Moja działeczka :) cz2.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Piotrek zaszalałeś :) pracy sporo już zrobiłeś! Rodki ładnie przesadzone, ja czekam na pogodę, bo wszystko czeka, mam nadzieję, że w weekend będzie dobrze. U mnie wiosna na podobnym etapie :)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Bardzo ładnie się komponują z tym iglakiem.
I bukszpan jeszcze masz, jaki piękny, zielony....

Z czego robisz domki?
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

ewaidc1198
Haha faktycznie parę dni mnie nie było na forum :D Ale to z braku czasu :) Naprawdę czas mi leci jak szalony. Ostatnio miałem drugie zmiany więc tydzień w plecy z pracami na działce. Ale znowu też padał deszcz więc ..... Deszcz potrzebny bo posypałem wapno granulowane. 50kg teraz wysypałem. Deszcze padały i ładnie rozpuściły granulki. Poza tym znowu trochę polatałem z wiaderkiem i poczyściłem działkę. Bo zielsko zaczęło ładnie rosnąć ;:306 Do tego kosiarka złożona, naprawiona. Pospawany element w pracy, nowe łożyska założone metalowe (były plastikowe), do tego dystanse w kołach wymienione z plastikowych na kwaskę :) Olej również wymieniłem i naostrzyłem nóż. Więc niedługo pierwsze cięcie trawy :D Powoli zaczynam wystawiać rzeczy na taras. Czyli cały czas do przodu z pracami :) Od jutra do soboty mam nadzieje ,że pójdę ostro z pracami :D Pogoda dopisze ;:215

maniolek
Rodki przesadzone i mam nadzieje,że będą miały tam lepiej. Tzn na pewno będą miały lepiej oby jeszcze lepiej rosły :D
Dostały więcej miejsca oraz nowe podłoże. ;:172 Nie będą narażone na bezpośrednie słoneczko latem a także na zimy wiatr zimą.
Pogoda się poprawi ale będzie zmienna temperatura. Jutro koło 12, w czwartek do 14 w piątek do 15-16 w sobotę podobnie a w niedziele koło 10. Później znowu trochę chłodniej. Ale powinno być więcej słoneczka :D

Foxowa
Mi też się podoba Maju :D Sto razy lepiej niż było poprzednio. Ale to sadzili poprzednicy.
Domki chce zrobić z grubej sklejki którą ma w pracy :D
Ostatnio z pracy przywiozłem dwie deski. Czyste drzewo. Dwie deski metr długie, szerokie od 30-40cm a grube 5cm. Chce z nich zrobić ławkę :) Są masywne więc po odpowiednim zakonserwowaniu powinny posłużyć :)

Obrazek

Roboty się nazbierało sporo, tylko by czasu wystarczyło :;230
Pozdrawiam ;:209


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Chyba wszyscy mają teraz mnóstwo zajęć - taka pora ;:131 Oby tylko pogoda sprzyjała ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Blueberry
Dokładnie Natalia :D Taka pora roku, że roboty na działce od groma. A do tego człowiek nie tylko jest zdany na siebie ale i pogodę.

Dziś po pracy pojechałem na działkę, bo pogoda dziś nawet fajna. W sumie nie wiedziałem za co się zabrać. I padło na truskawki :)
Chciałem tylko wyczyścić je z suchych liści a skończyło się na zrywaniu tkaniny i małej orce :;230
Dlaczego zerwałem tkaninę??? Ponieważ od jakiegoś czasu buszował mi kret lub krety. Zrobiły się wzgórza i pagórki. Więc ugniatałem je i nic więcej ale.... dziś pewna Pani powiedziała mi,że miała tak samo. I po zdjęciu tkaniny czy włókniny okazało się,że miała w truskawkach gniazda turkuci. Niestety są u mnie na działkach. A że kret lubi je to buszował w truskawkach i robił bałagan.
Więc szybko zerwałem włókninę i zbronowałem ziemie. Jak się obudzą po zimie będę je wyłapywać i ;:124 Tej Pani pomogło więc mam nadzieje,że u mnie będzie spokój :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji zacząłem się zastanawiać czy jedna część truskawek nie jest do wymiany, bo po trzech sezonach owocowania wywalam i sadzę nowe. Nie czekam 4 sezony bo sadzę je w tym samym miejscu. Jedynie zasilam kompostem ziemie i obornikiem granulowanym. Zaraz muszę przelecieć historię kiedy sadziłem ....

Być może w piątek wezmę wolne bo ma być fajna pogoda i 15st a w sobote nawet 18 :D Później chłodniej. Więc bym podgonił robotę :D
Zobaczymy.
Pozdrawiam i życzę super pogody !!!!


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witam.
I kolejne godziny spędzone na działce w tym sezonie :tan Pogoda dopisała więc trzeba było wykorzystać to.
W piątek po pracy do wieczorka posiedziałem na działce i trochę porządku z gałęziami zrobiłem.
W sobotę zaś odpaliłem kosiarkę i skosiłem pierwszy raz w tym sezonie trawę ;:215

Obrazek

Sprzęt spisał się super. Co mnie bardzo cieszy.

Po skoszeniu trawy zdjąłem ze strych wertykulator. Koło w nim połamałem w ubiegły sezonie i zapomniałem coś z tym zrobić. Więc najpierw próba reanimacji koła. Udało się. Więc rozłożenie przedłużacza i jazda. Przejechanie całej działki + grabienie, zajęło mi to sporo czasu. Ponad 4h lekko. Ale warto było. Około 20 wiader 20litrowych wybranego syfu z trawy :uszy


Obrazek

Obrazek

Powiem szczerze, zmęczony byłem niemiłosiernie. Miałem chęć jeszcze porobić coś ale brakowało sił. Więc o 18 zabrałem się do domu.

Dziś dzień bez działki. Urodziny mojej najmłodszej córci.
Miłej niedzieli. Pozdrawiam
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Ja też podgoniłam z pracami działkowymi ,pojechaliśmy wczoraj rano już o 9,30 byliśmy na działce a zwinęliśmy się o 18,30, było jeszcze ciepło zrobiłam nową rabatę teraz muszę coś na nią dokupić ;:306
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

dorcia7
Haha chyba każdy korzysta na maksa z wolnego czasu i pogody :)
Ja niestety w niedziele nie byłem na działce bo córcia miała urodziny. Teraz zaś mam drugie zmiany ale i pogoda do bani. Zimnoooo.....

Ale pod koniec tygodnia zrobi się cieplej. Od niedzieli znowu chłodniej i po paru dniach znowu cieplej :D Do tego niestety jeszcze przymrozki w nocy będą. Teraz i później. Taki mamy klimat ;:306

Ja dziś byłem w sklepie ogrodniczym i kupiłem granulowany obornik. W piątek go rozsypie :)

Pozdrawiam
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

U mnie też wieje,pada i bardzo zimno,żal kwiatuszków które zdążyły zakwitnąć ,a na balkonie czekają kolejne rośliny na posadzenie ,ale nie ma szans iść na działkę,mam nadzieję,że długo to nie potrwa
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Piotrek dobrze, że podgoniłeś robotę, bo w tygodniu pogoda nie dopisuje, dobrze, że w weekend ma być cieplej :) U mnie trawnik jeszcze nie ruszany, chciałem sobie sprawić wertykulator/aerator ale nie widać w żadnych dyskontach hehe no nic jeszcze chyba poczekam :)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Piotrek a jaką odmianę truskawek planujesz ?
U mnie do koszenia trawy jeszcze daaaleko :D
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

dorcia7
Pogoda coraz częściej będzie bardziej wiosenna niż zimowa lub wczesnowiosenna :) I słoneczko z dnia na dzień mocniej przygrzewa :D
Trzeba uzbroić się w cierpliwość :D

maniolek
Korzystam Mariusz z pogody kiedy tylko mogę :D Wczoraj po pracy i dzisiaj też byłem :)
A co do wertykulatorów, to nie widziałem nigdzie w promocji czy przecenie. Ale w casto.... dziś byłem i widziałem kosy spalinowe i elektryczne w promocji -50%. Może więc były i wertykulatory. Nie wiem. Na środku miedzy alejkami stały kosze. Kusi mnie kosa spalinowa. 180zł....z 400zl. Nie wiem czemu w przecenie ale oglądałem i wyglądała na całą. Tylko kartonu brak. Może dlatego.... Musze przemyśleć :D

seba1999
Seba chciałbym średnio wczesną. W sumie jeszcze odmiany nie wybrałem. Jakąś upatrzyłem ale nie pamiętam nazwy :D Jedna ten sezon truskawki zostaną. Po sezonie wykopie i posadzę nowe. Więc mam jeszcze czas :D

Dziś piękny dzień za nami :) U mnie prawie 18st w cieniu. Na słoneczku znacznie powyżej 20 :) Do tego prawie bezwietrznie i chodziłem w krótkim rękawku po działce. Choć miejscami w Gorzowie wiało mocniej. Ale gdzie mam działkę jest zacisznie.
Porobiłem sporo z czego jestem bardzo zadowolony. Roślinki rosną coraz szybciej. Ale jeszcze nawozu nie dałem tylko sam obornik granulowany w maliny i truskawki. W połowie tygodnia planuje pierwszy raz nawóz dać. Chyba będzie to odpowiedni czas. Na początku tygodnia jeszcze przymrozki ale później znacznie cieplej na parę dni.
Koło mnie nowych działkowiczów mam. Jedni kupili działkę która była słabo uprawiana za 6tys zł. A drugą koleś sprzedał za 20tys zł. Działka 3ar, altanka drewniana. Trawa z rolki, altana z ławkami i stołem też z drewna i murowany grill z wędzarnią. Bardzo ładna działka ale tyle kasy bym nie dał :) Koleś sprzedał bo buduje dom. Ale ważne ,że kolejni są chętni uprawiać :)
A oto kilka fotek z moje działki z dzisiaj :D



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

JAK WIDAĆ WIOSENKA NA CAŁEGO :) REALIZUJE CAŁY CZAS NAKREŚLONY PLAN NA TEN ROK I NOWE POMYSŁY W GŁOWIE SIĘ RODZĄ :)
Zobaczymy co z tego wyjdzie :D Pozdrawiam. Kończę ;:136 , idę parę pompek zrobić i do wyrka. Jutro rano planuje jechać na giełdę :D
;:138 ;:138
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Hejka Piotrek widzę, że wszystko ładnie rośnie i kwitnie. Hmm kosę spalinową do czego chciałeś kupić? Na działkę, czy w innym celu? Ja na razie czekam i rozglądam się, widziałem, że w Lid... mają być kosiarki za tydzień, to może za 2 będą wertykulatory hehe :)
Uuu widzę, że nowych sąsiadów będziesz miał - fajnie, szczególnie na tej działce co mało uprawiana była! No powiem Ci, że u mnie na ogrodzie ceny działek też nie są małe, ale 20 tyś. za coś co nie jest Twoją własnością, to faktycznie musiałbym to przemyśleć :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”