Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit. Pięknie wyglądają szafirki z młodymi listkami tawuł ;:138. Warzywka smakowicie rosną a ja dopiero czekam na cokolwiek :;230 . Oj, z tym wirusem łatwo nie będzie ;:185 . Do wakacji może wytrzymamy ale pewnie w końcu trzeba będzie się gdzieś ruszyć. Widzę, że Twoja lawenda mimo mocnego cięcia super odbija a ja w ogóle swojej jeszcze nie przycięłam z tego wszystkiego zapomniałam ;:oj. Przyciełam tylko kilka sztuk , które przesadziłam. Myślisz , że jeszcze mogę ciąć? Pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu,
Wiosna nie próżnuje w Twoim ogrodzie. Rośliny z wigorem ruszyły ku słońcu. Piękne wyglądają tulipanki na zadbanych rabatach, szczególnie te białe mi się podobają. U Ciebie tak wysprzątany ogród, że nie ma co robić. Zazdroszczę, bo ciągle walczę z chwastami. Podagrycznik, perz, trawa, jaskry to mój ogrodowy wróg.
Wnuki to słodkie, życiodajne, antystresowe plasterki na serce. Mam w pobliżu całą czwórkę. 6 lat i 3 lata chłopcy i dwie dziewczynki 1,5 roku i 1 rok. Wymagają opieki, ale korzyść jest obustronna. Koniecznie zaproś wnuki, niech pomalują Twój świat na żółto i na niebiesko kolorami tęczy.
Pozdrawiam, Jola
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiaj chłodniej, choć słonecznie. Wymyśliłam sobie, że jeszcze jarzmianki przesadzę, ;:173 ponieważ wegetowały w korzeniach tawuły.
Po raz pierwszy wystawiłam siewki z garażu na słońce, pewnie ze dwie godziny się opalały.
Przeżyły wszystkie, niewykopane niebieskie szałwie omączone. Nie warto się spieszyć i jesienią mniej przykładać się do sprzątania jednorocznych. Gdybym nie wykopała, ;:14 byłoby ponad dwadzieścia kwitnących szałwii, bez pracy. ;:215

Maryniu dziękuję. ;:196 Narcyzy rosną w donicy, dostałam gratisy ze szkółki. Nie znam nazw, to tylko pięć cebul, trzech odmian. Kwitną po kolei od 25 marca. :shock: Te na zdjęciu mają po 3-4 kwiaty na jednym pędzie.

Tereniu dziękuję za życzenia. ;:196 U nas szkółki pełne ludzi. Ja nie zaglądałam, ale M kupował ziemię dla mamy, to był w szoku, że tylu ludzi na zakupach, chyba mają dość siedzenia w domu, wolą spędzać czas w ogrodach. ;:108
Tęsknimy za wnukami, ale może dzieci mają rację, że chcą nas chronić. ;:218

Ewelinko to ostatnia większa kępka szafirków w gruncie. Rośnie przy zaworze do nawadniania, więc stale deptana. Nie jest tak ekspansywna, jak na innych rabatach, więc pozostawiłam ją w spokoju.
Warzyw chyba trzeba sadzić więcej, szczególnie, że ceny mogą być wysokie, jak będzie susza. ;:108 Poza tym zdrowe, bez chemii i smak mają normalny. ;:215

Jolu dziękuję, ;:196 tulipany dosadziłam późną jesienią, dlatego jeszcze sporo kwitnie. Wiele kępek, tak zniszczyły gryzonie, że nie ma co fotografować. ;:174
U mnie wieloletnich chwastów prawie nie ma. Przed założeniem ogrodu został przeorany traktorem i trzy osoby przez tydzień solidnie wykopały widłami amerykańskimi perz i inne wieloletnie. Było tego kilkadziesiąt taczek. :shock: Wiadomo, że jakieś się pojawiają, przerastają pod murkiem ogrodzeniowym, nadal wokół mnie tylko ugory.
Zwykle wiosenne pielenie trwało u mnie do połowy maja. ;:173 Ten rok wyjątkowy, mam dużo czasu bez wnuków. U mnie dzieci się nie zgadzają na przywożenie wnusiów, boją się że przyniosą mi wirusa. Niestety jestem grupie wysokiego ryzyka.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne tulipany. Szafirki w większej ilości wyglądają zjawiskowo. ;:333
Ach ten twój widok ze schodów, ukazujący piękny ogród jest taki śliczny, elegancki. ;:180
Bardzo lubię ten twój ogród. ;:108 ;:108
No proszę jakie ty już masz dalie.Moje w ziemi, Daleko im do listków.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu dziękuję. ;:196 Szafirki w dużej skrzynce na schodach, nawet liście mają ładne, bo zimę spędziły w garażu. :)
Po usunięciu bukszpanów widok ze schodów się zmienił, więc trzeba go pokazywać. ;:108
Nadmiar czasu i bieganie po wątku daliowym, tak mnie napędziło do pędzenia dalii. ;:306
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Lubię to przełamanie bordem w ogrodzie, czy to wiśnia czy berberysy czy żurawki. Miodzio.

Ja swego czasu kupiłam pęcherznice diabolo, ale nie uzyzkały żadnego pokroju mimo cięcia. W tym roku zaplatam im badyle i spróbuję zrobić jakąś kulkę ... to ich ostatnia szansa.

Przed chwilą wróciłam z garażu i przyniosłam swoje karpyz zeszłego roku i mam jeszcze kupne z Gardenii jeszcze w woreczkach .Jutro je zasypię ziemią. Zimno u nas brrr.

Miłego tygodnia.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16060
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Ja już dalie wysadzam do gruntu. Co będzie, to będzie.
Ogród masz wyczyszczony na błysk. Ja ciągle sprzątam i nadal jeszcze dużo różnych śmieciurków leży na rabatach.
Czy na zdjęciu ogólnym ten iglak z prawej, przycięty w stożek, to świerk?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiaj podlałam skrzynie z warzywami i maliny. Wykopałam kępę przekwitłych tulipanów Exotic z różanki. Tak ją sobie gryzonie upodobały, że się nad nimi zlitowałam i z zielonymi liśćmi włożyłam do suszenia. To była cała moja aktywność w ogrodzie. :;230
Trawy ładnie ruszyły, szczególnie na rabatach, które podlałam.

Aniu bardzo podobają mi się monotematyczne ogrody, ale u innych. :) Ja muszę od wiosny mieć kolor na rabatach, nastraja mnie optymistycznie.
Też miałam pęcherznicę Luteus i Diabolo. Nawet wyhodowałam kolejne trzy Diabolo na pniu. Niestety pozbyłam się, po sześciu latach mimo cięcia, były paskudne i rosły ogromne. ;:222 Stwierdziłam, że jest wiele ładniejszych krzewów. Posadziłam lilak Palibin i wiśnię Amonogawę, które cieszą kwiatami i zapachem. ;:215
Dziękuję, ;:196 coraz wyższe temperatury zapowiadają, więc spędzę sporo czasu na tarasie.

Wandziu nigdy nawet nie przypuszczałam, że będę mieć tyle czasu na ogród. :shock: Codziennie szukam chwastów i zawsze kilka znajdę. ;:306 Przeraża mnie susza, jak wiatr wieje, to moje piaski fruwają wokół domu.
Świerk to szczepiony na niskim pniu Glauca Globosa, który pięć lat był spłaszczoną kulą. Potem wyskoczył w górę i mimo wycięcia przewodnika, nie chciał być kulą. Nie ma tam miejsca na wysokie drzewo, więc dwa razy w roku tnę go radykalnie w stożek.
Chyba już będzie cieplej, więc Twoje dalie w gruncie będą się ukorzeniać spokojnie. Dwie moje posadzę w donicach na taras, a reszta powędruje też do gruntu.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, :wit ,ależ przepiękną soczystą i kolorową wiosnę u ciebie widzę ;:63 ;:63 ;:63
Floksiki takie uroczę, śliczne i mocno już rozwinięte. Moje dopiero zaczynają.
Trawki jakie śliczne. ;:173 ;:173
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, widok ze schodów perfekcyjny :D Już jest ładnie zazielenione i kolorowo. Cudownie patrzeć codziennie na taki krajobraz.
W ogóle widać u Ciebie dużo kwitnień. Mi się zdaje że u mnie wszystko jakby się zatrzymało. Susza i zimne noce dają o sobie znać.
W trawkach jakby coś drgnęło. Chyba pokazują się pierwsze zielone źdźbła. :lol:
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11355
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Czosnki już pąki mają :shock: moich jeszcze nawet nie zobaczyłam ;:131 ...Mam nadzieję, że przymrozek nie narobił Ci szkody ;:7 Miłego dnia Soniu ;:196
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Serdecznie dziękuję wszystkim zaglądającym do mojego ogrodu. ;:180

Dzisiaj dzień spędzony w kuchni. ;:173 Chleb, sernik, pieczeń obiadowa, piec pracował ponad trzy godziny. Poprosiłam syna na negocjacje w sprawie przywożenia wnuków. Zgodził się, :tan więc z każdego wypieku coś zapakowałam do siatki. Ot takie niewinne przekupstwo. ;:306

Aniu cieszę się, że w ogrodzie tyle się dzieje, a jednocześnie z tyłu głowy, zawsze jest myśl, że mogą być jeszcze przymrozki. ;:218
Floksom szydlastym ograniczyłam przestrzeń, zawładnęłyby całymi rabatami. Tylko wstęga białych nadal długa, choć z szerokości sporo jej wycięłam.
Miskanty też mocno ruszyły, ale przycięłam za późno, ;:223 więc pierwsze liście paskudne, czekam, aż kolejne je przysłonią.


Wiolu każda rabata w moim ogrodzie została podlana. Dzisiaj kilka roślin na ostatniej, wysuszonej leżało smętnie na ziemi. ;:202 Wieczorem włączyłam nawadnianie i w tym tygodniu koniec wody z kranu. Tylko dlatego, że dostały wodę tak ładnie rośliny ruszyły. Od kilku dni w dzień słońce podgrzewa glebę, jest około 15 stopni. ;:215

Maryniu oprócz czosnków Krzysztofa, wszystkie mają dość zaawansowane pąki. ;:215 Najbardziej się śpieszy Gladiator. :shock:
U mnie nie było w ostatnich dniach przymrozków. Mam dalie na tarasie, wszystkie mają ładne liście. Pochowałam włókniny, najwyżej koło zimnych ogrodników wyciągnę.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Domyślam się, że negocjacje zakończyły się zgodnie z Twoim oczekiwaniem, Soniu, w końcu babcie od tego są, by wnukom życie urozmaicać. ;:138
A w ogrodzie ślicznie kwitną tulipany ;:215 , a biało kwitnące floksy szydlaste robią niesamowite wrażenie! ;:32 ;:33
Czosnki już w blokach startowych! :shock: Pięknie! ;:215
Dobrego piąteczku życzę ;:167 i weekendu w towarzystwie stęsknionych wnusiów. ;:23 ;:23
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”