Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Szczerze nie mam pojęcia. Ja nie będę wkręcał filtra tylko filtr będę robił z rury pcv lub drenażowej obsypywanej żwirem na całej długości. Poszukaj na youtube człowieka Ryszard Balawajder. W komentarzach pod filmem podaje nr telefonu. Zadzwoń do niego. On robił kiladziesiąt szpilek i chętnie dzieli się swoją wiedzą.
:)
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Czy ktoś wie jakie są w Małpolsce ceny za metr wiercenia studni?
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 864
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Myślę że kosztuje to tak jak wszędzie 100-120 PLN/mb.
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Zachęcona podaną powyżej ceną obdzwoniłam przed chwilą 7 czy 8 firm wiercących studnie.Ceny kształtowały się od 230 do 350 zł/mb.
Chyba zapomnę o własnej studni.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 864
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Nie wiem może u Ciebie w międzyczasie kopią 2 lub 3 studnie zamiast wziąć wodnego różdżkarza? Jednak ta cena nawet z pompą głębinową i materiałem jest bardzo przeholowana. http://www.wiercenie-studni.pl/ tu sprawdzałem ceny u mnie w Łódzkim
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Jeden studniarz był osobiście dzisiaj po południu - 250zł/mb z gwarancją wody tzn.dowierca się do wody a czy to będzie 25 czy 70 metrów przed przystąpieniem do pracy nie odpowie.
Może ta cena z łódzkiego jest nieaktualna?Nie widać tam daty na stronie.
W Krakowie i okolicach podają dzisiaj 230 do 350 zł/mb i nie chce być inaczej.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Czy Wy nie mylicie studni głębinowej z abisynką ? bo ceny jednej i drugiej są właśnie skrajne różne. Znalazłem w necie pierwszą z brzegu firmę w google "wiercenie abisynki radom". http://www.wiercenie-studni.pl/ ceny za abisynkę 60 zł/m. Głębinowe 150 zł/m więc ceny które podajecie 250-350 zł/m to lekka przesada. Przy studni głębinowej to warto rozważyć kontakt i możliwość dojazdu. Nikt o zdrowych zmysłach nie zapłaci 250 zł za metr abisynki, która nadaje się jedynie do ogrodu. ;:14
:)
cris6
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 1 maja 2015, o 08:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Wywierciliśmy trzeci raz otwór wiertnicą ręczną tym razem mamy już wprawę 4 godziny i 5 metrów zrobione.
Wcześniejszy post ktoś wykasował więc piszę jeszcze raz.

Wszystkie próby z rurami osłonowymi niestety nam nie wychodzą rury te pomarańczowe kanalizacyjne pękają .
I teraz mam pytanie mamy obecnie wywiercony otwór średnicy 16cm na głębokości 5 metrów. Obecnie poziom wody w otworze to ok 1m na dnie mamy już piasek ale każde wyciąganie skutkuje obsuwaniem się piasku. Wymyśliłem sobie aby wbić teraz szpilkę 2" długość całkowita: 1,93m oraz rury gwintowane żeliwne ocynkowane
Wodę potrzebuję tylko do podlewania chcę zastosować pompę ssącą i tu mam pytanie na jaką głębokość wbić jeszcze taką szpilkę i skąd mam wiedzieć że to już styknie ? Oraz czy wybór 2" i 1,93 długości to dobry wybór
Obrazek
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Na pięć metrów to nie lepiej zakopać kręgi ? Tak całkiem poważnie.
:)
Andrzej20
50p
50p
Posty: 98
Od: 21 lut 2016, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Czy mógłby mi ktoś zrobić zdjęcie szlamówki ? Dokładnie chodzi mi o mechanizm :)
albert_ALBI
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 31 maja 2016, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

MichalPanda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 1 cze 2016, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Ja tak jak Niko również przedzieram się przez glinę. Na początku wyglądało to tak:
humus 0-0,3m
piasek żółty/biały 0,3-1,5m (wilgotny ale zero w nim jakiejkolwiek wody)
ruda glina 1,5-4,0m (czasami trafiał się mały kamyczek lub grudka szarej gliny)
szara glina 4,0-6,0m (i tu póki co jestem)

Niko używa świdra z rury i też początkowo myślałem aby taki zrobić po tym co zobaczyłem na jego filmie (nie miałem pojęcia co było u mnie pod ziemią). Jednak jakoś mnie podkusiło i kupiłem świder (dołownik) Fiskarsa 250mm. Uciąłem rączkę i dodawałem żerdzie z rury 1" stalowej. Niby wszystko pięknie, ale ponoszenie tak długiego zestawu to makabra, bo już przy 4 żerdziach po metrze + świder około 1m dawało mocno po kręgosłupie.
Sąsiad wpadł na mądry pomysł i użyczył mi 4-metrowej rury do posadzek, która zastąpiła 4 odcinki żerdzi, które u mnie dość luźno latały sobie w otworze nad świdrem.

Co do samego świdra to jestem zadowolony, bo na prawdę ładnie wierci w suchej szarej glinie. Od razu zaznaczę, że nie mam porównania do innych gotowych czy samoróbek.

Odnośnie kamieni w terenie z gliną (przynajmniej u mnie tak jest) to mogę coś podpowiedzieć. Na 4tym metrze trafiłem na coś twardego. Wydawało mi się, że to jest kamień. Googlowałem ze 2 godziny co tu można zrobić, bo przy dwóch wcześniejszych odwiertach skończyłem na 2m z powodu kamieni. Próbowałem je rozbić lub przesunąć drągiem. Zero szans a kamień wielkości 2-óch pomarańczy. Tutaj jednak na czwartym metrze była to zbita sucha glina (chyba). W akcie desperacji wlałem do dziury litr wody, później jeszcze jeden. Starałem się wiercić i urabiać błoto z gliny i wody. Ponosiłem i opuszczałem z impetem świder jakbym chciał wbić ten kamień mocniej. O dziwo ustąpił a kamienia nie widziałem w urobku. Albo to była glina albo kamień wcisnął się w boczną ściankę.
Później na piąty metrze miałem tą samą sytuację i znowu woda do dziury. Bobrowanie i sru świdrem przez łeb. Póki co taki prymitywny sposób działa.

Zapomniałbym dodać, że do 6go metra schodzę bez rur osłonowych, bo grunt na tyle stabilny, że nic się nie obsypuje. Z wywiadu po sąsiadach wiem, że studnie z kręgów wokół mają lustro mniej więcej na wysokości 9m p.p.t. Jak jest wyższa woda to wchodzi im do jakiś 4-5m pod powierzchnią terenu, a jak jest susza to nawet może zejść dobrze poniżej tych 9m. Tyle wiem.
Geologiem nie jestem. Mieszkam pomiędzy dwiema rzekami (coś jakbym mieszkał w delcie). Oddalone są one od siebie o jakieś 1000m. Ja jestem na górze pomiędzy nimi.
Mapę oraz zdjęcia narzędzi dodam jak uporam się z imageshack. Może komuś w przyszłości się przydadzą takie informacje.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Niedługo i ja się biorę za studnię. Mam nadzieję, że się dokopię do wody a u mnie tak jak i u Ciebie sama bita glina podobno ;:138
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”