Popiół jako nawóz

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mike1
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 sie 2007, o 21:12

Post »

gdzieś w necie czytałem, że nawet popiół z węgla może być (jest tylko zasadowy) ale z gazet i to jeszcze kolorowych to nie polecam.
A tak na boku dlaczego opalasz takim materiałem, przecież to nawet nie chce sie palić!? nie mówiąc o dymie jaki z tego powstaje!
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

Post »

No a zwęgla jaki dym idzie :?:
Awatar użytkownika
mike1
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 sie 2007, o 21:12

Post »

gazety ulegają spalaniu w niższej temperaturze - zresztą jak sam piszesz spalają się kleje i inne chemikalia zawarte w płytach, sklejkach i kolorowych gazetach.

http://www.popiol.pl/zastosowanie.html? ... &podkat=44
guidet
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 12 maja 2007, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Tak sobie siedze i kontempluje nad problemem metali ciężkich. I zrodziło mi się pytanie, czy drzewa rosnące przy ruchliwej ulicy też pobierają takie metale?
Co do odpowiedzi na pytanie to wiadomo, że w nadmiarze wszystko szkodzi. Gazety czarno- białe można przekompostować, natomiast nie widziałem jeszcze żeby ktoś kompostował kolorowe magazyny, więc z rozsypywaniem popiołu z nich podchodziłbym z dystansem.
Ale wydaje mi się, że pod rośliny ozdobne możnaby trochę podsypać takiego popiołu.
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3024
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

guidet pisze:Tak sobie siedze i kontempluje nad problemem metali ciężkich. I zrodziło mi się pytanie, czy drzewa rosnące przy ruchliwej ulicy też pobierają takie metale?
Co do odpowiedzi na pytanie to wiadomo, że w nadmiarze wszystko szkodzi. Gazety czarno- białe można przekompostować, natomiast nie widziałem jeszcze żeby ktoś kompostował kolorowe magazyny, więc z rozsypywaniem popiołu z nich podchodziłbym z dystansem.
Ale wydaje mi się, że pod rośliny ozdobne możnaby trochę podsypać takiego popiołu.
ale po co wnosić do gleby metale ciężkie :?:
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

Post »

dziękuje CI mike 1 za linka .Juz dałem zapytanie do fachowców czekam na odpowiedz
Awatar użytkownika
mike1
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 sie 2007, o 21:12

Post »

napisz co odpowiedzieli sam jestem ciekaw, ja mam 6 klasę i też kombinuje jak mogę :)
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Uważam że jeżeli chcemy mieć ładne i zdrowe rośliny to powinniśmy o nie jak najlepiej dbać. Ja używam jedynie popiołu z palenia drewna. Uważam że popiół z płyt może szkodzić roślinom. Chociaż może niewielka ilość popiołu z innych substancji może zawierać te śladowe substancje, które rośliny potrzebują, ale to zostawiam fachowcom i nie chcę nikogo wprowadzać w błąd :) Pozdrawiam
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Popiołu z spalania takich materiałów na pewno bym nie wysypał pod rośliny. cyt: Tam może być tablica Mendelejewa - metale ciężkie. Sam ogrzewam altankę małym piecykiem ale popiołu nie sypie pod rośliny.
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

Post »

Dziękuje za porade.Ale czy gdzieś znajde co zawiera popiół ze spalonych gazet :?: :?: :?:
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Grzegorzu szukałem i na razie nic nie znalazłem.Będę dalej szukał.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

man211 pisze:czy gdzieś znajde co zawiera popiół ze spalonych gazet :?: :?: :?:
Możesz znaleźć skład farby drukarskiej u producentów albo w jakichś podręcznikach dla technikum poligraficznego. Ale też uważam, że lepiej taki popiół (z płyt paździerzowych) wyrzucać na śmietnik, a nie pakowac sobie pod nogi. A dymem ze spalanego kleju jeszcze się nie zatrułeś? A sąsiadów i całego środowiska? Toż to musi śmierdzieć jak nieszczęście! Takie odpady spala się w specjalnych piecach z filtrami, a nie w piecyku na działce!!!
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
doznanie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 sty 2008, o 21:45
Lokalizacja: Śląskie

Post »

powiem wam tyle
stara metoda otrzymywania saletry potasowe ( KNO3 )
jak każdy wie popiol z drzew lisciastych zawiera duzo potasu, a rozkladajace sie odchody ( najlepsze krowy ) zawieraja duzo jonow NO3 przez co gdy wrzucimy popiol i 2 dniowe odchody ( destruenci musza zrobic NO3 w odchodach ) i zaczniemy gotowac jony K+ i NO3- beda sie laczyly tworzac sol - KNO3 potem wystarczy filtracja krystalizacja roztworu i ewentualnie oczyszczanie ponowne soli

sorka ze odkopuje temat ale nie zauwazylem informacji iz popiol z drzew lisciastych zawiera duzo K wiec laczac sie z woda potrafi byc zasadowy, bo powstaje lug potasowy - jednak jezeli twoje roslinki potrzebuja troche potasu to warto posypac popiolem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”