Hoja nie kwitnie-dlaczego?

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

Moja wygląda tak. Obrazek
Awatar użytkownika
aledra7
1000p
1000p
Posty: 1659
Od: 21 paź 2008, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post »

bardzo ładna i duża, też się zastanawiam czemu nie kwitnie :?
Awatar użytkownika
Jaga W
50p
50p
Posty: 93
Od: 8 wrz 2008, o 12:21
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witajcie!
Powedzcie jak dokarmiacie swoje hoje? Wiadomo, że najważniejsze dla roślinki jest dobre stanowisko, ale jaką stosujecie odżywkę i jak często. Tak bardzo bym chciała, żeby moja hoja (carnosa) zakwitła. Jest duża, pięknie rośnie, ma dobre oświetlenie. Nie wiem czy za bardzo jej nie podlewałam zimą i stąd jeśli nawet zakwitła to ilość kwiatów była minimalna....
Problem oczywiście mam również z tym, żeby moja hoja zimą miała 16 stopni... ale ten problem ma chyba większość hojowiczów...
Pozdrawiam
Jaga
Awatar użytkownika
Dziunia
50p
50p
Posty: 51
Od: 2 paź 2008, o 15:13

Post »

Ja mam chyba największą kapryśniczkę w domu. Jest u mnie 5 lat i przez 4. wypuściła tylko 2 listki :evil: nie mówiąc juz o kwitnieniu.... Co jakiś czas (mniej więcej raz na rok) zminiałam jej miejsce i nic....
Dopiero teraz widzę, ze wypuszcza juz czwarty nowy listek to właściwie będzie chyba świerza gałązka, bo wydłuza się trochę. Jak ją pobudzić do wzrostu? Uwielbiam jak kwitnie, ten zapach. Kojarzy mi się z dzieciństwem, bo u naszej sąsiadki rosła ogromniasta na całą ścianę, pędy wypuszczone pod sufit i tak ślicznie pachniała, chciałabym by moja taka była...
Awatar użytkownika
2iza
1000p
1000p
Posty: 2368
Od: 15 mar 2009, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mszanowo (warmińsko-mazurskie)

Post »

Witam słyszałam wczoraj coś takiego :oops: ,że jeżeli hoja ma liście do góry w sensie nie zwisa to szybciej i więcej kwitnie. Jeżeli to tylko przesąd to dementujcie. Ja początkująca jestem, ale wolę się upewnić :D
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ja ma niektóre do dołu niektóre do góry i jakoś nie widzę różnicy :!:
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
2iza
1000p
1000p
Posty: 2368
Od: 15 mar 2009, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mszanowo (warmińsko-mazurskie)

Post »

A czyli może przesąd :) taki dziwny :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”