej, więc jestem dobrej myśli ;:108

Obrazek

Na koniec parapetowe impresje, czyli nolina i młody pęd hoi wayetti:

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20162
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Świetnie! Jak widzę mocno się uaktywniłaś a że masz co pokazywać i potrafisz to robić więc Twoje rośliny doskonale się ogląda. Tylko tak dalej! ;:333
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4587
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Kwiatuszki śliczne mają kolory, moje storczyki ostatnio zaczęły zrzucać z parapetu koty ;:124 więc musiałam znaleźć dla nich inny parapet :? Chyba czas obudzić moje hippeastrum, a gloksynię na pewno.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Henryku dziękuję ;:196 staram się bywać na forum ile mogę - faktycznie mam co pokazywać, a czasu teraz więcej niż będę miała wiosną i latem ;:131
Olu a storczyki masz w osłonkach czy bez? Jedyny sposób na koty to całkowite uniemożliwienie im dostępu na dany parapet - jak ktoś już kiedyś na forum podsumował, musi być szczelnie zastawiony "bo jak łapka wejdzie, to i d**ka się zmieści" ;:131 Hippeastra możesz śmiało już wybudzać ;:108

Dzisiaj po raz kolejny miks zdjęć z kilku dni - najpierw cięcie hibiskusów. W przypadku hibków wyhodowanych ze szczepki jest koniecznie, inaczej w krótkim czasie będziemy mieć solidne drzewa ;:224 W tym roku przycięłam je trochę delikatniej niż w poprzednim, ale szczególnie w wypadku pełnego różnica jest widoczna. Tego hibiskusa muszę ciąć tydzień-dwa wcześniej, zaczął już wypuszczać pąki...

Zdjęcia porównawcze, przed i po:

Obrazek

Obrazek

Variegata przed i po - o tej porze Snow Queen zawsze wygląda jak drapak, na wiosnę liście odrosną. Tnę go dużo delikatniej, przy mocniejszym cięciu hibiskus wcale nie kwitnie:

Obrazek

Obrazek

Czerwony pełny hibiskus ma już pierwsze pąki - to normalne, ale zaskoczyło mnie jak długo ten utrzymał się na roślinie przy włączonym ogrzewaniu. Odpadł dopiero, kiedy kwiat był całkowicie rozwinięty. Ciekawostka: kiedy z hibiskusa odpadnie całkowicie rozwinięty kwiat nie zwiędnie on tak samo długo, jak gdyby nadal był na roślinie, w tym wypadku był ładny aż do wieczora:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec kolejny nowy storczyk, tym razem skusiła się moja mama ;:224 chyba zachęciły ją ostatnie dużo obfitsze kwitnienia stałych rezydentów :wink:

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2473
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Piękną masz te hoję ja też hoduję dostałam sadzonkę od kuzynki, ale nie wiem czemu u mnie nie chce kwitnąć może robię cos nie tak. Na jesieni przesadziłam do innej ziemi i doniczki może teraz zakwitnie choc w połowie tak jak Twoja. Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20162
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Śliczny storczyk, kolejny na Twoim wątku. Nie zawodzisz! :wit
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Przepięknie przedstawiasz swoje rośliny, brawo!
Szczególnie przypadł mi do gustu spektakl storczykowy.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”