Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu, jak rośnie u Ciebie Tranqulity i Boscobel? Napisz o nich kilka słów. Tę ostatnią posadziłam jesienią do donicy i tak zadołowałam. Na wiosnę pójdzie na rabatę z angielkami :) Jak masz zdjęcia tych róż, to bardzo proszę wrzuć, chętnie popatrzę ;:108
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Dziś od rana wreszcie pięknie świeci słońce ;:3 Myślę spożytkować ten dzień chociaż w części ogrodniczo. Zwłaszcza że w weekend znowu ma lać :?

Jolu, nie wiem, czy dobrze zrobiłam budząc Cię ze snu zimowego :lol: Nakręcamy się wzajemnie i jak miałam nic nie kupować, tak już jedno zamówienie poszło kolejne już wybrane i tylko czeka na kliknięcie i jeszcze kusisz tym Austinem :lol:
Niech już będzie wreszcie ciepło to będę siedzieć w ogrodzie a nie w internecie :D

Renatko, skoro zamówiłaś inne Guillotki, to będziemy nawzajem u siebie je podziwiać. :D
James G. pięknych kolorków nabrał podczas drugiego kwitnienia. W pierwszym rzucie, kiedy kwitł w upały kolorki miał bardziej wypłowiałe. Ale ten kształt kwiatu, te falbaneczki są cudowne ;:167

Tolinko, Stefcię uważam za jeden z lepszych zakupów w ubiegłym sezonie. To mocna, zdrowa róża, więc z pewnością będziesz z niej zadowolona.

Anulka, różyczki uwielbiają lessy, więc jak Twoje różyczki ruszą to zobaczysz jak w mig porosną w wielkie krzaczory.
Ja nie mam nawadniania w ogrodzie i nie wyobrażam sobie gdybym miała piaszczystą glebę w taką suszę jak w zeszłym roku. Chyba nic by mi z roślin nie zostało.
Z Wedding Piano jestem bardzo zadowolona. Jak ktoś lubi jasne, białe róże, to warto ją mieć. Charming znam, chociaż jej nie mam. Kwiat w typie First Lady, może się podobać, ale to nie mój styl.
Moja Wedding sporo urosła w jeden sezon, zarówno w górę jak i w szerz.

Majeczko, Olivia to młoda różyczka, sadzona ubiegłej wiosny. Początkowo zbierała się długo, ale przez cały sezon urosła, a nie miała łatwo przez tę suszę.
Dobrze póki co przezimowała. Jest cała zielona, choć nie ma nawet najmniejszego kopczyka.
A jak Twoja się miewa, bo zdaje się, ze też ją masz. Dobrze przezimowała ?

Dorotko Tranqulity mam od jesieni, więc nic więcej nie mogę o niej powiedzieć oprócz tego, że dobrze przezimowała. Boscobel mam od wiosny. Miał sporo pączków, ale rozkwitł akurat w te największe upały i tego samego dnia co rozkwitł to i przekwitł :roll: Dobrze przezimował, podrósł. Mam nadzieję, ze w tym roku będzie miał więcej szczęścia i pozwoli mi nacieszyć się kwiatami.

Mały przerywnik w prezentacji moich róż. Takie oto kwiatuchy będą gościć w tym roku w donicach i na rabatach. Do kompletu brakuje mi jeszcze kosmosu muszelkowego. Jak nigdzie nie upoluję, to chyba zamówię przez internet :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Róże śliczne, bladuski w moim typie :D . Wzdycham do Wedding Piano, Aspirynki i Bouquet Parfait. Zakupy super ;:108 ;:108 Aminka nigdzie nie spotkałam ;:185
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Wioluś - Stefanię zapisałam w chciejstwach i to tych bardzo realnych, skoro jeszcze piszesz, że już w pierwszym roku pokazała takie piękno, to fantastycznie. W.Piano też mam, ale Twoje jakoś lepiej obrodziło. Nie zniechęcam się do niego, bo Piano jest kapitalną różą. Moja czerwona była oszałamiająca w tym roku. Powiedz Ty mi jeszcze kobieto, czy nasiona siejesz wprost do ziemi czy wpierw do rozsadników? Bo szukam takich, co rzucę na ziemię a one wykiełkują ;:172
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Dzięki Wiolu, takie opisy są bezcenne przy planowaniu nasadzeń, szczególnie, że ziemię mamy podobną. Mnie się wszystkie Piano podobają, ale od czegoś trzeba zacząć.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Masz przepiękne róże, nie mogę się doczekać kolejnych zdjęć. ;:138
Wiolu wypatrzyłam, że masz Susan William Ellis. Jak się sprawuje? Czy jest zdrowa? Jaka jest budowa krzewu? Jak utrzymuje się kwiat? Chodzi mi po głowie od jesieni, z góry dziękuję za informacje.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Wiola, jak dobrze, że się u mnie odezwałaś i trafiłam do twojego wątku ;:oj Niesamowite masz różyce ;:180 Już na wstępie wypatrzyłam Heritage, która nęci mnie okrutnie i nie byłam do końca przekonana czy warta jest zakupu. Po twoich zdjęciach i ocenie nie mam już wątpliwości. W tym roku wyląduje w moim ogrodzie :twisted:
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Dziś od świtu już jestem na nogach. Dom posprzątany, obiad nastawiony. Teraz chwila oddechu zanim wyruszę w ogród.

daysy, badaski są bardzo w moim typie, ale mam słabość do purpury i fioletu. Ostatnio również pokochałam żółcie i pomarańcze tak więc chyba nie ma róż, które mi się nie podobają. No może dwukolorowe w typie Hokus Pokus :wink:
Aminek jest do kupienia w Casto. :)

Ewuś czerwoną Piano też mam. Zachwyciła mnie i dlatego skusiłam się na Wedding. Jak na pierwszy rok dobrze się spisała i dobrze rokuje na przyszłość.
Co do nasionek to część pójdzie na wcześniejsze wysiewy w domu (np lobelia) ale bezpośrednio do gruntu też mam zamiar posiać. Na pewno będzie to ten dzwonek ogrodowy (roślina dwuletnia), szałwia tri, kosmos, aminek. Ten ostatni chyba podzielę i część posieję wcześniej w domu, tak dla pewności.

Aniu, dziękuję. Ekspertem różanym absolutnie nie jestem, ale jeżeli w czymś komuś pomogę to miło.

klarg, dziękuję. Jakoś tak się stało, że nie mam tylu zdjęć ile bym chciała, ale to co obfociłam będę pokazywać. Kilka różyczek jeszcze mam w zanadrzu.
Susan W E mam od jesieni. Nawet jednego kwiatka jeszcze nie widziałam, więc nie mam żadnej wiedzy na temat tej róży.

nifredil Heritage jest przepiękną i mocną różą. Przez te wszystkie lata nawet raz nie zimowała pod kopczykiem. Gdybym miała tam jeszcze miejsce, to dosadziła bym jej jeszcze ze dwie towarzyszki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam też First Lady, ale póki co nie zachwyca. Może w końcu się zbierze bo jak nie, to chyba jej podziękuję

Obrazek

Obrazek

I na konie jeszcze fotka Piano

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11697
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Wiola widzę,że i u Ciebie tak jak u Dorotki Abraham Darby wspaniale rośnie.Może wreszcie i ja go zakupię?
Kiedyś pamiętnej zimy mi zmarzł,a potem miałam uraz.Ja już tak mam.
First Lady Cię nie zachwyca? Ja mam dwie ,jedna juz starsza wiekowo,ale co roku bujnie kwitnie.
Piano tez mam u siebie i to bardzo silna różyczka ;:333
U mnie słonko świeci ;:3 Jednak mroźno,rano -5 stopni brr
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu widzę że i u ciebie pierwsza dama na wylocie ;:306 moja zbiera się i zbiera i pozbierać nie może ,ale zmieniłam jej miejscówkę i jeszcze dałam szanse...ostatnią :roll: Tak kusisz tą Heritage ale rzeczywiście ona cudnej urody ;:215
Piano mam i potwierdzam róża do zakochania od pierwszego kwiatu ;:167
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolka jakbyś wyrzucała First Lady to ja ją chętnie przygarnę :-)
W ubiegłym roku nie zrobiłam ani jednego zdjęcia kwitnących róż, aż wstyd się przyznać. A kwitły prawie wszystkie, nawet te najmłodsze... Nie mogę już się doczekać czerwca i pierwszych kwiatów :D
Pracowałaś dziś w ogrodzie? Ja tylko zrobiłam obchód, za zimno żeby cokolwiek podziałać. Pierwiosnki już wychylają główki a róże dość dobrze przezimowały.
Podziwiam Twojego Abrahama, urzekł mnie ten u Dorotki i też go posadziłam, niestety nie za bardzo rósł i była to jedyna róża, która w ubiegłym roku nie zakwitła.
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu, czy Twój Abraham to jeden krzaczek? Wszędzie wypatruję mojego ulubieńca i trzeba przyznać, że kwiaty to on ma ;:167
Od zeszłego sezonu też mam Stephanie Baronin zu Gutenberg i jestem nią zachwycona. U mnie zadebiutowała chyba najobfitszym kwitnieniem ze wszystkich nowo posadzonych. Jak widać po Twoich fotkach, to wyjątkowo udana odmiana ;:215
Ciekawa jestem Twojej opinii o Pastelli...W pierwszym roku byłam nią zachwycona...W poprzednim sezonie już takiego szału nie było. Może to wina tej suszy i niemiłosiernych upałów, ale trochę mnie zawiodła ;:218
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Wiola a jaka jest u ciebie wysoka Heritage?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”