Phalaenopsis henrykus cz.3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henrykbb pisze:Asiu, no i co mam Ci odpowiedzieć? Czekam na wiosnę i ostateczna selekcję. A będzie chyba drastyczna,szczególnie w phalach. Podejrzane na śmietnik, pozostałe do generalnej kąpieli i równie generalnego przesadzenia.
Zmieni to całkowicie mój "profil",w większości będą dendrobia a wśród nich dendr.phal.
D.Pt. to ostatnio moja jedyna mała radość,są zieloniutkie i prawie wszystkie coś wypuszczają.I to jakie śliczne jakie opasłe. :)
Tutaj również będzie pierwsze moje tegoroczne kwitnienie. Ciemnobordowy D.P.Skromnie ale na nowym przyroście i to takim dziwacznym. :wink:
Henryku, widzę, że plany masz całkiem sensowne - porządek z tymi co mogą zagrażać innym i ukierunkowanie kolekcji na te,
które się u Ciebie dobrze czują. No..., to odczułam ulgę, że nas nie opuścisz ;:215
Przesadzanie wiosenne to mnie też czeka i to w takim wymiarze, że aż się boję ;:213. Ale poczekam jeszcze z półtora miesiąca.
Prędzej mam nadz. pooglądać u Ciebie ten dziwaczny przyrost Dendr.phal. z ciemnobordowymi kwiatami. Zdążą zakwitnąć ? :)
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Asiu,dzięki.
Zdążą zakwitnąć ?
. . . niestety,nie dzisiaj.Nie było słońca a i kwiatek tylko jeden otwarty i to tak ledwo co. :(
Może za tydzień a wtedy może i Ludisia zdąży otworzyć swoje "kłoski".A ma ich i w tym roku całkiem całkiem sporo.

To dla przypomnienia :oops:

/Listopad 2011/Obrazek
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku, jak zwykle raczysz pięknym widokiem. Z niecierpliwością czekam więc na słońce i Twoje zdjęcia. Masz rękę do Ludisii, moja jak na razie w zieleninę (barwną) idzie. Przynajmniej dobrze, że nie pada :wink:
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku, zajrzałam do Ciebie i zobaczywszy tę archiwalną fotkę ludisi przypomniałam sobie, że moja bidula stoi w łazience opuszczona, niesfotografowana mimo tego, że kwitnie. Jak mogłam ją pominąć biegając między parapetami z aparatem?

Cieszę się, że dendrobia dobrze się u Ciebie czują. U mnie również choroba ich nie dotknęła i żyły by sobie dalej, gdyby nie wielkie zmiany u mnie i atak pewnych wrednych mikropajączków :twisted:
Dobrze też się miały katleje i inne bulwiaste. Kilka z nich nadal "posiadam".

Ech, żeby już nie wracać do przykrych tematów, moje ostatnie zdanie o tym- wyrzuciłam mojego ostatniego phal.,ulubionego pomarańczowego Rudzielca, a z nim wymazuję z pamięci wspomnienie o tej chorobie i przykrych doświadczeniach.

Głowa do góry i byle do wiosny ;:3
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Witam się pięknie z gospodarzem :wit . Wpadłam przypadkiem i zostałam ciut dłużej, przeglądając wszystkie wątki.
Było warto... piękności się naoglądałam ;:215 . Podziwiam facetów zakochanych w kwiatach- nie często się zdarza :D, a jeszcze w moim własnym mieście ;:oj .
Oglądałam sobie piękne, kolorowe storczyki nie spodziewając się krachu. Bardzo mnie to zasmuciło, wiem z autopsji jak człowiek się przywiązuje do roślinek.
Jestem pewna, że ze swoją wiedzą, zaangażowaniem i determinacją odbudowujesz swoją hodowlę, czego życzę Ci z całego serca ;:108 .
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Wpomnienie ludisi cudowne, u mnei właśnie kończą kwitnienie i też dokładnie wyglądają jak twoja na zdjęciu z wyciągniętymi kilometrowymi pędzikami;) :wit
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Gosiu,no właśnie...
Masz rękę do Ludisii, moja jak na razie w zieleninę (barwną) idzie. Przynajmniej dobrze, że nie pada
...i wiedzieć tu od czego to zależy ;:24 Nic specjalnego z nią nie robię a na pewno dużo mniej niż z pozostałymi storczykami. :)
Życzę Ci aby i Twoja zakwitła.

Kamilko,pora więc nadrobić zaniedbanie i pokazać Ludisię. :)
wyrzuciłam mojego ostatniego phal.,ulubionego pomarańczowego Rudzielca,
Smutne to.Ja ostatnio wyrzuciłem pięć phali. :(
Powtórzę za Tobą:
Głowa do góry i byle do wiosny
;:3

Kasiu z B.-B.,witam Krajankę,zapraszam częściej i dziękuję za tyyyle miłych /niezasłużenie/ słów. ;:196

Patrycjo witaj.
...też dokładnie wyglądają jak twoja na zdjęciu...
Jak nie zobaczę to nie uwierzę!, :wink:a swoją już pokazuję.W niedzielę,przy okazji podlewania,policzyłem:12 kłosków. :D

Obrazek

Na kwiaty jeszcze trochę trzeba będzie poczekać ale pokażę wreszcie "słoneczne" fotki mojego D.P.

Nazwałem go Dendrobium Buraczek Pokraczek no bo musiałem siłą zmusić go do rośnięcia do góry a na dodatek wygląda ni to jak bezlistna psb ni to ukorzeniony pęd:

Obrazek

. . .troszkę zbliżeń: :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i zapowiedź ciągu dalszego:
Obrazek

Tylko czego?!.wiem jedno,to nie będzie liść.

No i niestety,niczym więcej nie mogę się pochwalić a nawet nic więcej obiecać. ;:145 :wink:
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
margolcia3
100p
100p
Posty: 156
Od: 18 sty 2012, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Kolor tego dendrobium jest cudny. Nie widziałam nigdzie takiego.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku, cudnie pokazany prawdziwie aksamitny wygląd i kolor kwiatów Dendrobium. Biel bezlistnych psb tylko dodaje kontrastu
dla jagodowych piękności. Sprawdza się w tym kwitnieniu powiedzenie... 'elegancja i piękno drzemie w prostocie' :)
Myślę, że z nadejściem wiosny, to pewnie się czymś pochwalisz (choćby nowym listkiem :wink: ). I na to liczymy ;:108
Ja czekam rozpaczliwie na ;:3
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Cudowne storczyki :wit A to Dendrobium bardzo ciekawie wygląda :D Sama mam takie bezlistne pseudbulwy i zastanawiałam się czy coś z nich jeszcze może być, teraz wiem, ze tak :D Kolorek jagodowy super :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Raspberry
50p
50p
Posty: 64
Od: 13 kwie 2012, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Bardzo ładnie wygląda ta Ludisia:) :D
Co zrobiłeś,że tak ci ta Ludka urosła???Bo na poprzednim zdjęciu faktycznie mniejsza o wiele:)
:)Pozdrawiam Raspberry :)
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku twoja ludisia to już chyba w pełnym rozkwicie;)?.
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Witam Wszystkich po ...ponad miesiącu.i praktycznie z niczym nowym.
No,jedna nowość u mnie jest,niekwitnacy Sabotek-przecenowy:
Obrazek tutaj widać dwie nowe rozetki,na dzień dzisiejszy ma już trzy.

Niestety ,z kwitnienami dalej słabo.kwitnie jedynie to ciemne dendrobium i zapowiada kolejne,równie dziwaczne kwitnienie na tym pokazywanym wcześniej nowym pędzie.Paczki już widoczne.
Jedyne z czym dzisiaj przychodzę to Ludisja.Podwiązana bo nawet nie mogłem zmieścić jej w kadrze.Chwaliłem się,że bedzie dużo pędów,teraz wolałbym,by było ich mniej a w zamian,żeby miała więcej kwiatów.
Chyba konieczne będzie wiosenne przesadzenie.

No to kilka fotek.W całości a potem trochę zbliżeń:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... czekam na wiosnę i wiosenne porzadki. ;:125
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”