Wymarzony ogród Moniki cz2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Wpisuję się (rychło w czas) do wątku, poczytam potem, bo w "połamanym" biegu jestem.
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Przyszłam się przywitać :) .
Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie - u nas w najbliższą sobotę wylewki. Twój ogród już prawie urządzony, a u mnie zwały ziemi, ale jest nadzieja na lepsze :).
Będę zaglądać i podziwiać zmiany.
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Skoro nawiązał się kontrowersyjny temat męsko-żeński, to ja powiem, że my się uzupełniamy w 100 %. Ja np.lubię ręczne roboty, wbijanie gwoździ, przycinanie, malowanie, wkręcanie itp..przy czym mój eM tego nienawidzi..,od kupowania aut jestem ja, bo chyba bardziej się tym interesuję niż on, ale w żadnym wypadku mi to nie przeszkadza. Nie cierpię np.prać, więc to jest obowiązek mojego eM. Mimo tych wszystkich sprzeczności wcale nie uważam, że jest mało męski lub mnie wykorzystuje. My mieliśmy na to doskonały moment, ponieważ poznaliśmy się jako dzieciaki, więc czas na dotarcie pewnych kwestii był mocno wydłużony ;:306 Może dlatego, że pozaliśmy się w bardzo młodym wieku jesteśmy też dla siebie najlepszymi przyjaciółmi i doskonale oboje zdajemy sobie z tego sprawę. Żeby nie wyglądało to jak sielanka, to dodam, że kłócimy się równie zawzięcie ;:306
Monisiu, pogoda nam dopisuje bardzo i oby jak najdłużej tak było. Mam nadzieję, że równowaga między dniami deszczowymi i słonecznymi zostanie zachowana. U mnie jak za mokro, to ślimory zżerają wszystko jak leci ;:124
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Kochani- piękny dzień! Nic nie robię- tylko się snuję po ogródku i wystawiam buzię do pięknego słońca ;:3

Januszu- myśle, że staramy się z Mężem jakoś dogadywać i jak na razie nie najgorzej nam się udaje. Na obronę Męża :wink: , który na czas budowy niezbyt się angażował muszę dodać, że robi pranie, odkurza, jak wracam ze sklepu to zawsze wnosi siatki z zakupami, a po przeprowadzce obiecuje sobie -i mi- że często będzie się pojawiać w kuchni bo lubi gotować.. zobaczymy jaka będzie rzeczywistość :wink:

Kasiu- witam serdecznie. W ilości powojników jeszcze dłuuugo Cię nie dogonię, ale stawiam pierwsze kroki- mam już zamówione kilka sztuk- chyba 4 odmiany.. To zawsze jakiś start, a mam nadzieję, że poczują się u mnie na tyle dobrze, że będzie na czym oko zawiesić. Zapraszam ;:196

Iwonko- witaj Kochana! Bardzo mi miło, że będziesz czasem zaglądać i rumienię się pod naporem komplementów- postaram się być tak optymistyczna, jaką mnie widzisz ;:168
Rabatka na szczycie pagórka, pod klonem Crimson nie może mieć innego imienia ;:196 a skoro ma TAKĄ Matkę chrzestną, to musi się udać!

Aniu- serdecznie witam i przytulam bolące plecki ;:168 Często mam problemy z kręgosłupem, a przerabiałam też atak rwy kulszowej- na własne życzenie.. Oj- bolało :(

Asiu- witam serdecznie i zapraszam do kibicowania. U nas, jak widziałaś, zaczynaliśmy od pola perzu, przez etap sterty ziemi też przeszliśmy :wink: Ogródek tak naprawdę będzie się zaczynał robić w tym roku.. Do tej pory zagospodarowałam jedynie 2 boki ogrodzenia a i to tylko wstępnie. Ubiegły rok to było robienie ogrodzenia od frontu, elewacja, kostka będzie dopiero w czerwcu- więc nie mam zbyt dużego pola do popisu. Na początku zrobiłam jak ty- wyznaczyłam kawałek działki z zakazem wstępu dla ekip :D
Gorąco kibicuję w Waszych pracach budowlano- ogródkowych- masz silne wsparcie w domu, Mąż złota rączka.. Tylko czekać na efekty do podziwiania- ja np. nie mogę się doczekać foto huśtawki..

Madziu- U nas też podział obowiązków przebiega na linii pt "każdy robi to co lubi".. więc Mąz pranie, a ja kurze na półkach.. Mąż odkurza, ja zmywam mopem itd.. Charaktery mamy ogniste, więc i o burze nietrudno- szybko jednak nam te wybuchy przechodzą, a poznaliśmy się też przez te kilka lat i przyzwyczailiśmy do swoich charakterów,prawie ;:306
Też liczę na słoneczny czas wiosenno-majowy. Ja nie wiem, czy u nas są ślimaki..? U Mamy na pewno :evil: , u nas liczę na jaszczurki..

*********
Dziś z przyjemnością pospacerowałam po ogródku- słońce pięknie świeci i po raz pierwszy w tym roku dało się wytrzymać chwilę w tylko jednej bluzie :lol:
Z radością obserwowałam, jak nie tylko ja buzię wystawiam do słońca, ale i wszystkie rośliny w ogródku wystawiły nosy..
Moje skromne krokuskowe zgromadzenie
Obrazek

I kolejna grupka
Obrazek

Każdy rwie się do życia, mimo przeszkód
Obrazek

Hortensja ogrodowa nabiera odwagi
Obrazek

Klonik palmowy, który nadal siedzi w donicy, bo ciągnie się nie mogę zdecydować, gdzie go posadzić
Obrazek

Bazia- dosłownie JEDNA na całym drzewku..
Obrazek

Wiciokrzew posadzony w ubiegłym roku- oby w tym zakwitł, bo jak nie...
Obrazek

I forsycja się budzi
Obrazek
Przyniesiona do domu kilka dni temu już dawno zakwitła- lubię taką wiosnę w domu :D

Mimoza/nawłoć też obecna- sieje się jak głupia- na szczęście w jednym miejscu, ale lubię jej kwiaty
Obrazek

Nabrzmiałe pączki- morelki albo brzoskwinki.. Nie wiem dokładnie, bo od kiedy rośnie to kwitnie, ale nie owocuje :? W jednym roku przycięłam, w kolejnym nie- bez różnicy
Obrazek

Tulipanki- zwykłe i papuzie, posadzone 10 lat temu i puszczone samopas.. Po prawej- śniedek w powijakach
Obrazek

Śliczny pieniek brzozowy- brzoza rośnie na ulicy, przy działce sąsiadów..
Obrazek

Zdjęcia z dedykacją..
Agnieszko- aguskac
To jedno z naszych winorośli- rośnie u nas "odkąd pamiętam". Winogrona ciemne jak dla mnie niezbyt smaczne- ale daje fajny cień dla ławki stojącej pod nim.
Obrazek

Iwonko- rosa rugosa Alba się budzi.
Obrazek
W budlei na razie cisza :( martwię się.. Jednak noce jeszcze zimne, to może dlatego..?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25143
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Biedny Janusz musiał się naczytać o m. ;:306
W związkach jest różnie, szczególnie kiedy są zawierane wcześnie. Zresztą randki to co innego, a małżeńskie życie też co innego.
Nie każdy umie sie dostosować. I dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet.
Najważniejszy jest kompromis.
Awatar użytkownika
alphax
500p
500p
Posty: 954
Od: 26 maja 2012, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hannover

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Właśnie Gosiu, pisałem zresztą już o tym wcześniej, o kompromisy czasem trudno ale to jedyne, wręcz konieczne wyjście aby związek dwojga mógł egzystować i tylko od logicznie, zdrowo myślących partnerów zależy jak długo.
Kij w mrowisko, przysłowiowe upuszczenie krwi, różnica zdań, pyskowanie czy kłótnia zakończona nawet etapem pod tytułem ciche dni może być i zdarza się. Najważniejsze jednak dalsza chęć bycia razem i ochota budowania "wspólnego domu". Dla najbardziej upartych pozostaje rozstanie.
Przepraszam za brak polskich znaków diakrytycznych
... nie akceptuję nietolerancji, zawiści i kłamstwa - Janusz
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2338
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Monika :wit w nowym tygodniu. Nie sądziłam, że ta róża jest taka ciernista ;:oj Pięknie się budzi, juz przebieram nóżkami na jej powitanie. Co do budlei - nie ma co wpadać w panikę, u mnie jeszcze sporo krzaków śpi głęboko. Pamietajmy, że to dopiero początek marca.
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Dzień dobry, Moniko!

Chce Ci się iść do pracy w tak cudowny, słoneczny dzień? :)
Pewnie nie... niech Ci szybko minie!

Wiosenne impresje urokliwe... i ja się doczekałam pierwszych krokusów ;:173
Dużo już pączuszków i mini-listeczków na krzewach... tylko patrzeć, a ogrody buchną seledynową zielenią.

Pozdrawiam i życzę udanego popołudnia!
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Witam serdecznie w tak słonecznym dniu- buzia sama się śmieje do słońca.

Gosiu, Januszu- zgadzam się z Wami całkowicie. Nic się nie uda, gdy nie ma obustronnej chęci porozumienia, gotowości do kompromisów i po prostu dobrej woli w zrozumieniu drugiej strony. Jako że kontakt z naturą uspokaja- to związki miłośników ogrodów powinny być z góry skazane na sukces :wink:

Iwonko- jak się nad nią stoi to jakoś tego nie widać, natomiast na foto- faktycznie najeżona ;:oj Uspokoiłaś mnie budleją- damy jej jeszcze czas, chociaż wiedząc jak to wrażliwe roślinki, troszkę się martwię..

Agnieszko- witam serdecznie :wit Ciężki weekend za Tobą i pełen emocji.. Oczywiście nie chce mi się iść do pracy- ale to jest tak.. pada deszcz- nie chce się wychodzić z domu. Świeci słońce- szkoda siedzieć w pracy. Sama więc widzisz, że zawsze mam pod górkę :lol:
Zdjęcia nigdy się nie zbliżą artyzmem do prezentowanych na forum- jednak budzącą się wiosną trzeba się pochwalić, niezależnie od braku zdolności :wink:

****
Dziś dostałam maila z eclematisa, że ruszają od przyszłego tyg z wysyłką ;:oj Ja zaznaczałam odbiór osobisty i planuję to zrobić dopiero w kwietniu. Teraz nie bardzo mam czas na kopanie, a też na działce zimniej niż u Mamy w mieście.. U Mamy krokusy rozwinięte, a u nas na działce dopiero wystają szczypiorki- nie mam się do czego spieszyć. Ale świadomość, że one tam stoją i tęsknią- jest fajna.. Wiosna rusza tez w sklepach ;:138
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Moniś zapisuję i staram się nadrobić.
Chcę tu być, kibicować i doglądać powstającego ogrodu ;:196
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Wymarzz potencjałem" ony ogród Moniki cz2

Post »

Musze coś naklikać, żeby mi wątek nie zginął, a teraz lecę czytać "ze zrozumieniem" od początku :)
To... poczytałam :D Zapowiada się fajny wątek " z potencjałem" :uszy I ciekawe dyskusje ...
Gratuluję nowego lokum.
Pozwolę sobie zaglądać :wit
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Agnieszko- witam w kolejnej części. Może teraz, poza moim gadaniem, będzie się też trochę w ogrókdu działo :lol:
Ewuniu- witam Cię serdecznie w moich nieco łysych progach :wit Z zachwytem zerknęłam do Twojego ogrodu- masz pięknie.. Rośnie u Ciebie wszystko to, do czego dusza śpiewa. Piękne powojniki, cudna kępa irysów, nawet kaskadę wypatrzyłam ;:167
O trawniku nie wspominam, bo u nas na razie koszony perz, a myśl o zamienieniu tego w trawnik nieco mnie martwi.. Musimy zrobić to sami i nie bardzo wiem, w co ręce wsadzić ;:124 Na razie jednak skupiam się na planowaniu rabat i rozmyślaniu nad zdobyciem finansów ;:224 a trawą "pomartwię się jutro", tym bardziej, że i tak będzie to zadanie Męża, realizowane pewno powoli po przeprowadzce.
Tymczasem zapraszam do kibicowania- coraz cieplej za oknem, ogrodnicze sklepy niedługo otworzą podwoje.... internetowe już wspominają o rozpoczęciu wysyłek- więc już wkrótce będzie co robić ;:215
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4043
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Moniko, w przypadku dużej powierzchni trawnika z perzem, to obawiam się, że pozostaje tylko Raundap ;:202
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”