Kalanchoe - problemy w uprawie (choroby, szkodniki)

ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Z powietrza, zresztą czy to ważne teraz trzeba się tego pozbyć. :wink:
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

ok czyli na 100% pleśń a nie moje przesuszanie/zalewanie?;) żeby tak na przyszłość wiedzieć;)
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jak może być zalanie skoro jedną z nich masz w hydroponice, jak może być zasuszenie skoro kalanchoe to sukulentowate i trudne do ususzenia. Nie te objawy. Niszcz chorobę. :wink:
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

Wiesz - w hydroponice można zalać ;) za wysoki poziom wody i tyli;) niszczymy chorobę! (ja zawsze wypytuję i wypytuję;)) dzięki! a tak w ogóle to jakie choroby często napadają kalanchoe? czy szara pleśń do nich należy?
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Można by wiele wymieniać, mogą się jej imać różne choroby i szkodniki ale to temat rzeka. :wink:
Awatar użytkownika
donka1
50p
50p
Posty: 70
Od: 24 sty 2010, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Problem z kalanoche

Post »

Witam wszyskich. Kilka dni temu zauważyłam na swojej roślince ciemne plamy. Czy jest to powód do zmartwień?
Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Problem z kalanoche

Post »

Tak, opisz warunki jakie zapewniasz roślinie. :wink:
Awatar użytkownika
donka1
50p
50p
Posty: 70
Od: 24 sty 2010, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z kalanoche

Post »

Roślinka stoi na południowym parapecie, podlewam malą ilością wody, kiedy podłoże przeschnie całkowicie.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Problem z kalanoche

Post »

Daj na północne okno, przetrzyj wszystkie liście wilgotną szmatką a następnie wykonaj oprysk dokładnie z obu stron blaszek liściowych preparatem Score 250 EC (0,4 ml na 1 l wody) lub Bravo 500 SC (2,5 ml na 1 l wody). :wink:
zoyka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 wrz 2010, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

kalanchoe traci liście

Post »

Witam!
Od dłuższego czasu mam pewien problem z moją kalanchoe. Kiedy ją dostałam (2-3 lata temu) była małym kwitnącym kwiatkiem, od tego czasu nie zakwitła ale ładnie rosła, po jakimś czasie zaczęła piąć się do góry a od dołu tracić liście, które żółkną i odpadają. Więc w chwili obecnej mam trzy wysokie łodygi w połowie gołe i zdrewniałe a na górze piękne intensywnie zielone liście. Na szczęście wyrosły 3 dodatkowe małe gałązki na samym dole jednak zauważyłam niepokojącą rzecz, że i one zaczynają tracić liście. Jak ratować moją roślinkę? Czy powinnam ją przesadzić, może przyciąć? Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc i porady :)
Jeżeli to może pomóc, chętnie wyślę zdjęcia na maila lub jeśli jest to możliwe umieszczę je na forum.
Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Awatar użytkownika
Grzdyl
500p
500p
Posty: 694
Od: 8 gru 2008, o 00:12
Lokalizacja: Police

Re: kalanchoe traci liście

Post »

O uprawie Kalanchoe poczytaj tutaj
Pozdrawiam,Władek.
Wykształcenie - coś, co mądremu mówi, jak mało wie, natomiast głupiemu, jak wiele potrafi. (J. Tuwim)
zoyka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 wrz 2010, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kalanchoe traci liście

Post »

Dziękuję bardzo, czytałam już ten artykuł, podobnie jak wiele innych, jednak autor sugeruje, że skoro opadają liście roślina może mieć za sucho, natomiast ja mam wrażenie, że im więcej podlewam, tym bardziej liście marnieją od dołu a rosną w górę, ewentualnie, że częstotliwość podlewania za bardzo nie ma wpływu na to co się dzieje z moją kalanchoe. Jak często należy ją podlewać? Czy wschodni parapet jest dla niej dobrym miejscem??
Awatar użytkownika
Motylica100
200p
200p
Posty: 232
Od: 14 mar 2010, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: kalanchoe traci liście

Post »

Kalanchoe co jakiś czas trzeba odnawiać, w lecie ścina się wierzchołki z 2-3 parami liści i sadzi, trzyma się w temperaturze 22 stopni.
Czy Twoje kalanchoe przechodziło zimowanie? To znacząco spowalnia wzrost i tracenie liści od spodu.
Najlepszy parapet to ten z południowym oknem, oraz wzmożone podlewanie w ciepłe dni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”