Fiołki - Fiołka ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Fiołki - Fiołka ;)

Post »

Witam, gratuluję "zafiołkowania" :lol: , urocze są te kwiaty.

Posiadam same kundelki, w tym jeden już dosyć wiekowy. Mam pytanie: czy jest jakaś szansa na odmłodzenie tej roślinki (ukorzenienie uciętej łodygi?), czy dać sobie spokój. Dodam, że mimo swoich lat, co roku długo i obficie kwitnie, a jej listki dały życie kolejnym pokoleniom fiołków.

Obrazek

Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
fiolek13
500p
500p
Posty: 506
Od: 23 lis 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Fiołki - Fiołka ;)

Post »

Dziękuję Wam bardzo za odwiedziny ;)
Moje ziolone czują wiosne a ja nie mogę za nimi nadążyć ;:112 Nawet nie mam czasu porobić zdjęć bo każdą wolną chwilę spędzam na sadzeniu sianiu i doglądaniu ;)

Adamie Twój fiołek faktycznie staruszek ale z tego co piszesz to w pełni sił ;) Możesz spróbować go odmłodzić- oczywiście wiąże się to z ryzykiem że go stracisz, ale jak wszystko się uda znów będziesz się cieszyć długo jego kwiatami.
TU jest opiska co i jak trzeba zrobić :) Metoda jest prosta osobiście ją stosuję i jak na razie ze 100% powodzeniem.
Adam S.
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2347
Od: 18 mar 2009, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fiołki - Fiołka ;)

Post »

Witaj Kasiu :wit

Śliczne fiołeczki masz , bardzo mi się podobają .
Mogłabyś pokazać fotki obecnie kwitnących ?
Awatar użytkownika
Kasia86
500p
500p
Posty: 757
Od: 14 lut 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fiołki - Fiołka ;)

Post »

Witam, wpadam tutaj czasami popatrzeć na te wspaniałości lecz dopiero teraz się przywitam ;:7

Fiołki oczywiście piękne - ja mam tylko dwa i na razie się w nich ćwiczę - jak dobrze pójdzie to nabędę ich więcej ---> oj duuużo więcej, ale wszystkie fioletowe i różowo/białe będą - heh tak sobie wymarzyłam :tan

Chciałam zwrócić uwagę jeszcze na jedna rzecz, mianowicie: na drugiej stronie tego wątku pokazujesz inne swoje kwiatki i między innymi o jednym mówisz "jakiś dracenowaty". Ostatnio identyfikowałam identycznego swojego kwiatka. Jeżeli ma na brzegach liści haczyki/kolce to może być to Pandan veitcha (Pandanus veitchii)
Oto czego się o nim dowiedziałam: Lubi dużo światła i wilgoci, w miarę wzrostu zaczyna wypuszczać korzenie powietrzne, które w naturze stopniowo zastępują pień, który zaczyna obumierać od podstawy. Bardzo lubi głębokie doniczki.

A tutaj pozwolę sobie wkleić link do zdjęć jak Pandan może wyglądać jak podrośnie: http://emd26.internetdsl.tpnet.pl/pandan/
Z chęcią się dowiem czy to Pandan:) Nie ma o nich zbyt wielu informacji... Jeżeli już o tym była rozmowa to przepraszam ale dyskusje doczytałam tylko do 18 strony.

Bardzo pozdrawiam.
Pozdrawiam ciepło:)
Moje wątki ---> Kasia86
Hoje i inne domowe na sprzedaż
Awatar użytkownika
fiolek13
500p
500p
Posty: 506
Od: 23 lis 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Fiołki - Fiołka ;)

Post »

Adamie-rotos jak jednak się skusisz na odmładzanie fiołeczka to koniecznie daj znać o efektach :)

Adamie.S witam Cię serdecznie u mnie. Niestety obecnie kwitnie mi tylko kilka fiołków. Reszta dopiero wypuszcza pączusie ;)
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kasia86 również Cię witam :)
Co do mojego "dracenowatego" to dzięki Tobie wiem że w złym kierunku szukałam jego nazwy ;) Pandan ze zdjęcia które podałaś wygląda prawie tak jak mój (faktycznie ma kolce na brzegach a pień wygląda dokłanie jak u rośliny z której go dostłam tylko u mnie listki są całe zielone a to wybarwienie na nowych listach zniknęło). Faktycznie bardzo mało jest o nich informacji ale jak tylko znajdę chwilke czasu to postaram się go dokładniej zidentyfikować. na razie na 99% jest to "coś" z rodziny Pandanowatych :)
Wielkie dzięki ;:180 ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
7vstyna
200p
200p
Posty: 425
Od: 28 sty 2010, o 11:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Fiołki - Fiołka ;)

Post »

Witam.Ale masz śliczne fiołeczki :) ja dopiero zaczynam na razie mam tylko dwa :) myślę ,że z czasem i moja kolekcja się powiększy :) Jestem pod wielkim wrażeniem :shock: ilością kwiatów. Pozdrawiam.
Pozdrawiam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=32078" onclick="window.open(this.href);return false;
Adam S.
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2347
Od: 18 mar 2009, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fiołki - Fiołka ;)

Post »

Kasiu :P śliczne te Twoje fiołeczki , a zwłaszcza na pierwszym zdjęciu . :shock:
Jestem ciekaw jak inne jeszcze zakwitną , będę czekał z niecierpliwością
na następne fotki .
Awatar użytkownika
fiolek13
500p
500p
Posty: 506
Od: 23 lis 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Fiołki - Fiołka ;)

Post »

7vstyna pisze:ja dopiero zaczynam na razie mam tylko dwa :) myślę ,że z czasem i moja kolekcja się powiększy :)
Nawet się nie obejrzysz jak nie będziesz miała miejsca gdzie je ustawiać - fiołkoza postępuje bardzo szybko ;:109
Adam S. pisze:Kasiu :P śliczne te Twoje fiołeczki , a zwłaszcza na pierwszym zdjęciu . :shock:
One rosną na regale i są sztucznie doświetlane. Widać jednak im to nie przeszkadza i obficie zakwitły ;)

Skusiłam się i kupiłam hiacynta - ładnie się rozwija ale niestety kwiat jest za ciężki i musiałam go podwiązać ;)
Obrazek
Kolekcja Hippeastrum
Obrazek
i wreszcie wykiełkowały frezje - pierwszy raz eksperymentuje z nimi ale mam nadzieję że chociaż jedna zakwitnie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasia86
500p
500p
Posty: 757
Od: 14 lut 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fiołki - Fiołka ;)

Post »

Bardzo się cieszę, że pomogłam. Na naszym forum są o nim tylko 3 tematy o Pandanie zatem zawsze miło dostrzec następnego :heja

Pozdrawiam... ach - piękne te Twoje Fioły ;:167 chyba podskoczę na allegro:)
Pozdrawiam ciepło:)
Moje wątki ---> Kasia86
Hoje i inne domowe na sprzedaż
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fiołki - Fiołka ;)

Post »

Kasiu ślicznie Ci fiołeczki kwitną... ;:94
Awatar użytkownika
7vstyna
200p
200p
Posty: 425
Od: 28 sty 2010, o 11:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Fiołki - Fiołka ;)

Post »

Miejsca jak na razie mam bardzo dużo :)
Widzę frezje posadziłaś :) tak jak ja też pierwszy raz i nie wiem czy coś z tego będzie zobaczymy. Chyba w tym samym czasie sadziłyśmy bo mam na razie takie same jak u Ciebie.Pozdrawiam.
Pozdrawiam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=32078" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pati1311
500p
500p
Posty: 555
Od: 11 cze 2009, o 01:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Fiołki - Fiołka ;)

Post »

Witaj Kasiu śliczne fiołeczki!!!!Ja też je uwielbiam :D
Awatar użytkownika
lampart111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2376
Od: 5 gru 2009, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świeradów - Zdrój
Kontakt:

Re: Fiołki - Fiołka ;)

Post »

Piękne fiołeczki :)
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”